F.A.Q.
09:12, 15 липня 2018 р.
Доброго ранку: як боротися з похміллям
F.A.Q.
«Отруєння алкоголем — як і будь-яке інше. Воно виснажує організм та несе йому непоправну шкоду», — лікар-психотерапевт.
Навіть невелика доза алкоголю є отрутою для організму, тим не менш, для багатьох його вживання залишається способом розслабитися та підняти настрій. Проте, зазвичай після веселого та п’яного вечора настає не зовсім приємний ранок з біллю в голові та вкрай поганим самопочуттям. Саме про алкогольне отруєння, стан похмілля, ми поговорили з лікарем-психотерапевтом оздоровчого центру «Рефлекс» Володимиром Прокопенко.
Лікар виокремив декілька порад, як боротися та попередити «важкі» ранки після гучних застіль. Головна ж порада, звичайно, найпростіша — не вживати алкоголь, тоді похмілля вам точно не загрожує.
«Алкоголь — сильний подразник, перша його дія — розширення судин, потім — спазмуюча дія (звуження судин). Після певної кількості випитого - склеюються формені елементи в крові та не проходять через мембрану клітини. В результаті підвищується тиск та зранку болить голова», — розповідає Володимир Степанович.
Лікар запевняє, що єдиних методів боротьби з похміллям все ж таки немає, адже організм у кожного різний. Тому, це явище варто розцінювати, як харчове отруєння і боротися з ним також потрібно схожими методами. Отож, що радить Володимир Прокопенко аби покращити самопочуття на наступний день після гулянь:
Контрастний душ. Оскільки циркуляція крові не відбувається належним чином, дещо привести вас в порядок може чергування теплого та прохолодного душу (ні в якому разі не гарячого та надто холодного).
Свіже повітря. Звичайно, для цього підійшла б пробіжка. Зважаючи на те, що в стані похмілля мало хто здатен змусити себе бігти, спробуйте хоча б більше часу проводити на свіжому повітрі.
Пийте багато рідини. Головне, щоб це було не пиво, або якийсь інший алкоголь. З організму потрібно виводити токсини.
Медикаменти. Лікар радить використовувати лише те, що використовували б при харчовому отруєні. Наприклад, вугілля, ентеросгель, атоксил…
Звичайно ж, неприємні наслідки вживання алкоголю можна пом’якшити. Головне тут, не випивати натщесерце. Потрібно, щоб окрім спиртного в шлунок потрапляла ще й їжа. Ось декілька основних порад:
Поїжте за дві години до вживання спиртного. Бажано з’їсти хліб з маслом, або випити яйце. Ці продукти створять у шлунку своєрідну оболонку, яка не дозволить всмоктуватися алкоголю надто швидко та великими дозами.
Закусуйте. Не забувайте про їжу і під час самого застілля.
Не пийте з алкоголем газованої води. Вона подразнює шлунок, всмоктування алкоголю тоді відбудеться швидше.
Навчіться, нарешті, себе контролювати. Потрібно вміти зупинятися та казати «досить». Адже надмірна кількість випитого спиртного обов’язково приведе до отруєння.
Надіємося, що наші поради стануть вам у пригоді, але пам’ятайте про головну з усіх — «Спорт завжди корисніший, ніж спирт». Ведіть здоровий спосіб життя, не вживайте алкоголь та насолоджуйтеся не лише веселими вечорами, а й приємними ранками. Будьте здорові.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:54
Вчора
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
Оголошення
16:26, 27 вересня
14:25, 30 вересня
live comments feed...