• Головна
  • В кількох освітніх закладах Хмельницького з’являться індивідуальні теплові пункти
11:25, 27 жовтня 2017 р.

В кількох освітніх закладах Хмельницького з’являться індивідуальні теплові пункти

В кількох освітніх закладах Хмельницького з’являться індивідуальні теплові пункти

Хмельницька міська рада підписала Меморандуму про партнерство щодо запровадження енергосервісу для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

Механізм енергосервісу (ЕСКО) заснований на наданні спеціалізованою енергосервісною компанією комплексу послуг з енергозбереження з відшкодуванням своїх витрат і отриманням фінансового прибутку з фактично досягнутої економії енерговитрат.

«Механізм ЕСКО, який впроваджується у багатьох містах, нам запропонували у Держенергоефективності. Ми хочемо спробувати відпрацювати його, якщо все буде добре, то будемо впроваджувати і далі. Механізм зрозумілий, проте є нюанси, де може спрацьовувати людський фактор», – зазначив міський голова Олександр Симчишин.

Було зібрано та узагальнено інформацію щодо потенційних об’єктів енергосервісу (134 бюджетних установ), розташованих на території міста Хмельницького, сформовано інформаційну базу та розміщено на офіційних сайтах Держенергоефективності та Хмельницької міської ради. На сьогоднішній день готуються документи до проведення тендерних процедур по закупівлі енергосервісних послуг для 4 бюджетних установ міста.

Вчора на засіданні виконавчого комітету погодили закупівлю чотирьох індивідуальних теплових пунктів у освітніх закладах. Зокрема нові енергосервіси отримає ліцей №17, школа №12, гімназія №1 ім. В. Красицького та НВК №31. Заступник міського голови Володимир Гончарук зазначив, що опісля впровадження цього механізму муніципалітет отримує і нові теплові пункти, і зменшення споживання енергоносіїв.

«Інвестор ставить індивідуальні теплові пункти за свої гроші, з міського бюджету кошти не витрачаються взагалі, а економію, яку ми отримуємо, певний період сплачуємо йому», – говорить Володимир Гончарук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалення #школиХмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...