• Головна
  • Чи відповідає молоко у Хмельницькому нормам: експертиза в лабораторії (Фото, Відео)
з супермаркету, вулиці та ринку
17:14, 23 червня 2017 р.

Чи відповідає молоко у Хмельницькому нормам: експертиза в лабораторії (Фото, Відео)

з супермаркету, вулиці та ринку
Чи відповідає молоко у Хмельницькому нормам: експертиза в лабораторії (Фото, Відео)

У рамках проекту «Хмельницькі базари» журналіст сайту  0382.ua дізнався, чи справді молоко з полиць супермаркетів краще, ніж домашнє, як про це запевняють в міністерстві агрополітики.

Як ми і обіцяли в попередньому матеріалі проекту «Хмельницькі базари», цього тижня відбулася перевірка трьох зразків молока: купленого в супермаркеті (25 гривень за 1 літр), на вулиці(15 гривень за 1,5 літри) та на території продовольчого ринку(15 гривень за 1,5 літри). Перевіряли продукцію у лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, що знаходиться на території продовольчого ринку.

Для чистоти експерименту, зразки молока ми помістили в три пронумеровані банки, тому в якій банці знаходиться молоко з ринку, в якій з вулиці, а в якій з супермаркету — в лабораторії не знали.

Отож, щодо самої експертизи, то один зразок перевіряють на фасильфікат близько 2 хвилин, на спеціальному апараті. Показники, які можна тут побачити: жир(F), густина(D), сухий залишок(S), протеїн(P), вода(W), вміст солей(Sol), точка замерзання(Fp), лактоза(L), кислотність(pH).

Молоко в банці з №1 від відомого виробника було куплене в супермаркеті. Експертиза цього зразка одразу здивувала працівників лабораторії, адже вміст води тут був надзвичайно високий — 11,11(%), жирність — 3,47, густина — 26,54. В лабораторії розповіли, що таке молоко на прилавки продовольчого ринку не допустили б.

В другій банці знаходилося молоко придбане на вулиці, поруч з ринком. Води в цьому зразку апарат не побачив. Жирність становила 3,81, густина — 31,95. У лабораторії сказали, що цей зразок відповідає нормам.

І в останній, третій банці, знаходилося молоко з прилавку продовольчого ринку. В ньому також не було виявлено води. Тут виявився найбільший показник жирності — 4,45, натомість густина трішки менша, ніж в попереднього зразка — 29,48. За оцінками працівників лабораторії,  останній зразок має найкращі показники.

Коментар з приводу трьох зразків та отриманих результатів дала лікар ветсанексперт Муляр Ірина Тадіславівна.

Також Ірина Тадіславівна наголосила, що окрім перевірки на фальсифікат, на продовольчому ринку від продавців вимагають й інші документи, які підтверджують, що тварина нічим не хворіє. Тому лікар радить добряче подумати перед тим, як купувати молочну продукцію на стихійних ринках, де її якість ніяк не перевіряється, а тварини можуть хворіти на серйозні захворювання. Саме молоко можливо й не фальсифіковане, але в ньому можуть бути шкідливі бактерії.

Будьте в курсі усіх подій та найцікавіших новин Хмельницького, підписуйтеся на наші ViberYoutube та Telegram канали, а також у Facebook спільноту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#молоко #ринки #вулиця #маркет
Високі оцінки користувачів за Корисність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...