16:07, 17 квітня 2018 р.
Свавілля хмельницьких правоохоронців: начальник відділу зламав потерпілому плече
Потерпілому зі зламаним плечем не надавали первинної медичної допомоги
21 вересня 2010 року близько 23 години поблизу одного з барів міста сталося загорання автомобіля. На місце події прибули пожежні та правоохоронці, в тому числі і обвинувачений начальник Центрального відділення міліції.
Начальник відділу спровокував суперечку з його власником, у зв'язку з висловлюванням про самовозгарання автівки. В розпал суперечки посадовець дав незаконну вказівку підлеглим працівникам міліції затримати потерпілого, провести його медичне обстеження на стан сп’яніння та оформити матеріали про вчинення ним адміністративного правопорушення, якого потерпілий не вчиняв.
Підлеглі працівники виконуючи вказівку обвинуваченого та не усвідомлюючи її незаконність, застосували до потерпілого заходи фізичного впливу, зокрема прийом рукопашного бою- завертання рук за спину, примусово підвели чоловіка до службового автомобіля, наділи потерпілому на руки кайданки та продовжували утримувати його за руки ззаду в положенні за спиною піднятими вгору. Обвинувачений підійшовши гумовим кийком наніс удари потерпілому, в результаті чого йому було зламано плечову кістку та спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.
На прохання потерпілого про надання йому медичної допомоги, керівник відділення міліції відреагував вказівкою підлеглим помістити потерпілого до службового автомобіля, де останній пробув деякий час, після чого останнього було доставлено до Хмельницького обласного наркологічного диспансера для огляду на стан сп’яніня, знову ж таки за вказівкою начальника відділення. Оскільки потерпілий і далі наполягав на отриманні ним медичної допомоги, лікарі диспансеру рекомендували працівникам міліції доставити потерпілого до лікарні для отримання кваліфікованої допомоги, куди врешті – решт і був доставлений потерпілий.
Нагадаємо: Селяни на Хмельниччині винять поліцейських у побитті чоловіка до смерті. ВІДЕО
При призначенні покарання суд врахував що обвинувачений вперше притягується до кримінальної відповідальності, є інвалідом 2 групи, що пом’якшує покарання. Обставин, що обтяжують покарання не встановлено.
Чоловіка було визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 371 КК України, та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, з позбавленням права займати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки.
На підставі ст. 75 КК України засудженого від відбування основного покарання у виді позбавлення волі звільнено з випробуванням та встановлено іспитовий строк 3 роки. Водночас з обвинуваченого на користь потерпілого стягнуто усі понесені витрати на відшкодування матеріальної шкоди, а також понад 400000 грн. моральної шкоди.
Вирок чинності не набрав та може бути оскаржений до Апеляційного суду Хмельницької області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:46
11 жовтня
ТОП новини
Оголошення
11:35, 9 жовтня
113
09:16, 10 жовтня
13:03, 2 жовтня
5
live comments feed...