«Facebook» засів у наших головах: результати досліджень психологів та суттєві зміни для користувачів

Серед тих, хто проводить більше часу в соціальних мережах, багато хто правильно задається питанням, чи є корисним для нас цей час. Чи є спілкування онлайн значимим для людей? Або вони просто поглинають тривіальні повідомлення, новини за рахунок часу з близькими?

Психологи мережі Фейсбук докладно вивчали вплив інтернету декілька років і виклали свої результати у пізнавальній для багатьох статті. Мойра Бурке – соціальний психолог, який вивчав вплив інтернету на життя людей на протязі 10 років і Девід Гінсберг – керівник дослідницької групи по додатку Facebook. Як батьки, кожен з них переживає про час, які діти проводять за екраном і про те, що означатиме «інтернет-зв’язок» через 10 років. Також їх турбує скільки часу витрачається на наші телефони, в той час як ми повинні приділяти увагу нашим сім’ям. Одним із способів боротьби з їх внутрішніми переживаннями є дослідження – огляд того, що дослідили інші, проведення власного дослідження та поставлення запитань, коли необхідно для того, щоб дізнатись більше.

Твердження інших психологів та дослідників щодо використання технологій:

  • Психолог Шеррі Туркле стверджує, що мобільні телефони переосмислюють сучасні відносини, роблячи нас "єдиними".
  • У своєму підлітковому аналізі підлітків, психолог Жан Твенест відзначає збільшення підліткової депресії у відповідності до технологій, що використовуються.
  • Соціолог Клод Фішер стверджує, що твердження про те, що технологія відволікає нас, багато в чому підтримується анекдотами та ігнорує переваги.
  • Вивчення публічних просторів соціолога Кейта Хемптона свідчить про те, що люди проводять у суспільстві ще більше часу - і що стільникові телефони в суспільстві частіше використовуються людьми, які проводять час в одиночку, а не спілкуючись особисто.

Прагення психологів мережі, щоб Facebook став місцем для значимої взаємодії з друзями та родиною - розширюючи ваші відносини в автономному режимі, не відволікаючись від них. Зрештою, це те, до чого завжди прагнув Facebook. Це важливо, оскільки всі знають, що здоров'я людини і щастя значною мірою залежать від сили їхніх відносин з друзями та родиною.

Звичайно, це не просто проблема з Facebook, це інтернет-проблема, тому дослідники вийшли на співпрацю з провідними ученими та клініками. Що говорять академіки? Соціальні медіа це добре чи погано для стану здоров'я?

Згідно з дослідженням, це дійсно залежить від того, як ви використовуєте цю технологію. Наприклад, в соціальних мережах ви можете пасивно прокручувати публікації, подібно до перегляду телепрограм, або активно спілкуватися з друзями - надсилати повідомлення та коментувати публікації один одного. Власне, взаємодія з людьми, про кого ви турбуєтесь, може бути корисною, в той час як просте поверхове спостереження за іншими, може погіршити ваше самопочуття.

Поганий вплив: загалом, коли люди витрачають багато часу на пасивне споживання інформації - читаючи, але не взаємодіючи з людьми - вони повідомляють про погіршення почуття після цього. В одному експерименті студенти Університету штату Мічіган, які були вибрані для читання Facebook протягом 10 хвилин, в кінці дня були в гіршому настрої, ніж студенти, вибрані для публікації дописів або спілкування з друзями на Facebook. У дослідженні, проведеному UC San Diego і Yale, було встановлено, що люди, які натискали близько чотирьох разів більше посилань, ніж в середньомукожна людина або які щонайменше вдвічі частіше середнього ставили "вподобання" в соціальній мережі, страждають більшою кількістю психічних розладів. Незважаючи на те, що причини незрозумілі, дослідники припускають, що читання про інших в Інтернеті може призвести до негативного соціального порівняння - і, можливо, навіть більше, ніж в автономному режимі, оскільки повідомлення людей часто привабливі та приємні. Інша теорія полягає в тому, що Інтернет забирає людей від особистої соціальної взаємодії.

Хороший вплив: З іншого боку, активне спілкування з людьми - особливо, обмін повідомленнями, публікаціями та коментарями з близькими друзями та нагадування про минулі події - пов'язане з покращенням психічного стану. Ця здатність спілкуватися з родичами, однокласниками та колегами є тою перевагою, що спочатку привернула увагу багатьох з нас до Facebook, і не дивно, що зв'язок з цими друзями та близькими приносить нам радість і зміцнює наше почуття спільності.

Дослідження, проведене разом з Робертом Краут в Університеті Карнегі-Меллона, показало, що люди, які надсилали або отримували більше повідомлень, коментарів і дописів у хронологічних дописах, повідомили про покращення відчуття соціальної підтримки, депресії та самотності. Позитивний ефект був ще сильнішим, коли люди спілкувалися з близькими друзями в Інтернеті. Просто трансляції статусу оновлень було недостатньо; люди мали взаємодіяти один-на-один з іншими в своїй мережі. Інші дослідження та експерименти, проведені експериментальними дослідженнями, знайшли подібні позитивні переваги між благополуччям та активною участю в Facebook.

Що нам робити з цим?

Ми працюємо над тим, щоб зробити Facebook більш спрямованим на соціальну взаємодію, ныж просте витрачання часу. Як сказав нещодавно наш генеральний директор Марк Цукерберг: "Ми хочемо, щоб люди, які витрачали кошти на Facebook, заохочували змістовну соціальну взаємодію". Фейсбук завжди був для того, щоб об’єднувати людей - з перших днів, коли ми почали нагадувати людям про дні народження своїх друзів, показуючи людям свої спогади з друзями, використовуючи функцію, яку ми називаємо "В цей день". Ми також є місцем для людей, які збираються разом у потрібний час, від груп по збору коштів для надання допомоги у разі стихійних лих до груп, де люди можуть знайти донора органів. Ми завжди прагнемо розширювати ці громади та знаходити нові способи позитивно вплинути на життя людей.

Ми працюємо з соціальними психологами, соціальними вченими та соціологами, і ми співпрацюємо з провідними вченими, щоб краще зрозуміти благополуччя та працювати над тим, щоб зробити Facebook місцем, який сприяє позитивному настрою.

Ось кілька мір, які ми прийняли, щоб допомогти підтримати благополуччя та психічний стан користувачів:

Якість стрічки новин. Ми внесли кілька змін до стрічки новин, щоб забезпечити більше можливостей для змістовної взаємодії та зменшення пасивного споживання низькоякісного вмісту, навіть якщо він скоротить деякі показники взаємодії в короткий термін. Ми усунули такі речі, як «типові заголовки» та «фальшиві новини», хоча люди часто натискають ці посилання. Ми оптимізували розташування, тому публікації від друзів, за якими ви найбільш стежите, більшою мірою з'являються у верхній частині стрічки. Про це люди просять нас у опитуваннях, це те, що вони хочуть бачити. Так само, наш рейтинг рекламує повідомлення, які є особисто інформативними. Ми також нещодавно переробили функцію коментарів, щоб сприяти кращому спілкуванню.

Snooze (Короткий сон): люди часто говорять нам, що хочуть більше бачити, ніж вони бачать у стрічці новин. Сьогодні ми запустили Snooze, який дає людям можливість сховати людину, сторінку чи групу протягом 30 днів, без необхідності постійного ігнорування небажаних дописів чи відхилення запитів дружби.

Перерва: мільйони людей розходяться на Facebook щотижня, змінюючи свій статус взаємин з «у відносинах» на «одинак». Дослідження відносин після розходження показує, що в автономному режимі та в режимі онлайн-контакту, включаючи побачення з екс-партнером, емоційне одужання ускладнюється. Щоб полегшити відносини, ми створили інструмент Take a Break, який дає людям більше контролю над тим, коли вони бачать своїх колишніх на Facebook, що їхні колишні можуть побачити, і хто може бачити їх минулі дописи.

Інструменти профілактики самогубств: дослідження показують, що соціальна підтримка може допомогти запобігти самогубству. Facebook має унікальну можливість зв'язати людей, що потерпіли біду, з ресурсами, які можуть допомогти. Ми працюємо з людьми та організаціями по всьому світу, щоб розробити варіанти підтримки для людей, які розміщують повідомлення про самогубство на Facebook, зокрема про спілкування з друзями, звернення до довідкових центрів та читання порад про те, що вони можуть зробити в той момент. Нещодавно ми випустили підтримку для профілактики суїциду в Facebook Live і представили штучний інтелект для виявлення суїцидальних постів навіть до того, як їх опублікують.

Ми знаємо, що люди стурбовані тим, як технологія впливає на нашу увагу та відносини, а також на те, як вона впливає на дітей у довгостроковій перспективі. Ми погоджуємося з цими критично важливими питаннями, і всі ми маємо чому вчитися. Стартує нове дослідження, щоб краще зрозуміти зв'язок між медіа-технологіями, розвитком молоді та добробутом. Ми співпрацюємо з фахівцями у цій галузі, щоб розглянути вплив мобільних технологій та соціальних мереж на дітей та підлітків, а також як краще їх підтримувати, коли вони переходять на різні етапи життя.

У нас немає усіх відповідей, але, враховуючи значиму роль, яку соціальні медіа відіграють у житті багатьох людей, ми хочемо допомогти покращити спілкування. У наступні роки ми будемо робити ще більше, більше ритись в цих питаннях, ділитися нашими знахідками та покращувати наші продукти. Ми прагнемо об'єднати людей та підтримувати благополуччя через значимі взаємодії на Facebook.

By David Ginsberg, Director of Research, and Moira Burke, Research Scientist at Facebook.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Хмельницький міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту поліцейському, внаслідок конфлікту з яким постраждав громадянин. Нагадаємо, подія трапилася 11 червня 2019 року близько 23 години у м. Вінниця. Працівник Київського відділення поліції Вінницького ВП, перебуваючи на службі, запропонував громадянину бути присутнім у якості понятого під час проведення слідчих дій. Однак останній спровокував конфлікт із працівником п...
Суспільство
Працівники комунального підприємства “Південно-Західні тепломережі” на вулиці Курчатова встановлюють нові труби - замість старих іржавих прокладають сучасні попередньо ізольовані. Через них до помешкань хмельничан потраплятиме гаряча вода і тепло. Незважаючи на спеку, комунальники активно готуються до нового опалювального сезону. На цій ділянці центральної магістралі замінять 110 метрів трубопроводу. Читайте також: У липні в Хмельницькому працюватимуть 14...
Суспільство
Дорожньо-транспортна пригода сталася 25 червня на автодорозі М-12, «Стрий-Знамянка» Зіткнення транспортних засобів відбулося о 14 год, в результаті чого постраждали водії та пасажи. Обставини аварії між ВАЗ та Шевроле Авео встановлюють слідчі.  Оновлено: 31-річний пасажир "ВАЗу", який отримав травми у вигляді перелому руки, забою грудної клітини та внутрішніх органів, помер в хірургічному відділенні Хмельницької обласної лікарні. Читайте також: Дитина-пішо...
Суспільство
На купюрі зображений портрет Володимира Вернадського   З 25 жовтня 2019 року в Україні буде введена в обіг банкнота номіналом 1000 грн, чутки про друк якої ходять з 2017 року. Про це під час брифінгу сказав голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій, передає кореспондент сайту "Сьогодні". Як розповів під час презентації директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, в дизайні банкноти номіналом 1000 гривень домінує блакитний колір. Ро...
Пригоди
24 червня о 20:00 на пункт зв’язку 19 Державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про те, що неподалік с. Хутори Старокостянтинівського району горить полігон твердих побутових відходів міського сміттєзвалища. До місця пожежі одразу було направлено чергові караули вогнеборців. На місці події було встановлено, що орієнтовна площа пожежі складає 300 кв.м, існує загроза поширення вогню на більшу площу. Додатково до ліквідації загоряння було зал...
Суспільство
28 червня Україна святкуватиме 23 роки Конституції. Нагадуємо, що Верховна Рада прийняла Конституцію України в 1996 році, о 9:20 ранку, після ночі безперервної роботи. Сталося це через п'ять років після того, як країна здобула незалежність. Україна стала останньою країною колишнього СРСР, яка прийняла власну Конституцію. День Конституції в поточному році припадає на п'ятницю, тому українці матимуть три вихідних дні по поспіль. Так вихідними будуть 28, 29 і...
Суспільство
Vodafone, оператор мобільного зв'язку, з 1 липня підвищує тарифи в Україні. Тарифний план Red XS + з 01.07.2019 подорожчає на 15 гривень. Постачальник послуг розповсюдив відповідне повідомлення. Зокрема, якщо пакет не підключений, будуть надаватися безлімітні дзвінки в мережі за 7 грн/день (раніше було 4 грн). Читайте також: У мікрорайонах Хмельницького з’являються нові дитячі та спортивні майданчики Нові ціни на інші тарифні плани опубліковані на сайті ко...
Суспільство
Хмельницька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 імені Олега Ольжича запрошує учнів на навчання у мультипрофільні класи.  Навчання у мультипрофільних класах У Хмельницькій середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 22 імені Олега Ольжича триває набір у десяті мультипрофільні класи. На профільних заняттях учні матимуть хорошу можливість якісно та ефективно підготуватись до здачі зовнішнього незалежного оцінювання, підвищити рівень знань....
Новини компаній
Давним давно, коли телефони ще сиділи на прив'язі, в різних містах по всій Землі люди стали помічати красиву помаранчеву сову. Біологи ламали голову, до якого виду вона належить, терзали енциклопедії та довідники, але не знаходили нічого схожого. Фотографи намагалися зробити унікальні знімки, але дуже засмучувалися, коли після проявлення на плівці були тільки розмиті плями. А діти щиро раділи, побачивши красиву пташку, віталися з нею, махали рукою і заливи...