• Головна
  • Хмельничан навчили бути активною громадою
10:20, 29 жовтня 2017 р.

Хмельничан навчили бути активною громадою

У Хмельницькій міській раді відбувся освітній захід «Школа місцевої демократії», організований Українським незалежним центром політичних досліджень у рамках проекту USAID «Громадяни в дії».

Участь у ньому взяли представники місцевих громадських організацій, ОСББ та органів самоорганізації населення.

«Налагодження конструктивного діалогу між громадянами та владою на принципах відкритості, підзвітності та ефективної участі громадян у вирішенні широкого кола питань місцевого самоврядування є важливою передумовою успішного розвитку нашого міста. Адже успіх будь-якого міста та й країни в цілому творять не депутати та керівники, а у першу чергу громадяни, об’єднані спільною ідеєю та бажанням змін на краще», – наголосив, вітаючи учасників Школи, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак.

Під час навчання представники громадянського суспільства мали можливість дізнатись про те як ініціювати розгляд на сесії міської ради власного проекту рішення у порядку місцевої ініціативи; як представляти інтереси громадян через проведення громадських слухань; як здійснювати громадську експертизу; які існують можливості та інструменти для здійснення контролю за місцевою владою; як ефективно застосовувати інші інструменти участі у місцевому самоврядуванні.

«Реформа місцевого самоврядування повинна проходити комплексно і базуватися на засадах передачі не лише повноважень та фінансів громадам, а найголовніше – передачі відповідальності громадянам за стан справ у громаді. Сьогодні місто Хмельницький володіє чи не найбільшим серед обласних центрів України арсеналом дієвих механізмів участі громадськості у процесі прийняття рішень. Ці механізми закріплені у новій редакції Статуту територіальної громади міста Хмельницького, яку у травні цього року ухвалила Хмельницька міська рада. Хмельничанам лише необхідно навчитись ефективно використовувати ці корисні інструменти на практиці», - зазначив експерт УНЦПД, керівник проекту USAID «Громадяни в дії» Максим Лациба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хмельничан #навчали #бути #активною #громадою
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...