• Головна
  • Хмельничанам розповіли про всі нюанси усиновлення
09:41, 3 серпня 2017 р.

Хмельничанам розповіли про всі нюанси усиновлення

Конвенція ООН про права дитини наголошує, що дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Саме тому діяльність служби у справах дітей спрямована на створення таких форм утримання та виховання дітей, що здатні були б замінити сім’ю дитині, яка її втратила. Діти повинні зростати в сім‘ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім‘я.

Ця стаття має допомогти Вам якщо Ви хочете взяти дитину з дитячого закладу, але не можете визначитися, що краще для неї і для Вас.

Законодавством передбачено кілька форм утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також їх пріоритетність, а саме: усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім‘я, дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ).

Розпочнемо з УСИНОВЛЕННЯ як найбільш бажаної форми для дитини.

Усиновлення – це прийняття у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина з усіма правами та обов‘язками, як із боку дорослих, так і з боку дітей. Воно відбувається на підставі рішення суду і є таємним.

Дитина, яку Ви візьмете, буде повністю Ваша. Ви вправі змінити всі її дані (прізвище, ім'я, по батькові, дату, місце народження). Перед законом ви – її батьки, а вона – ваша кровиночка. Ви маєте право на отримання допомоги при усиновленні (питаннями оформлення займаються органи соціального захисту за місцем Вашого проживання).

З банком даних про дітей, які підлягають усиновленню, Ви зможете ознайомитись у службах у справах дітей в межах міста чи області після постановки на облік кандидатів в усиновлювачі. Всеукраїнський банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ведеться в Міністерством соціальної політики.

Ще одна форма сімейного виховання дітей це –ОПІКА(ПІКЛУВАННЯ). Вона оформляється зазвичай до повноліття, але може бути припинена, наприклад, якщо знайшлись зниклі батьки або їх відновили в батьківських правах, повернулись з місць позбавлення волі, ін.

Опікунами призначають здебільшого родичів дитини.

Опікуни (піклувальники) є законними представниками дитини. До їх обов’язків належить виховання, піклування про здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток підопічного, забезпечення одержання повної загальної середньої освіти, оформлення соціальної допомоги, пенсії, аліментів.

За процесом виховання підопічного вестиметься контроль з боку служб у справах дітей, центрів соціальних служб, школи. Ви зобов‘язані звітувати про те, як розпоряджаєтеся коштами та майном дитини. Дитина буде знати, що Ви їй не тато і не мама, прізвище у неї залишиться колишнім. Родинні зв‘язки батьків, родичів та дитини не втрачаються.

Ще один варіант прийняття дитини на виховання – ПРИЙОМНА СІМ’Я та ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ.

Прийомна сім'я – це сім’я або окрема особа, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу– сім'я або особа, яка не перебуває у шлюбі, куди влаштовуються на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

Це зазвичай діти старшого віку чи з важкими захворюваннями, або діти з братами та сестрами, яких не можна розділяти. Тобто ті діти, яких не вдалося влаштувати в сім‘ю усиновителів, і немає родичів, які б узяли їх під опіку чи піклування.

Тут Ви на роботі. З Вами укладають договір. Нараховують зарплату. На утримання дітей надаються кошти, витрати яких контролюються. Прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу є тимчасовим заходом, щоб не влаштовувати дитину в притулок до того, як її усиновлять, оформлять опіку або повернуть батькам. Діти з прийомної сім‘ї та ДБСТ мають право підтримувати особисті контакти з біологічними батьками та іншими родичами.

Кандидати для створення прийомної сім‘ї, дитячого будинку сімейного типу в обов‘язковому порядку мають пройти курс навчання.

Основна умова успішного влаштування дитини у нову сім'ю - наявність контакту між новими батьками та дитиною. Контакт налагоджується ненав'язливо, поступово, але Ви маєте проявляти ініціативу, Ви маєте зацікавити дитину, щоб вона Вам довірилась, прийняла як батьків і наставників. Тоді і Ви, і дитина матимете повноцінну сім‘ю, підтримку, любов.

За консультаціями звертайтесь у службу у справах дітей Хмельницької міської ради за адресою: місто Хмельницький, вул. Грушевського, 88, каб. 4, 5, 7, або за номерами телефонів: 65-72-50, 76-49-51.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#усиновлення #діти #родина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...