14:07, 6 січня 2018 р.
На замітку кожному водієві: скільки проміле дозволено за кермом в Україні
Знати, скільки проміле дозволено громадянину, який їде за кермом в Україні, повинен кожен водій - навіть якщо він не пив спиртного ніколи в житті
А ви готові до бесіди з поліцейським, що запідозрили вас у «вживанні»?
Ви до сих пір не знаєте, скільки проміле дозволено в Україні для людини, яка керує транспортним засобом? Допустимий вміст алкоголю в крові - 0,2 проміле. Нагадаємо, що 1 ‰- це тисячна частка чого-небудь, тобто проміле - це як відсоток, тільки в 10 разів менше (тобто 1% - це 10 ‰).
Про це повідомляє Вести-ua.net.
Згідно з прийнятою в усьому світі класифікацією, 0,2 ‰ - це практично нульова, найлегша ступінь сп'яніння - так звана доклінічна, безсимптомна. Така кількість алкоголю ніяк не відбивається на поведінці людини і в зовнішніх ознаках не проявляється. Подібна доза алкоголю в крові виявляється тільки вимірювальними приладами - в лабораторних умовах або поліцейськими алкотестерами.
Щоб визначити вміст алкоголю в крові, поліцейські використовують прилад, який виявляє спиртне в повітрі, яке людина видихає.
У багатьох країнах також заставлений не нульовий, а кілька підвищений поріг нетверезості для людини за кермом. Причини цього різні. Допустима цифра буває невелика - 0,2 % (країни Скандинавії і Прибалтики, Китай), 0,35 % (Росія) і т.п., в таких випадках поріг пояснюється необхідністю зробити допуск на похибку поліцейського алкостера або «похибкою» організму, який може містити в крові трохи спирту навіть якщо людина не приймала алкоголь.
Більш помітні значення- 0,3 - 0,5 % (Німеччина), 0,5 % (більшість країн Європи), 0,8 % (Великобританія) і 0,4 - 0,8 % (США), 0,8 % (Канада) - можна пояснити культурними і гастрономічними особливостями населення.
Але це не означає, що законодавець дозволяє своїм громадянам їздити п'яними і творити що завгодно, аж ніяк. Удеяких з вищеназваних країн водіям-новачкам і професіоналам покладається тільки0,0 %, а, скажімо, в Німеччині при неоподатковуваному штрафом ліміті 0,5 % в разі ДТП навіть 0,3 % зарахують як обтяжуючу обставину.
Як би там не було, може скластися враження, що «наші» 0,2 % дають водієві можливість пропустити хоча б чарочку. Теоретично це начебто і так, але з великою кількістю принципових застережень. Справа в тому, що навіть у однієї і тієї ж людини якась порція алкоголю може «відбиватися» на складі крові по-різному.
Також і швидкість виведення спирту (тобто тривалість відхилення від норми) після випитої порції міцного напою залежить від багатьох факторів. Наприклад, від того, чи був питущий голодний в момент споживання, як він закушував, чи не хворий, не приймає якихось навіть нешкідливих ліків Причому баланс часто лежить якраз на кордоні 0,2 %, і вгадати заздалегідь, «набрав» ти після 0,5 л улюбленого пива 0,19 % або 0,21 %, немає ніякої можливості.
Так що навіть якщо ми знаємо, скільки проміле дозволено людині за кермом в Україні, свідомо пити алкоголь перед поїздкою (або за кілька годин до неї) не можна.
Майте на увазі одну важливу обставину: цифра 0,2 % (і вище) на екрані поліцейського прибору Dragger - це ще не остаточний вирок.
Якщо ви, знаючи, скільки проміле дозволено в Україні людині за кермом, не згодні з результатом перевірки в польових умовах, можете вимагати огляду в медичній установі. Зафіксуйте вашу вимогу в протоколі (якщо він вже складений) і вирушайте в лікарню, де вам доведеться довіритися професіоналізму дипломованого лікаря або лаборанта.
Остаточний вердикт щодо тверезості водія можна поставити в медичній установі, що має на те відповідну сертифікацію.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:26
Вчора
09:30
13 січня
ТОП новини
Оголошення
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
20:45, 3 січня
live comments feed...