• Головна
  • Поради: як не потрапити в халепу шукаючи роботу за кордоном
F.A.Q.
12:34, 27 жовтня 2017 р.

Поради: як не потрапити в халепу шукаючи роботу за кордоном

F.A.Q.
Поради: як не потрапити в халепу шукаючи роботу за кордоном

9 серпня Україну сколихнула звістка про 37 зниклих безвісти заробітчан у Фінляндії. Згодом, працівників знайшли, але резонанс подыъ був досить великим.

27 тисяч осіб зі Хмельниччини, за даними дослідження, працювали за кордоном у квітні-червні 2017 року.

Згідно з даними дослідження, яке у квітні-червні 2017 року проводила компанія GfK Ukraine на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції, 915 тисяч українців працювали за кордоном у цей період.

Поради: як не потрапити в халепу шукаючи роботу за кордоном, фото-1

При цьому, за оцінками Міжнародної організації з міграції, починаючи з 1991 року понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. А кожен п’ятий українець готовий погодитися принаймні на одну ризиковану пропозицію щодо роботи за кордоном, яка може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Аби убезпечити наших громадян від можливих проблем, Міжнародна організація з міграції має кілька порад для безпечної роботи за межами України.

Для працевлаштування закордоном на постійній основі потрібно мати:

  • дійсний закордонний паспорт;
  • відповідну робочу візу;
  • трудову угоду із закордонним роботодавцем;
  • дозвіл на роботу у країні призначення.

Перед виїздом за кордон потрібно:

  • Дізнатися про візу, яка необхідна, зателефонувавши до консульського відділу при посольстві країни, до якої збираєтеся їхати, або перевіривши інформацію на їхній веб-сторінці.
  • Якщо ви шукаєте роботу через посередників, з’ясувати, чи має фірма-посередник відповідну ліцензію. Зробити це можна на сайті Державної служби зайнятості у «Переліку фірм, які отримали ліцензію на працевлаштування за кордоном».
  • Вивчити трудовий договір. Він має бути складений зрозумілою для вас мовою та містити повну інформацію про працевлаштування. Угоду необхідно підписати і з роботодавцем, і з фірмою-посередником. Робити це треба до оформлення візи у посольстві. Зверніть увагу, якщо вам пропонують підписати контракт закордоном, шукати там роботодавця, це найчастіше свідчить про нелегальне працевлаштування чи небезпеку бути ошуканим або опинитися в рабстві.
  • Повідомити своїх родичів та близьких про деталі поїздки, залишити їм детальну інформацію про роботодавця, місце вашого перебування, а також копії документів (віза, страховий поліс, контракт, запрошення тощо). Також домовтеся з родичами про кодову фразу або слово, які свідчитимуть, що ви потрапили у скрутну ситуацію закордоном.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#робота #правила #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...