• Головна
  • Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото)
Проект
15:54, 27 вересня 2017 р.

Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото)

Проект
Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото)

Проект «Перевірено на собі» — продовжується. Цього разу, журналіст 0382.ua проїхався місцевими тролейбусами не використовуючи готівку та дізнався, наскільки добре кондуктори адаптувалися до нововведень.

Безконтактна оплата за проїзд у Хмельницькому електротранспорті працює дещо довше, ніж запровадили валідатори. Проте, що в QR-кодів, що у валідаторів є як прихильники, так і критики. Одразу після запровадження нових технологій, критиками здебільшого виступали кондуктори, для яких нововведення додали більше «головного болю».

Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото), фото-1

Цього разу ми звернули увагу саме на використання QR-кодів: зручно чи не зручно? Отож, перший тролейбус їхав за маршрутом №17.

Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото), фото-2

Відносно невелика кількість пасажирів (на зупинці «Університет») дозволила спокійно добратися до наліпки з кодом та швидко його сканувати. Вся процедура зайняла близько 2 хвилин, і ось такий результат.

Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото), фото-3

Особливість: пані кондуктор уважно стояла та спостерігала, потім теж уважно перевірила зображення на телефоні та без проблем дозволила їхати.

У наступному тролейбусі все було дещо по іншому. Новий "рогатий" на маршруті №7а був «під зав’язку» заповнений. Попри всі намагання, дістатися до QR-коду, що розташований за сидіннями, не вдалося через натовп.

Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото), фото-4

Здалеку сканер теж відмовлявся розпізнавати зображення з кодом, тому здійснити оплату не вийшло, а потрібно було виходити вже через зупинку. Щоправда, кондуктор через велику кількість пасажирів на задню площадку так і не дістався.

Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото), фото-5

У Львові, наприклад, такі ж QR-коди надруковані на великих листах формату А4.

Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото), фото-6

У третьому тролейбусі людей вже було значно менше та й сканувати нічого не було потрібно. Кондуктору виявилося достатньо пред’явити старий електронний квиток, цей же, що був «пробитий» ще на першому маршруті. Жінку довелось попросити повернутися та пояснити їй в чому річ. Після розмови був придбаний звичайний квиток, а кондуктор з усмішкою пообіцяла наступного разу бути уважнішою.

Перевірено на собі: тролейбусом через весь Хмельницький за 2,50 (Фото), фото-7

Система поступово вдосконалюється і, звичайно, є кроком вперед для покращення зручності, але «потоваришувати» з нею поки вдається не всім. І хоч електронний квиток дійсний протягом години, після чого він дещо видозмінюється — відмінності можна побачити не одразу.

В «Електротрансі» нам повідомили, що з кожним місяцем все більше хмельничан використовує безконтактну оплату, так в травні послугою скористалися 652 пасажири, за червень — 450, за липень — 1047, за серпень — 1886 пасажирів, а за 13 днів вересня QR-кодами скористалися 850 хмельничан.

Факт залишається фактом — за 2,50 гривні можна було проїхати одразу в трьох тролейбусах та дістатися у будь-яку частину міста, але завжди слід зважати на те, що кондуктори теж звичайні люди, яким властиво помилятися. Тому багато речей залежить не лише від чіткості виконання інструкцій працівниками структур та підприємств, а й від свідомості та добросовісності самих громадян.

Будьте в курсі усіх подій та найцікавіших новин Хмельницького, підписуйтеся на нашу Facebook спільноту, а також Viber, та Youtube  канали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проект #тролейбуси #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Ніякої політики аналітики та розмов про владу… На нашому сайті відкривається новий проект «Перевірено на собі». Журналіст 0382.ua випробує деякі професії, види відпочинку та побуває в різних життєвих ситуаціях для того, щоб поділитися з вами відчуттями і, можливо, порадами.
Оголошення
live comments feed...