• Головна
  • Для кого встановили велопарковки біля хмельницьких шкіл (Фото)
12:21, 3 жовтня 2017 р.

Для кого встановили велопарковки біля хмельницьких шкіл (Фото)

Для кого встановили велопарковки біля хмельницьких шкіл (Фото)

З початком навчального року в хмельницьких школярів з’явилася можливість припаркувати свої двоколісні безпосередньо поблизу навчального закладу. Здавалося б, лише позитив: можливість без остраху залишити свій велосипед тим, хто до цього діставався на ньому до школи та заохочення до активного сособу життя - для інших...

Велосипедні парковки встановленні у дворах хмельницьких шкіл обійшлися міському бюджету в 150 тисяч гривень. Так, вже з початку навчального року хмельницькі школярі можуть вільно ними користуватися. Залишається запитання: Як збільшення кількості школярів на велосипедах вплине на безпеку на дорогах?

Юні велосипедисти на проїжджій частині інколи потрапляють в аварійні ситуації та не завжди дотримуються правил дорожнього руху. Саме тому, хмельницькі патрульні взялися пояснювати школярам, як безпечно керувати велосипедом та не втрапити в аварію. Чергова така бесіда нещодавно відбулася з одинадцятикласниками місцевої СЗОШ №1. Оскільки, після 14-ти років велосипедисти зобов’язанні рухатися не по тротуару, а по проїжджій частині, говорили про правила, які є єдиними для всіх учасників дорожнього руху. Також патрульні звернули увагу на такі нюанси, як обладнання самих велосипедів, адже водії автомобілів часто скаржаться, що вже в сутінках помітити необладнаного двоколісного стає досить важко.

Щодо захисного спорядження, то патрульні наполегливо рекомендують його використовувати, але зізнаються, що це не є обов’язковим.

«В правилах дорожнього руху не зазначено, що велосипедист зобов’язаний використовувати шолом та світлоповертаючі елементи, але задля безпеки ми, як патрульна поліція, наполегливо рекомендуємо велосипедистам використовувати їх. Це може зберегти здоров’я та врятувати життя. Будемо розповідати іншим школярам про нюанси та безпеку руху на велосипеді. Надалі плануємо проводити профілактичні бесіди у різних школах міста», — розповів інспектор патрульної поліції Вадим Слівінський.

Як виявилося, окрім необхідності вчити школярів ПДР, є ще один цікавий факт: лише після 14-ти років велосипедист має право рухатися по проїжджій частині (він є повноправним учасником дорожнього руху),  діти до 7 років можуть їздити по тротуарах та пішохідних доріжках під наглядом дорослих. Левовій частина школярів (діти від 7 до 14 років) не дозволяється рухатися по дорозі, але вже заборонено їхати по тротуару.

Отож, велопарковки встановленні, вочевидь, для учнів 8-11 класів та вчителів.

І навіть, якщо учень 8-11 класу, що не проходив курсів вивчення ПДР, без пригод приїхав до школи, тут на нього може чекати ще один «сюрприз».  Наприклад, у СЗОШ  №22 до «парковок-олівців» ще потрібно дістатися вдало оминувши всі діри між плитами, куди вільно вміщається колесо велосипеда.

Трішки схоже на додаткові місця, щоб поставити велосипед, якщо на парковці вже все зайнято. 

Про ці діри, батьки школярів заговорили ще до встановлення велопарковок, адже вони додають незручності не лише велосипедистам, а й батькам, які проходять тут з дитячими візками.

Будьте в курсі усіх подій та найцікавіших новин Хмельницького, підписуйтеся на нашу Facebook спільноту, а також Viber, та Youtube  канали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#парковки #велосипеди #Хмельницький
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...