Батьківська недбалість чи відсутність грошей: на Хмельниччині померла 1,5-річна дитина

Не­що­дав­но в ре­ані­ма­цій­но­му від­ді­лен­ні Ше­пе­тівсь­кої ЦРЛ по­мер­ла пів­то­ра­річ­на дів­чинка, меш­канка се­ла Пи­ляї Лен­ко­вець­кої ОТГ.

Ме­ди­ки за­пев­ня­ють, що зі сво­го бо­ку зро­би­ли все мож­ли­ве, повідомляє День за днем. За сло­ва­ми за­ві­ду­ва­ча від­ді­лен­ня анес­те­зі­оло­гії та ін­тенсив­ної те­ра­пії Ва­ле­рія Си­во­ко­ню­ка, ди­ти­на пос­ту­пи­ла із за­дав­не­ною хво­ро­бою.

—В ди­ти­ни про­тя­гом 4 днів бо­лів жи­віт, во­на блю­ва­ла, але ма­ма за­ли­ши­ла це без ува­ги та до ме­ди­ків не звер­та­ла­ся,— роз­по­вів у те­ле­фон­ній роз­мо­ві Ва­ле­рій Вік­то­ро­вич.— «Швид­ку» вик­ли­ка­ли ли­ше то­ді, ко­ли ди­ти­на знеп­ри­том­ні­ла. Дів­чинку до від­ді­лен­ня доп­ра­ви­ли вже на тер­мі­наль­ній ста­дії пе­ри­то­ні­ту (апен­ди­ци­ту), ко­ли до смер­ті за­ли­ша­єть­ся го­ди­на або ж пів­то­ри. Звіс­но, вря­ту­ва­ти її ми вже не мог­ли… Ди­ти­на бу­ла без сві­до­мос­ті, до­ве­ло­ся пе­ре­вес­ти її на штуч­ну вен­ти­ля­цію ле­гень, нир­ки не пра­цю­ва­ли, про­во­ди­ли­ся ре­ані­ма­цій­ні за­хо­ди.

Сім’я, де ста­ла­ся тра­ге­дія,— ба­га­то­діт­на, має шес­те­ро ді­тей. На про­жи­ван­ня в се­ло при­їха­ли в 2015 ро­ці.

—З лі­та 2017 ро­ку ро­ди­на пе­ре­бу­ває на об­лі­ку як та­ка, що опи­ни­ла­ся в склад­них жит­тє­вих об­ста­ви­нах,— роз­по­ві­ла Люд­ми­ла Пе­че­нюк, ке­ру­юча спра­ва­ми ви­кон­ко­му Лен­ко­вець­кої ОТГ.— Ос­кіль­ки ма­ма час­то злов­жи­ва­ла спир­тним та не ви­ко­ну­ва­ла на­леж­но бать­ківсь­ких обов’яз­ків. За ці­єю ро­ди­ною вів­ся пос­тій­ний кон­троль, з ни­ми пра­цю­вав со­ці­аль­ний фа­хі­вець.

Ма­ма дів­чинки 1987 ро­ку на­род­ження. А її спів­мешка­нець— 1982 ро­ку. Пос­тій­ні за­ро­біт­ки в ро­ди­ни від­сутні. Ма­ють під­собне гос­по­дарс­тво та го­род.

—Ра­ні­ше бать­ко пра­цю­вав в се­лі на фер­мі, але піс­ля його лік­ві­да­ції, пос­тій­ної ро­бо­ти не має,— ре­зю­му­ва­ла Люд­ми­ла Пе­че­нюк.— За­раз до­по­ма­гає в се­лі лю­дям по гос­по­дарс­тву.

Сім’ю що­тиж­ня від­ві­ду­ва­ли ме­ди­ки.

—Що­се­ре­ди ді­тей ог­ля­дав лі­кар-пе­ді­атр, не раз во­на да­ва­ла ре­ко­мен­да­ції, що во­ни пот­ре­бу­ють ста­ці­онар­но­го лі­ку­ван­ня, про­те, бать­ки зав­жди від­мовля­ли­ся від гос­пі­та­лі­за­ції че­рез нес­та­чу кош­тів. Та­кож за ро­ди­ною спос­те­рі­га­ла і міс­це­вий фель­дшер,— до­да­ла Люд­ми­ла Ле­оні­дів­на.

На­ра­зі пра­ців­ни­ка­ми Ше­пе­тівсь­ко­го від­ді­лу по­лі­ції про­во­дить­ся єди­не до­су­до­ве роз­слі­ду­ван­ня.

—По­ру­ше­но кри­мі­наль­ну спра­ву за стат­тею 166 Кри­мі­наль­но­го ко­дек­су Ук­ра­їни— зліс­не не­ви­ко­нан­ня бать­ка­ми, опі­ку­на­ми чи пік­лу­валь­ни­ка­ми вста­нов­ле­них за­ко­ном обов’яз­ків по дог­ля­ду за ди­ти­ною або за осо­бою, що­до якої вста­нов­ле­на опі­ка чи пік­лу­ван­ня,— про­ко­мен­ту­ва­ла Ві­та Да­ви­дюк, стар­ший ін­спек­тор сек­то­ру мо­ні­то­рин­гу Ше­пе­тівсь­ко­го ВП.— Да­на стат­тя пе­ред­ба­чає по­ка­ран­ня у виг­ля­ді об­ме­жен­ня во­лі на строк від двох до п’яти ро­ків або поз­бавлен­ням во­лі на той са­мий строк.

За сло­ва­ми Юлії Бо­гуш, на­чаль­ни­ка служ­би у спра­вах ді­тей Ше­пе­тівсь­кої РДА з пи­тань сі­мей­них форм ви­хо­ван­ня ді­тей ін­ші ді­ти ці­єї ро­ди­ни по­ки зна­хо­дять­ся в ди­тя­чо­му від­ді­лен­ні Ше­пе­тівсь­кої ЦРЛ.

На­га­да­ємо, ко­ли гро­мадсь­кі і со­ці­аль­ні служ­би вчас­но звер­та­ють ува­гу на проб­ле­му без­догляд­ності ді­тей, то тра­гіч­них ви­пад­ків мож­на уник­ну­ти й все обій­деться ли­ше гос­пі­та­лі­за­ці­єю.

дитина смерть Хмельниччина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
295 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Форум Енергоефективності, відкриття Центру Енергоефективності, велоквест, презентація фільму, круглі столи – це та багато іншого заплановано на 24-28 вересня.
Пригоди
Аварія сталася вчора, 21 вересня, близько 14:00 години в м. Хмельницькому на перехресті вулиць Чорновола — Пілотської. За попередніми даними, 26-річний місцевий житель, керуючи автомобілем «Mitsubishi Galant», виїхав на зустрічну смугу руху, де допустив лобове зіткнення з автомобілем «ВАЗ 21099» під керуванням 47-річного жителя м. Старокостянтинів. Внаслідок ДТП обидва водії та пасажир автомобіля «Mitsubishi» отримали тілесні ушкодження та були госпіталізо...
Кримінал
Хмельницькі поліцейські за підозрою у вбивстві власного сина затримали 55-річного місцевого мешканця. 20 вересня, близько 10.00 години в м. Хмельницькому по вулиці Чкалова, під час спільного розпиття спиртних напоїв, між 55-річним місцевим жителем та його 30-річним сином, сталася сварка на побутовому ґрунті. За попередніми даними, в ході суперечки батько схопив дерев’яного стільця та наніс кілька ударів сину по голові. Від отриманих тілесних ушкоджень оста...
Суспільство
З метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя міста та покращення якості питної води, міське комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» 25 вересня проводитиме планову промивку та знезараження водопровідних мереж міста. З 10-ї до 17-ї години, під час промивки,вода буде не придатною до вживання та приготування їжі. Для поліпшення якості промивки внутрішньобудинкових мереж бажано після 16.00 години почергово відкривати крани в мийках, раковин...
Суспільство
У центрі міста з'явиться ще один витвір мистецтва Багатоповерхівку у центрі Хмельницького прикрасить вуличний малюнок, прозповыв організатора проекту Андрія Зоїна. У рамках проекту "Мальоване місто" новий мурал незабаром прикрасить стіну багатоповерхового будинку по вулиці Подільській. До Дня міста на дев'ятиповерховому будинку з'явиться новий стріт-арт. Над вуличним малюнком працює пара художників з Івано-Франківська Юрій та Марта Пітчуки. На стіні будинк...
Спорт
17 річна спортсменка Дар’я Білодід, що навчається в Кам'янець-Подільському, виборола «золото» чемпіонату світу-2018 з дзюдо, який вчора, 20 вересня, стартував на татамі National Gymnastics Arena в Баку (Азербайджан). У фіналі чемпіонату світу-2018 у ваговій категорії до 48 кг вона перемогла чемпіонку світу-2017 японку Фуну Тонакі. Білодід вирішила атакувати, не відкладаючи завдання проводити прийоми на останні секунди. Вона провела непогану атаку впродовж...
Суспільство
Гостей міста зустрічатимуть архітектурними пам’ятками та сучасним бренд-логотипом. Стріт-арт, довжиною у 176 метрів, розмістили на підпірній стіні, що у Ружичній. Над створенням муралу учні та викладачі ВПУ №25 працювали майже місяць. Спершу розробляли ескіз, потім наносили графічну розмітку. Лише потім взялися за пензлі. Зараз роботи – на фінішній прямій.
Суспільство
Цьогоріч, у рамках реалізації бюджетної програми “Покращення стану автомобільної дороги Житомир — Чернівці” ремонтні роботи ведуться на семиоб’єктах автодороги Н-03. Серед них - аварійно-небезпечна ділянка, відома у народі як "Тещин язик", на якій підрядною організацією ТзОВ "Енергетично-дорожнє будівництво"продовжуються роботи із розширення проїзної частини до 16 м ще однією смугою. На «подільському серпантині» заплановано завершити влаштуваннянижньогошар...
Суспільство
22 вересня Україна відзначає День партизанської слави. Напередодні свята представники влади та громадськість міста поклали квіти до пам’ятників та обелісків, могил загиблих героїв на Військовому кладовищі, вшанували тих, хто у роки Другої світової війни ціною життя відстояв свободу нашої землі, захистив український народ від поневолення. Під час Другої Світової війни діяло близько 6200 партизанських угруповань та загонів. На території України величезна пар...