• Головна
  • Які працівники будуть нарозхват в Україні в 2018-2023 роках
09:07, 21 січня 2018 р.

Які працівники будуть нарозхват в Україні в 2018-2023 роках

Вже не секрет, що останнім часом не потрібні колись престижні професії: економіст, юрист, маркетолог.

Навпаки ж, нам звідусіль говорили, що потрібні люди з робочою мозолястою рукою: токаря, зварювальники, механіки. Але і це, виявляється, вже застаріла інформація, пише УНН.

Свої коментарі надав заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко, який все знає про популярних і непопулярних професіях 2018 року.

Він пояснив, що крім економістів та юристів також не в тренді будуть навіть такі, здавалося б постійно популярні професії, як продавець або, як найпоширеніша на даний момент вакансія - менеджер. Мало того, за інформацією фахівця, люди, які володіють навичками цих спеціальностей з кожним роком будуть все менш популярні на ринку праці.

У наступні 5 років на цей ринок вийдуть і займуть чільні місця інноваційні професії. Люди таких професій це вже люди взагалі нового формату. Вони не приходять після ВНЗ на якесь «тепленьке містечко» і сидять на ньому роками неробами. Ні, час, так званої «халяви» закінчилося. Сучасний успішний співробітник повинен постійно навчатися і не чекати, що йому принесуть роботу на блюдечку, він сам повинен пропонувати свої послуги потенційному роботодавцю.

«Сьогодні технології змінюються кожні два роки. Тобто кожні два роки працівник або оновлює свої знання, навчаючись дистанційно або онлайн (освітні платформи, курси) або переучується. Роботодавці також повинні вчити робочий персонал, а не, як це відбувається зараз: закуповують нове обладнання і хочуть, щоб люди відразу вміли з ним працювати », - пояснює Кравченко.

В майбутньому також є передумови вважати, що більша частина вискококваліфіцірованних і сучасних співробітників піде у фріланс. Іншими словами, в моді буде самозайнятість. Про це, до речі, говорить і один з найгеніальніших бізнесменів нашого часу Ілон Маск.

Через десять же років, за словами заступник голови Державної служби зайнятості, вже взагалі ніхто не буде планувати найматися на фірму, компанію або підприємство. Кожен працездатна людина буде зацікавлений в тому, щоб його найняло максимально більшу кількість роботодавців. Для цього він буде покращувати якість своїх послуг, тому що це буде вже в прямому розумінні ринок праці - працівник буде продавати свої послуги, а роботодавець буде їх оцінювати з позиції ціна / якість. Таке, по ідеї, повинно відбуватися і зараз, проте механізм до кінця не працює через пострадянських рудиментів.

На даний момент, за даними Сергія Кравченка, в нашій країні спостерігається кадрова криза в медицині через реформи, але головне через зарплату співробітникам цієї сфери, адже в сусідній Польщі кваліфікований медперсонал заробляє в кілька разів більше, ніж у нас, а тому трудова міграція в цьому сегменті ринку праці з чуток все більше перетворюється в підтверджену інформацію.

Спостерігається гостра нестача професіоналів інтелектуальної праці: інженерів, агрономів та інших схожих професій.

«Ми маємо величезний потенціал, але таких фахівців у нас стає все менше і менше. З огляду на це, найбільш потрібними професіями в найближчому майбутньому стануть інженери, лікарі, програмісти», - підсумував експерт ринку праці в Україні.

Джерело нагадує, що однією з причин браку кадрів на ринку праці в поточному 2018 році не тільки трудова міграція, скільки брак професіоналів. Це трапиться, у свою чергу, через брак профосвіти, а також з-за досить низьких і неконкурентних заробітних плат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чого ви чекаєте від 2018-го року?
проголосувало 111 відвідувачів
радості і щастя
49,5%
нічого особливого
3,6%
взагалі нічого не чекаю
9,0%
навряд чи цей рік буде кращим за попередній
37,8%
#витребувані #професії #майбутнє
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...