«Її голосом в Україну повернулася Квітка Цісик»: у Хмельницький з концертом їде Оксана Муха

«Її голосом в Україну повернулася Квітка Цісик»: у Хмельницький з концертом їде Оксана Муха, Бойко Роман

Вже скоро хмельничани матимуть змогу почути неймовірні пісні у рамках соціально-культурного проекту Оксани Мухи «Дякую тобі, Квітко».

В гості до хмельничан з концертним туром «KVITKA: ДВА КОЛЬОРИ» завітає послідовниця відомої українки та володарка Гран-прі I Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик. Квітка Цісик повернулась до нас голосом Оксани Мухи», – так влучно висловилася народна артистка, Герой України Ніна Матвієнко про молоду співачку, яку вже встигли охрестити «другою Квіткою». Нам вдалося поспілкуватися з Оксаною особисто та дізнатися, що ж чекає на хмельничан.

- У Вас є багато спільного з Квіткою Цісик. Наприклад, Ви також починали займатися музикою зі скрипки і також, врешті, переміг спів та вокал. Чому все ж спів, а не скрипка?

Вокал переміг тому, що це моє призначення. З роками воно просто викристалізувалося. Я хотіла співати, ще коли була зовсім маленькою, в нас, навіть, ще є записи з дитинства, коли ми з сестрою і татом співаємо досить складні пісні. Заняття скрипкою забирало дуже багато часу, спів же був завжди присутній в своєму житті. Ми в сім’ї дуже любили співати. І це було не лише на свята, а й в побуті, своєрідні культурні ліплення вареників під пісню.

- Згадаєте якийсь особливий випадок?

Пам’ятаю, була така ситуація, як ми мили підлогу після ремонту і були відчинені вікна. Миємо і співаємо… Сестричка, мама і я поділилися на три голоси та співаємо: «Сухая верба, чом в тебе листя зелене». Доспівали і чуємо аплодисменти з вулиці.

- Вся Ваша рідня пов’язана з музикою…

Так. Тато – акордеоніст, сестра – піаністка, мама, попри те, що медик, має відмінний слух та дуже гарно співає. Татова родина дуже співоча. Якось так воно мало бути, що спів переміг, хоч і скрипка багато чого мене навчила.

- Проводячи паралель між Вами та Квіткою Цісик. Як вплинула її творчість на формування Вас, як співачки?

Йду, фактично, по її стопах, продовжую те, що вона не встигла за життя. Цей тур, як згадка та подяка Квітці.

- Коли зародилася ідея організувати такий тур?

З 2011 року, після перемоги на конкурсі (прим. українського романсу імені Квітки Цісик), в мене з’явилося відчуття: «А чому це не інший співочий конкурс». Ніби була її підтримка. Я завжди хотіла зробити сольний концерт присвячений Квітці, мріяла про це багато років. І, нарешті, відчуваю, що можу це зробити.

- Пам’ятаєте момент, коли вперше познайомилися з її творчістю?

Я була зовсім дитиною, ми були в горах з наметами, а тато привіз переписану касету Квітки Цісик. І, власне, в тих горах, над річкою в Карпатах при зоряній ночі я вперше почула її голос. Ніколи не забуду цей звук. Тоді здавалося, що вона для мене співає.

- Взагалі, як сприймаєте факт порівняння Вас та Квітки, адже схожість знаходять, навіть, такі знаменитості, як Ніна Матвієнко?

Це дуже гідно, чути такі порівняння з вуст Ніни Митрофанівни. Це висока похвала та відповідальність, адже, після цих слів, я не маю права підвести. Господь якось так вирішив, що ми справді маємо дуже схожий тембр з Квіткою. Не знаю, чи маю право так казати, але впізнаю в собі її ноти, її тембр, якась внутрішня щирість та любов з якою вона співала.

- Це буде перший виступ перед Хмельницькою публікою?

Раніше бувала двічі у вашому місті. Перший раз виступали у філармонії з віртуозом скрипалем Олександром Божиком, а вдруге, якраз таки, приїздили на концерт присвячений Квітці. На жаль, тоді не встигла близько познайомитися з містом, але впевнена що цей концерт дасть змогу відчути простоту та доброту хмельничан. Мені хочеться спілкування з вашими людьми.

 - Що чекає на слухачів під час концерту?

Я несу суть, надзвичайну українську пісню. Зі мною на сцені будуть прекрасні музиканти, чудовий рок-гурт та струнні інструменти. Ми веземо пісні, які співала Квітка Цісик і ми веземо мою творчість, з якою хмельничани можуть познайомитися. Прозвучать ті пісні Квітки, які ще ніхто ніколи не чув.

концерт Хмельницький Муха
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі