• Головна
  • Три простих способи навчитися висипатися
F.A.Q.
09:06, 7 лютого 2018 р.

Три простих способи навчитися висипатися

F.A.Q.

Мабуть, кожен із нас стикався з ситуацією, коли на годиннику друга година ночі, завтра рано вставати, а сон, як відібрало. Ми крутимося з боку на бік, перевертаємо подушку, дратуємося і остаточно розуміємо, що швидко заснути не вийде. І що найобразливіше, це відбувається, як правило, тоді, коли виспатися просто необхідно. А вранці на нас чекають проспані пари, робота, візити до лікаря й катастрофічно мала кількість часу на те, щоб все встигнути.

Результат пошуку зображень за запитом "сон"

Результат пошуку зображень за запитом "сон"

Звичайно, існують різні способи допомогти собі заснути: снодійні, заспокійливі ліки, трав'яні чаї. Дехто не цурається алкоголю. Але пігулки і заспокійливі чаї не завжди добре впливають на самопочуття. Алкоголь дійсно розслабляє мускулатуру, тим самим заспокоюючи організм, але якщо попереду важлива зустріч, то вранці потрібна свіжа голова, та і користуватися таким методом не слід - потім без "дози" ви взагалі не зможете заснути.

Проте існують прості та дієві прийоми, які допоможуть заснути без всяких препаратів та зілля. Вони навіть не вимагають тренувань. Трохи практики - і ви не лише швидко засинатимете, але і прокидатиметеся бадьорим, свіжим, готовим до будь-якого подвигу.

Спочатку розглянемо головні причини , що заважають спокійно заснути і прості способи уникнути безсоння:

1. Завтра дуже рано вставати і я боюся проспати

Потяг вирушає о шостій ранку, автобус йде в 5.30, і ми лягаємо якомога раніше, щоб не проспати. Але замість того, щоб заснути спокійно, ми думаємо тільки про те, що якщо зараз не заснемо, то вранці все проспимо, а це катастрофа. Саме у цей момент вмикається механізм страху, що переростає в хвилювання, яке не дає спати. Зануритися в сон виходить несподівано і десь за півтори години до злощасного дзвінка будильника.

Що робити:Передусім, потрібно пам'ятати, що ви боїтеся не проспати. Ви боїтеся запізнитися на потяг, літак або важливу зустріч. Ось з цим страхом і потрібно боротися. Не буває такого, щоб людина не прокинулася від уранішнього дзвінка. Інша справа, що, проспавши всього півтори години, ви хлопнете рукою по будильнику і, вирішивши, полежати "ще 5 секунд" занурюєтеся в довгий сон, а потім взагалі нічого не пам'ятаєте. Готуватися потрібно не до того, щоб прокинутися, а до того, щоб прокинутися бадьорим. Це дуже просто: вже закривши перед сном очі, спокійно скажіть собі:

"Завтра о п'ятій ранку я встану бадьорим, повним сил і у відмінному настрої".

Уявіть собі стрілки годинника, який показує необхідний час, візуалізуйте цю картину в усіх подробицях і чітко визначтеся, що саме в цей час ви і прокинетеся. Ваша рішучість швидко розчинить страх. Засинайте спокійно, запевняємо вас, ви відмінно прокинетеся в потрібний час навіть без дзвінка - наш біологічний годинник сам стежить за часом. Головне, не заважати йому страхами і панікою.

Чого не можна:Ні в якому разі не можна використовувати слово "потрібно": "Завтра о п'ятій ранку мені ПОТРІБНО прокинутися бадьорим і веселим". Говоріть собі про пробудження, як про вже досконалий факт. Будь-яке "потрібно" породжує новий невроз. Вам вже "потрібно" не запізнитися, а ви, замість того щоб розв'язати проблему, народжуєте ще одну. Навіщо вам це?

2. У мене був нервовий день, і тепер я не можу заснути

Що робити:Готуватися до сну заздалегідь. Існує простий і надійний спосіб витіснити зі свідомості негативні думки - малювання. Для цього не потрібний мольберт і палітра, зійдіть олівець і клаптик паперу. Справа не в тому, що ви раптом "налаштуєтеся на позитивні думки", просто рух руки вимагає зосередження, і ваш мозок автоматично перемкнеться з проблем на кінчик грифеля. Малювати при цьому можна що завгодно, будиночок, дерево або навіть заштрихований квадрат. Якщо ви не вмієте малювати - не страшно. Зображуйте, що хочете, все одно цього ніхто не побачить, тільки робіть це ретельно. Звичайно, добре б присвятити цьому процесу півгодини, але десять хвилин теж принесуть користь.

Далі-книга перед сном. Вже в ліжку. Книга відмінно включає уяву, малює в голові абстрактні картини, які витісняють думки про невдалий день, і переводять мозок в стан спокою. Як тільки очі почнуть закриватися (а почнеться це дуже скоро) відкладайте книгу, вимикайте світло і, засинаючи, продовжуйте думати про події роману, причому робіть це образно, уявляючи в голові пейзажі і осіб героїв. Оскільки емоційно ви не сильно пов'язані з сюжетом книги, дуже скоро картинки почнуть розпливатися, і ви спокійно підете в сон.

Чого не робити:Дивитися перед сном телевізор. Кіно - це вже закінчена картинка, вона не залишає роботи вашій уяві. Ви дивитиметеся в екран, але негативні думки нікуди не подінуться, тобто, в цьому випадку, ви просто даремно згаєте час.

Багато хто вважає, що для того, щоб заснути від читання, книга має бути нудною, мовляв, від такої книги відразу хочеться спати. Не так! Нудна книга не захопить вас, не дасть вам можливості зануритися в ілюзорний світ, ви просто перебиратимете очима букви, залишаючись наодинці зі своїми проблемами.

Результат пошуку зображень за запитом "сон"

Результат пошуку зображень за запитом "сон"

3. У мене на завтра багато важливих справ, і я не можу заснути

Що робити:Часто можна почути пораду: "Закрийте очі, переберіть завтрашні справи, побудуйте їх по важливості і придумайте, як ви їх виконуватимете". Досить дивна порада, ви так не вважаєте? Замість того, щоб пояснити, як відволіктися від проблеми, вам пропонують зануритися в неї з головою. Насправді, головне завдання, відключити себе від свідомих і неприємних думок про завтрашній день.

Найкращий спосіб- літати, зрозуміло, силою уяви. Спочатку процес зажадає від вас деякої напруги, проте скоро ви робитимете це без зусиль. Починати уявний політ краще з твердої поверхні і в знайомому відкритому місці, яке вам не важко уявити, наприклад, з даху будинку або з середини поля на дачі. Відривайтеся від землі і летіть прямо вверх, чітко уявляючи собі, як з висотою міняється картина знайомого ландшафту. Вже майже досягнувши хмар, міняйте траєкторію і спрямовуйтеся вперед. Ви можете летіти високо, низько, неважливо, головне щоб ви добре уявляли собі ілюзію польоту. У організмі в цей момент відбуваються чисто фізіологічні зміни. Спочатку у вас почне захоплювати дух - це вивільняється адреналін. Він змінить ваш фізіологічний стан, розширить судини головного мозку, збільшить кількість глюкози в крові, стимулюватиме проникнення необхідних амінокислот в клітини. Усе це підвищить опірність до стресової ситуації.

А далі станеться головне - після адреналіну організм викине в кров гормон сну мелатонин, який викличе почуття заспокоєння, знизить вашу тривожність і, врешті-решт, приспить вас краще за всяке снодійне. Так що літайте. Спочатку під контролем свідомості, а потім вже і поза вашою волею. Коли ви відчуєте, що більше не управляєте польотом, дайте уяві нести вас безконтрольно. Не хвилюйтеся, вона понесе вас прямо в сон.

Чого не робити:Є думка, що обдумування проблем перед сном може навести вас на оригінальне рішення. Дійсно, коли підсвідомість випливає назовні, в мозку народжуються думки, які здаються до смішного очевидними, і навіть виникає бажання записати те, що прийшло вам в голову. Ну, якщо несила терпіти, запишіть. Але тут вас підстерігають дві небезпеки. Записавши придумане, ви почнете процес засипання із самого початку. А наступного дня, прочитавши написане, ви або не розберетеся в напівсонних карлючках, або подумаєте:

"Треба ж яка нісенітниця приходить в сонні мізки". У будь-якому разі, вирішувати проблему краще вранці, на свіжу голову і за чашкою гарячої кави.

І пам'ятайте, не буває здорових людей, які, дійсно, не можуть швидко заснути без зовнішньої допомоги. Декілька нехитрих прийомів - і ви будете в обіймах Морфея в лічені хвилини, а сон ваш буде міцним і освіжаючим. Звичайно, якщо лікар прописав вам заспокійливі або снодійні пігулки, обов'язково наслідуйте його рекомендації. Але це вже зовсім інша історія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сон #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...