• Головна
  • Цікаво: 9 країн, в яких настане не 2019 рік
10:59, 15 грудня 2018 р.

Цікаво: 9 країн, в яких настане не 2019 рік

Який зараз рік? Це не таке просте питання, як здається. Все відносно.Люди створювали календарі, щоб вимірювати хід часу. Але час ефемерний, його неможна впіймати і позначити точкою відліку. В цьому і складність. Як знайти початок? Звідки міряти? І якими кроками?

В Україні настане 2019 рік

Більшість країн світу живе за григоріанським календарем. Він був введений папою римським Григорієм XIII замість юліанського. Різниця між цими календарями зараз складає 13 днів і збільшується на 3 доби за кожні 400 років. Тому і утворилося таке свято, як Старий Новий рік — це Новий рік за старим стилем, за юліанським календарем, який продовжують зустрічати за звичкою в ряді країн. Але і від звичайного Нового року ніхто не відмовляється.

Григоріанський календар був введений в 1582 році в католицьких країнах і поступово, протягом кількох століть, поширювався в інших державах. Саме за ним 1 січня настане 2019 рік.

У Таїланді настане 2562 рік

У Таїланді в 2019 році (за григоріанським календарем) настане 2562 рік. Офіційно Таїланд живе за буддійським місячним календарем, де літочислення ведеться з набуття Буддою нірвани.

Але також користуються і звичним нам календарем. Для іноземців часто робляться винятки і рік на товарах або документах можуть вказувати згідно з григоріанським календарем. Також за буддійським календарем живуть на Шрі-Ланці, в Камбоджі, Лаосі і М’янмі.

В Ефіопії настане 2012 рік

Ефіопський календар відстає від звичного нам приблизно на 8 років. І крім того, містить у році 13 місяців. 12 місяців по 30 днів, і останній, 13-й місяць зовсім короткий — 5 або 6 днів в залежності від того, високосний рік, чи ні. А доба починається не опівночі, а зі сходом сонця. Ефіопський календар заснований на стародавньому олександрійському календарі.

В Ізраїлі настане 5779 рік

Єврейський календар офіційно використовується в Ізраїлі разом з григоріанським. За цим календарем відзначають єврейські свята, дні вшанування пам’яті та дні народження родичів. Місяці за цим календарем наступають точно в новомісяччя, а перший день року (Рош ха-Шана) може припадати тільки на понеділок, вівторок, четвер або суботу. І для того, щоб Рош ха-Шана припав на допустимий день тижня, рік, який передує подовжують на один день.

Починається єврейський календар з самого першого новомісяччя, яке відбулосся в понеділок 7 жовтня 3761 до н. е., о 5 годині і 204 частині. Година там складається з 1 080 частин, а кожна частина — з 76 миттєвостей.

У Пакистані настане 1440 рік

Ісламський календар використовується для визначення дат релігійних свят і як офіційний календар у деяких мусульманських країнах. Літочислення ведеться від дати переселення пророка Мухаммеда і перших мусульман з Мекки в Медину (622 рік н. е.).

Доба в цьому календарі починаються із заходом сонця, а не опівночі. Початком місяця вважається день, коли серп Місяця з’являється вперше після новомісяччя. Тривалість року ісламського календаря на 10-11 днів менше сонячного року, і місяці зміщуються відносно сезонів. Ті місяці, що припадали на літо, через деякий час стануть зимовими, і навпаки.

В Ірані настане 1397 рік

Іранський календар, або сонячна хіджра, є офіційним календарем в Ірані та Афганістані. Цей астрономічний сонячний календар був розроблений за участю Омара Хайяма.

Літочислення іранський календар веде від хіджри, як і ісламський календар, але він ґрунтується на сонячному році, тому його місяці завжди припадають на один і той же час року. Тиждень іранського календаря починається в суботу і закінчується в п’ятницю, яка вважається вихідним днем.

За календарем Індії настане 1940 рік

Єдиний національний календар Індії був розроблений відносно недавно і прийнятий в 1957 році. В основі розрахунків лежить сакська ера — древня система літочислення, поширена в Індії і Камбоджі.

Також в Індії існують і інші календарі, які використовуються різними народностями і племенами. Одні беруть за точку відліку дату смерті Крішни (3102 рік до н. е.), інші — прихід до влади Вікрама в 57 році, треті за буддійським календарем починають підрахунок років від дати смерті Будди Гаутами (543 рік н. е.).

В Японії настане 31 рік

В Японії діє система літочислення від Різдва Христового, і традиційна, в основі якої рахунок йде за роками правління японських імператорів. Кожен імператор дає назву епохи — девіз свого правління.

З 1989 року в Японії «Епоха миру і спокою», престол займає імператор Акіхіто. Попередня епоха — «Просвітлений мир» — тривала 64 роки. У більшості офіційних документів прийнято використовувати 2 дати за григоріанським календарем і за роком поточної епохи в Японії.

За китайським календарем настане 4717 рік

Китайський календар використовують в Камбоджі, Монголії, В’єтнамі та інших азіатських країнах. Літочислення у ньому ведеться від приходу до влади імператора Хуан-ді в 2637 році до н. е.

Календар циклічний і спирається на астрономічні цикли Юпітера. За 60 років Юпітер 5 раз обходить сонце, це 5 елементів китайського календаря. Одне обертання Юпітера навколо Сонця триває 12 років — ці роки в календарі отримали назви тварин. У 2019 році (за григоріанським календарем настане рік Свині.

У Північній Кореї настане 108 рік

Календар чучхе використовується в КНДР з 8 липня 1997 року поряд з літочисленням від Різдва Христового. Точкою відліку є 1912 рік, рік народження Кім Ір Сена, засновника північнокорейської держави, Вічного президента Кореї. Рік його народження — це 1-й рік, нульового року в календарі немає.

При написанні дат в КНДР використовуються обидва літочислення — рік за григоріанським календарем вказується в дужках поруч з датою за календарем чучхе.

Цікаво: 9 країн, в яких настане не 2019 рік, фото-1

І бонус. Скільки вам років?

Не тільки час можна лічити по-різному. Виявляється, і з віком людини не так все просто. У багатьох культурах Східної Азії його визначають за східно-азійською системою: лічба починається від одиниці, а не від нуля. Новонародженій дитині відразу 1 рік. А вік збільшується при настанні нового року, а не дня народження. Тобто, за цією системою з боєм новорічних курантів вся сім’я, яка зібралася за святковим столом, одночасно стає старшою на рік. І виходить, що вік азіата може відрізнятися на кілька років від віку європейця, навіть, якщо вони народилися в один день.

За матеріалами

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новий #рік #святкування #традиції
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...