• Головна
  • Поліція Хмельницького звертається до громадян: будьте пильними — шахраї
17:09, 15 січня 2018 р.

Поліція Хмельницького звертається до громадян: будьте пильними — шахраї

Поліція Хмельницького звертається до громадян: будьте пильними — шахраї

За тиждень в місті зареєстровано 6 випадків вчинення шахрайських дій.

Правоохоронці зазначають, що поширене шахрайство при купівлі-продажі товарів через Інтернет. Шахрай виставляє на сайт товар, ніби для продажу, і пропонує здійснити передоплату або перерахувати хоча б завдаток. Після того, як жертва перерахувала гроші, аферист зникає. Бувають випадки і навпаки — жертва надсилає товар замовнику, а грошей за нього так і не отримує.

До Хмельницьких правоохоронців звернулися люди, що постраждали внаслідок необережності.

Так, 23-річний місцевий житель повідомив, що 9 січня близько 11.00 години по вулиці Проспект Миру, невстановлена особа, зателефонувавши з мобільного телефону та під приводом продажі компресора, шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами в сумі 5700 гривень, які чоловік перерахував через термінал. 

9 січня близько 12.00 години по вулиці Зарічанській, невстановлена особа зателефонувавши з мобільного телефону та під приводом продажі ігрової приставки шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами в сумі 5500 гривень в 21-річного місцевого жителя, які він перерахував на карточку в якості завдатку.

12 січня о 14. 00 год. по вул. Пр. Підпілля, малознайома особа зловживаючи довірою, шахрайським шляхом заволоділа мобільним телефоном Айфон, що належить 34-річному місцевому жителю.

12 січня близько 11.00 години по вулиці Проскурівській, невстановлена особа під приводом продажу 500 кг. ячменю та 500 кг. кукурудзи, об’ява про продаж яких була розміщена в одній із місцевих газет, шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами в сумі 3600 гривень в 67-річного місцевого жителя, він перерахував через термінал. 

12 січня із заявою звернулась 45-річна місцева жителька, про те, що 19 грудня 2017 року в м. Києві в відділенні ПАТ "Укрсоцбанк" перерахувала грошові кошти в сумі 40283, 89 гривень на розрахунковий рахунок, для придбання посудомийної машини та фільтру для води, оголошення про продаж яких було розміщено на одному із сайтів техніки, але замовлення так і не отримала.

14 січня о 15.30 год. по вул. Кам'янецькій, невстановлена особа зловживаючи довірою 21-річного жителя с. Олешин, Хмельницького р-ну, під приводом отримання СМС повідомлення з номера про зарахування коштів в сумі 7000 на кратку, шахрайським шляхом заволоділа мобільним телефоном Айфон 6, який останній передав невідомому чоловікові.

Правоохоронці застерігають громадян від необдуманих кроків, які можуть в подальшому вартувати заощаджень чи цінних речей, за якими полюють зловмисники. Для більшої поінформованості поліція знайомить жителів обласного центру з основними видами шахрайств.

Види шахрайств:

1) Телефонні шахрайства (ваш син в міліції або потрапив у ДТП), або SMS про виграш автомобіля і необхідність сплати комісійних;
2) Інтернет-шахрайства (купівля – продаж товарів через Інтернет);
3) Шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду або паролю картки та зняття з неї готівки);
4) Псевдо-електрики, псевдо-соцпрацівники,
5) Під приводом пропозиції купити нібито дорогі речі (золото, антикваріат, картини) видурювання значних сум грошей;
6) Оформлення вигідних депозитів у банку під великі відсотки або оформлення дисконтних карток на знижки для купівлі продуктів харчування;
7) Псевдо-покупці макулатури, пух-пір’я, ганчір’я, картопля, а також продавці різних чудодійних ліків та супер-товарів для зцілення і оздоровлення;
8) Обмін грошей на нові купюри;
9) Окремий пункт — гадання, ворожіння, зняття порчі.

Шахраї можуть представлятися:

1. Працівниками центру соціального обслуговування пенсіонерів;
2. Працівниками інших соціальних служб, що займаються допомогою пенсіонерам;
3. Ворожками, цілительками. 
4. Працівниками банку;
5. Працівниками благодійного фонду;
6. Представниками «Червоного хреста».

Пропонують:

1. Зробити безкоштовно ремонт в квартирі;
2. Продати за півціни продукти харчування;
3. Переоформити пенсію;
4. Під видом грошової реформи обміняти гроші на нові;
5. Надати «миттєві відсотки»;
6. Зняти порчу або «пристріт»;
7. Будь-які інші послуги, за які оплата йде за дуже низькими тарифами.

Хмельницькі правоохоронці:

Шановні громадяни, якщо ви зіткнулись із одним із цих видів шахрайств чи запідозрили особу, телефонуйте на 102 або звертаєтесь до відділу поліції за адресою, вул Пушкіна, 15.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї #правоохоронці #застереження #звіт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...