«Facebook» засів у наших головах: результати досліджень психологів та суттєві зміни для користувачів

Серед тих, хто проводить більше часу в соціальних мережах, багато хто правильно задається питанням, чи є корисним для нас цей час. Чи є спілкування онлайн значимим для людей? Або вони просто поглинають тривіальні повідомлення, новини за рахунок часу з близькими?

Психологи мережі Фейсбук докладно вивчали вплив інтернету декілька років і виклали свої результати у пізнавальній для багатьох статті. Мойра Бурке – соціальний психолог, який вивчав вплив інтернету на життя людей на протязі 10 років і Девід Гінсберг – керівник дослідницької групи по додатку Facebook. Як батьки, кожен з них переживає про час, які діти проводять за екраном і про те, що означатиме «інтернет-зв’язок» через 10 років. Також їх турбує скільки часу витрачається на наші телефони, в той час як ми повинні приділяти увагу нашим сім’ям. Одним із способів боротьби з їх внутрішніми переживаннями є дослідження – огляд того, що дослідили інші, проведення власного дослідження та поставлення запитань, коли необхідно для того, щоб дізнатись більше.

Твердження інших психологів та дослідників щодо використання технологій:

  • Психолог Шеррі Туркле стверджує, що мобільні телефони переосмислюють сучасні відносини, роблячи нас "єдиними".
  • У своєму підлітковому аналізі підлітків, психолог Жан Твенест відзначає збільшення підліткової депресії у відповідності до технологій, що використовуються.
  • Соціолог Клод Фішер стверджує, що твердження про те, що технологія відволікає нас, багато в чому підтримується анекдотами та ігнорує переваги.
  • Вивчення публічних просторів соціолога Кейта Хемптона свідчить про те, що люди проводять у суспільстві ще більше часу - і що стільникові телефони в суспільстві частіше використовуються людьми, які проводять час в одиночку, а не спілкуючись особисто.

Прагення психологів мережі, щоб Facebook став місцем для значимої взаємодії з друзями та родиною - розширюючи ваші відносини в автономному режимі, не відволікаючись від них. Зрештою, це те, до чого завжди прагнув Facebook. Це важливо, оскільки всі знають, що здоров'я людини і щастя значною мірою залежать від сили їхніх відносин з друзями та родиною.

Звичайно, це не просто проблема з Facebook, це інтернет-проблема, тому дослідники вийшли на співпрацю з провідними ученими та клініками. Що говорять академіки? Соціальні медіа це добре чи погано для стану здоров'я?

Згідно з дослідженням, це дійсно залежить від того, як ви використовуєте цю технологію. Наприклад, в соціальних мережах ви можете пасивно прокручувати публікації, подібно до перегляду телепрограм, або активно спілкуватися з друзями - надсилати повідомлення та коментувати публікації один одного. Власне, взаємодія з людьми, про кого ви турбуєтесь, може бути корисною, в той час як просте поверхове спостереження за іншими, може погіршити ваше самопочуття.

Поганий вплив: загалом, коли люди витрачають багато часу на пасивне споживання інформації - читаючи, але не взаємодіючи з людьми - вони повідомляють про погіршення почуття після цього. В одному експерименті студенти Університету штату Мічіган, які були вибрані для читання Facebook протягом 10 хвилин, в кінці дня були в гіршому настрої, ніж студенти, вибрані для публікації дописів або спілкування з друзями на Facebook. У дослідженні, проведеному UC San Diego і Yale, було встановлено, що люди, які натискали близько чотирьох разів більше посилань, ніж в середньомукожна людина або які щонайменше вдвічі частіше середнього ставили "вподобання" в соціальній мережі, страждають більшою кількістю психічних розладів. Незважаючи на те, що причини незрозумілі, дослідники припускають, що читання про інших в Інтернеті може призвести до негативного соціального порівняння - і, можливо, навіть більше, ніж в автономному режимі, оскільки повідомлення людей часто привабливі та приємні. Інша теорія полягає в тому, що Інтернет забирає людей від особистої соціальної взаємодії.

Хороший вплив: З іншого боку, активне спілкування з людьми - особливо, обмін повідомленнями, публікаціями та коментарями з близькими друзями та нагадування про минулі події - пов'язане з покращенням психічного стану. Ця здатність спілкуватися з родичами, однокласниками та колегами є тою перевагою, що спочатку привернула увагу багатьох з нас до Facebook, і не дивно, що зв'язок з цими друзями та близькими приносить нам радість і зміцнює наше почуття спільності.

Дослідження, проведене разом з Робертом Краут в Університеті Карнегі-Меллона, показало, що люди, які надсилали або отримували більше повідомлень, коментарів і дописів у хронологічних дописах, повідомили про покращення відчуття соціальної підтримки, депресії та самотності. Позитивний ефект був ще сильнішим, коли люди спілкувалися з близькими друзями в Інтернеті. Просто трансляції статусу оновлень було недостатньо; люди мали взаємодіяти один-на-один з іншими в своїй мережі. Інші дослідження та експерименти, проведені експериментальними дослідженнями, знайшли подібні позитивні переваги між благополуччям та активною участю в Facebook.

Що нам робити з цим?

Ми працюємо над тим, щоб зробити Facebook більш спрямованим на соціальну взаємодію, ныж просте витрачання часу. Як сказав нещодавно наш генеральний директор Марк Цукерберг: "Ми хочемо, щоб люди, які витрачали кошти на Facebook, заохочували змістовну соціальну взаємодію". Фейсбук завжди був для того, щоб об’єднувати людей - з перших днів, коли ми почали нагадувати людям про дні народження своїх друзів, показуючи людям свої спогади з друзями, використовуючи функцію, яку ми називаємо "В цей день". Ми також є місцем для людей, які збираються разом у потрібний час, від груп по збору коштів для надання допомоги у разі стихійних лих до груп, де люди можуть знайти донора органів. Ми завжди прагнемо розширювати ці громади та знаходити нові способи позитивно вплинути на життя людей.

Ми працюємо з соціальними психологами, соціальними вченими та соціологами, і ми співпрацюємо з провідними вченими, щоб краще зрозуміти благополуччя та працювати над тим, щоб зробити Facebook місцем, який сприяє позитивному настрою.

Ось кілька мір, які ми прийняли, щоб допомогти підтримати благополуччя та психічний стан користувачів:

Якість стрічки новин. Ми внесли кілька змін до стрічки новин, щоб забезпечити більше можливостей для змістовної взаємодії та зменшення пасивного споживання низькоякісного вмісту, навіть якщо він скоротить деякі показники взаємодії в короткий термін. Ми усунули такі речі, як «типові заголовки» та «фальшиві новини», хоча люди часто натискають ці посилання. Ми оптимізували розташування, тому публікації від друзів, за якими ви найбільш стежите, більшою мірою з'являються у верхній частині стрічки. Про це люди просять нас у опитуваннях, це те, що вони хочуть бачити. Так само, наш рейтинг рекламує повідомлення, які є особисто інформативними. Ми також нещодавно переробили функцію коментарів, щоб сприяти кращому спілкуванню.

Snooze (Короткий сон): люди часто говорять нам, що хочуть більше бачити, ніж вони бачать у стрічці новин. Сьогодні ми запустили Snooze, який дає людям можливість сховати людину, сторінку чи групу протягом 30 днів, без необхідності постійного ігнорування небажаних дописів чи відхилення запитів дружби.

Перерва: мільйони людей розходяться на Facebook щотижня, змінюючи свій статус взаємин з «у відносинах» на «одинак». Дослідження відносин після розходження показує, що в автономному режимі та в режимі онлайн-контакту, включаючи побачення з екс-партнером, емоційне одужання ускладнюється. Щоб полегшити відносини, ми створили інструмент Take a Break, який дає людям більше контролю над тим, коли вони бачать своїх колишніх на Facebook, що їхні колишні можуть побачити, і хто може бачити їх минулі дописи.

Інструменти профілактики самогубств: дослідження показують, що соціальна підтримка може допомогти запобігти самогубству. Facebook має унікальну можливість зв'язати людей, що потерпіли біду, з ресурсами, які можуть допомогти. Ми працюємо з людьми та організаціями по всьому світу, щоб розробити варіанти підтримки для людей, які розміщують повідомлення про самогубство на Facebook, зокрема про спілкування з друзями, звернення до довідкових центрів та читання порад про те, що вони можуть зробити в той момент. Нещодавно ми випустили підтримку для профілактики суїциду в Facebook Live і представили штучний інтелект для виявлення суїцидальних постів навіть до того, як їх опублікують.

Ми знаємо, що люди стурбовані тим, як технологія впливає на нашу увагу та відносини, а також на те, як вона впливає на дітей у довгостроковій перспективі. Ми погоджуємося з цими критично важливими питаннями, і всі ми маємо чому вчитися. Стартує нове дослідження, щоб краще зрозуміти зв'язок між медіа-технологіями, розвитком молоді та добробутом. Ми співпрацюємо з фахівцями у цій галузі, щоб розглянути вплив мобільних технологій та соціальних мереж на дітей та підлітків, а також як краще їх підтримувати, коли вони переходять на різні етапи життя.

У нас немає усіх відповідей, але, враховуючи значиму роль, яку соціальні медіа відіграють у житті багатьох людей, ми хочемо допомогти покращити спілкування. У наступні роки ми будемо робити ще більше, більше ритись в цих питаннях, ділитися нашими знахідками та покращувати наші продукти. Ми прагнемо об'єднати людей та підтримувати благополуччя через значимі взаємодії на Facebook.

By David Ginsberg, Director of Research, and Moira Burke, Research Scientist at Facebook.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Автор е-петиції Владислава Мельникова пропонує встановити пам'ятник на теритеорії "Молодіжного парку". "Зважаючи на те, що Хмельницька область є культурною та творчою, пропоную вшанувати пам'ять українського співака, композитора, поета, продюсера, телеведучого - Андрія Вікторовича Кузьменка та встановити йому пам'ятник під назвою : "Пам'яті Кузьми Скрябіна" на території "Молодіжного парку"". Аби розглянули петицію потрібно зібрати 500 голосів.
Пригоди
Протягом останніх двох років почастішали повідомлення про те, що підлітків в інтернеті в тягують у небезпечні ігри та челенджі. Біжи або помри Цей квест відносно новий. Суть гри – підліток повинен перебігти дорогу перед авто, яке їде поряд: проскочиш чи ні. На подібні випадки спочатку почали скаржитися столичні таксисти. У поліції поки що не прокоментували ситуацію. Зникни на 24 години Ця гра закликає сховатися, щоб тебе протягом доби ніхто не знайшов. Важ...
Пригоди
14 вересня внаслідок чисельних вогнепальних осколкових поранень отриманих під час виконання бойового завдання в зоні проведення Операції об’єднаних сил (10 вересня) помер військовослужбовець сил спеціальних операцій ЗС України старший сержант Максим Кондратюк, 1993 року народження, пише НГП. Як повідомляє фейсбук-сторінка Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ, “батьки втратили сина, дружина чоловіка, донька тата, Україна – захисника та патріота”. Макси...
Кримінал
Під час огляду у жителя райцентру Чемерівці працівники поліції виявили посилку з амфетаміном. Як зазначив фігурант, він замовив наркотики для власного споживання через мережу Інтернет. 12 вересня у райцентрі Чемерівці працівники управління протидії наркозлочинності ГУНП в Хмельницькій області виявили молодого чоловіка, який купував наркотики через мережу Інтернет. Так, під час огляду 20-річного молодика поліцейські виявили і вилучили в нього посилку з амфе...
Екологія
15 вересня о 12:00 за ініціативи руху UAnimals відбудеться Всеукраїнський марш за права тварин. Минулого року акцію зібрали одночасно у 20 містах, а це тисячі небайдужих від Львова до Одеси, від Києва до Дніпра. Марш розпочнеться на Майдані Незалежності з 11 головними вимогами: Заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях. Заборона експлуатації тварин для жебракування і фотопослуг. Заборона створення і функціонування притравочних станцій. Відмова в...
Пригоди
Минулої доби вогнеборці 4 рази залучалися до ліквідації пожеж. 13 вересня о 12:44 виникла пожежа літньої кухні  в одному із домогосподарств села Жердя Чемеровецького району, яку оперативно ліквідували бійці 20 Державної пожежно-рятувальної частини та місцевої пожежної команди с. Жердя. Ймовірна причина пожежі — коротке замикання електромережі. Вже о 19:34 рятувальники 5 Державної пожежно-рятувальної частини мчали за викликом у с. Кам’янка Кам’янець-Подільс...
Суспільство
У коробках від держави тепер стало більше пелюшок і є дитячий розвиваючий килимок. Про це повідомдляє Сьогодні.Україна. З приходом вересня молоді батьки почали отримувати нові бебі-бокси – набори з речами, потрібними в перші місяці життя дитини. Нагадаємо, перші пакети малюка почали видавати ще рік тому. Тендерами, закупівлею товарів і комплектацією коробок перейнялося представництво ООН, а складанням списку речей і їх доставкою новоспеченим батькам зайнял...
Суспільство
Цьогоріч виповнюється 588 років з часу першої писемної згадки про місто Хмельницький. Святкування вируватиме впродовж двох днів, 28 і 29 вересня, та проходитиме під гаслом: «Ласкаво просимо у Хмельвіль!». На центральній вулиці міста – Проскурівській можна буде долучитися до культурних та спортивно-ігрових заходів. У сценарії: офіційне привітання міського голови, святковий концерт, фото-зони, ярмарок, парад казкових героїв і не тільки.  Ласкаво запрошуємо...
Кримінал
Хлопця, який намагався утекти після скоєного в Німеччину, при затриманні розстріляли копи Вбивцею українки з Хмельниччини Христини у польському місті Гожув виявився місцевий житель Павло Рожанський, повідомляє "Обозреватель". У Христини ніколи не було жодних стосунків із вбивцею, але він майже рік переслідував її і погрожував. Дівчина скаржилася на нього і просила захисту, але ніхто належної уваги на це не звернув. Поки він її не вбив.  Попелюшка і відмінн...
Новини по темі
У Хмельницькому хочуть встановити пам'ятник Кузьмі Скрябіну
До дитячих боксів додали речей: що тепер отримуватимуть новонароджені від держави
«Ласкаво просимо у Хмельвіль!» – гасло цьогорічного Дня міста Хмельницького (ПРОГРАМА СВЯТКУВАННЯ)
Транспортний колапс: у Хмельницькому зупинився рух тролейбусів
Роботи з асфальтування вулиці Вайсера продовжено до 19 вересня - рух транспорту буде призупинено
У Зеленського вирішили долю "євробляхерів": прийнято важливий закон
Святковим сільськогосподарським ярмарком розпочнеться День міста у Хмельницькому
МКП "Хмельницьктеплокомуненерго" повідомляє про призупинення гарячого водопостачання 12 і 13 вересня
Під час засідання виконавчого комітету розглянули 45 важливих питань з життя Хмельницького
Хмельницьке КП «Електротранс» отримало ще 5 нових тролейбусів, придбаних в лізинг від ПриватБанку