17:11, 25 квітня 2018 р.
Південний Буг продовжують забруднювати: чи можна уникнути екологічної катастрофи у Хмельницькому
Екологи та чиновники розмірковували, як можна врятувати річку та впоратися з найзухвалішими забрудниками.
У приміщенні міської ради відбулися публічні консультації щодо стану Південного Бугу. Представники екологічної інспекції, управління екології та благоустрою міста і комунальних підприємств обговорювали основні джерела забруднення та шукали методи, які допомогли б змінити ситуацію.
На обговоренні розповіли, що серед основних джерел забруднення річки залишається протитуберкульозний диспансер, дрібні господарства на території Хмельницького, 22 випуски зливових каналізацій та сумнозвісний цукровий завод у Наркевичах. Щодо останнього, то представник екологічної інспекції акцентував особливу увагу на ньому та зізнався, що в екологів, буквально, зв’язані руки, через мораторій на перевірки.
«Це підприємство є найбільшим забрудником Бугу на Хмельниччині за останні 10 років. Вже протягом довгого періоду проблем із заводом не спостерігалося і викиди були в межах норми, але минулої зими була зафіксована невелика аварійна ситуація, — говорить старший інспектор Олег Ліщук. У 2018 році, навесні, також виникла неприємна ситуація, в результаті якоїсь поломки, значна кількість забруднених стоків потрапила в навколишнє середовище і зараз рівень кисню у воді перед Хмельницьким 5,5-5,8 мг на дециметр кубічний. Це критично, тому ми з острахом спостерігаємо, як розгортається ситуація. На жаль, ми не можемо провести позапланові перевірки, адже діє мораторій. Як тільки заходимо на територію підприємства, як одразу ж нас звідти виганяють. Надіюся, що наступного разу повернемося з правоохоронцями».
Керівник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста також зазначив, що Південний Буг у Хмельницькому стоїть за крок від серйозних екологічних проблем.
«Ну ви скажіть, де ще таке можливо? Чому заборонено проводити інспекції? Такого немає в жодній країні Європи. Поки там думають над тим, щоб заборонити в’їзд в міста автівкам на дизельних двигунах, ми не можемо впоратись з підприємством, через яке може статися екологічна катастрофа», — зазначив Олександр Луков.
Врешті, на зібранні запропонували прийняти рішення про створення звернення до Міністерства екології та Кабміну щодо відновлення інспектування підприємств з приводу природоохоронного законодавства, адже інших варіантів, як врятувати Південний Буг поки немає.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:46
11 жовтня
ТОП новини
Оголошення
09:44, 8 жовтня
6
19:00, 13 жовтня
10
13:03, 2 жовтня
5
live comments feed...