• Головна
  • Сьогодні – найкоротший день року!
09:34, 21 грудня 2017 р.

Сьогодні – найкоротший день року!

21 грудня – найкоротший день року, або Корочун, Зимовий Коловорот.

Завтра – день зимового сонцестояння, після чого світловий день потроху почне збільшуватися. Наші предки надавали цьому астрономічному явищу особливого значення, адже вони планували своє життя відповідно до природних циклів, а Сонце було для них головним божеством!

Після зимового сонцестояння ночі стають коротшими, а дні - довше. У цей момент максимальний кут нахилу земної осі щодо Сонця становить 23 ° 26 '

У грудні традиційно відзначається день зимового сонцестояння - астрономічного явища, яке відбувається, коли нахил осі обертання Землі в напрямку від Сонця приймає найбільше значення.

У народі цей період відомий, як найкоротший день і найдовша ніч в році, коли висота підйому сонця на небосхилі є найнижчою.

Після зимового сонцестояння ночі стають коротшими, а дні навпаки довше. Залежно від зсуву календаря зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня в Північній півкулі і 20 або 21 червня в Південній півкулі.

У 2017 році найкоротший день припадає на сьогодні, 21 грудня. Ця дата зсувається лише у високосний рік, тоді зимове сонцестояння зміщується на 22 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сьогодні #найкоротший #деньроку!
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...