• Головна
  • Суд зобов’язав фінансову компанію повернути подолянці 100 тисяч гривень
12:22, 29 грудня 2017 р.

Суд зобов’язав фінансову компанію повернути подолянці 100 тисяч гривень

Суд зобов’язав фінансову компанію повернути подолянці 100 тисяч гривень

Договір та додаткові угоди визнали недійсними.

Як встановив суд, у грудні минулого року жінка уклала договір та угоду з одним із луцьких товариств з обмеженою відповідальністю. Згідно з документами, мала за 3 доби отримати безвідсоткову позику (товар). Натомість позивачка зобов'язалася протягом року щомісяця вносити до Фонду Об'єднання Клієнтів платіж в розмірі 8333,33 грн. На виконання умов договору жінка сплатила 100 тис. грн.. Утім, обіцяної позики так і не отримала.

Суд прийшов до висновку, що договори, укладені між позивачкою та відповідачем передбачали не отримання позивачем кредиту, а участь у програмі, в якій за рахунок коштів групи клієнтів здійснювалася передача одному з учасників групи права на придбання товару (отримання кредиту). Таке може свідчити про порушення з боку відповідача принципу добросовісності та існування дисбалансу договірних прав і обов'язків на шкоду позивача, введення його в оману, наявність ознак пірамідальної схеми і нечесної підприємницької практики, яка заборонена Законом України «Про захист прав споживача».

Більше того – за даними Нацкомфінпослуг відповідач не мав ліцензії на надання фінансових послуг, як і статусу фінансової установи. «Відповідно до ч.1 ст.227 ЦК України правочин юридичної особи, вчинений нею без відповідного дозволу (ліцензії), може бути визнаний судом недійсним. Відповідно до ч.1 ст.216 ЦК України, недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину», – йдеться у рішенні суду.

Відтак нетішинська Феміда задовольнила позов жінки, визнавши недійсними договори й угоду та зобов’язавши відповідача повернути внесених нею понад 100 тис. грн.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене в апеляційній інстанції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #Хмельниччина #кошти
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...