Ексклюзив
15:35, 26 квітня 2018 р.
Фестивальне місто: Андрій Зоін розповів «про рок, про Буг» та нову «Республіку» в Хмельницькому (ЧАСТИНА 1)
Ексклюзив
2018 рік стане найфестивальнішим в історії Хмельницького.
Ще кілька років тому фестивальний Хмельницький обмежувався лише масштабним молодіжним Green Fest`oм та кількома локальними подіями, які назвати фестивалями язик то і не повернеться. Вже у 2017 році на міському пляжі провели перший рок-фест Rock&Buh, і провели його так, що захотіли повторювати знову і знову (щороку), хоч планували один раз на два роки. У 2018 Rock&Buh стане ще масштабнішим, а окрім нього Хмельницький прийматиме ще й Республіку, яка вже просто не вміщається в Кам’янці-Подільському. Таким чином обласний центр, з «білої плями» на фестивальній мапі країни має шанс перетворитися на одне найфестивальніших міст. Сайт 0382.ua вирішив вивідати секрети та подробиці двох наймасштабніших хмельницьких фестів у одного з їх організаторів, Андрія Зоіна.
- До відкриття другого Rock&Buh залишилось зовсім трішки. Які зміни в порівнянні з роком минулим? Наскільки мені відомо, то він стане дещо масштабнішим.
Rock&Buh минулого року показав хороший результат і дав зрозуміти, що він потрібен Хмельницькому та молоді, тому ми провели з оргкомітетом зібрання і вирішили, що фестиваль має розширюватися. Цьогоріч буде 2 сцени, а триватиме все три дні. Буде одна велика головна сцена, а друга буде маленька, для електронної та легкої музики, де можна буде відпочити від танців та року. Так би мовити relax-сцена.
- Як розподілятимете час між виконавцями на головній сцені, молоді гурти відкриватимуть, день, відомі — закриватимуть?
Ми взяли трьох хедлайнерів, щоб кожен день завершував якийсь великий та відомий український гурт, а далі вже розподілятимемо час між іншими. Бачиш, тут будуть ще й інші українські гурти, наприклад Detach. Хоч не хедлайнер, але дуже цікавий гурт, тому розподілимо так, щоб кожен день був цікавий та зібрав максимальну кількість людей.
- І відразу ж прогноз про максимальну кількість людей…
Цього року переносимо сцену на 500 метрів в глибину, тому можу сказати, що туди може влізти одночасно 15 тисяч чоловік. Тобто, багато вільного простору. Поляна, як футбольне поле. Щодо кількості людей, то, що буде 10 тисяч — це точно, але очікуємо більше. До того ж цього року чекаємо і гостей з інших міст. Можу сказати, що мої знайомі з Києва пробивали, де селитися, але кажуть, що на ці дні квартири зайняті. Не кажу, що це саме на наш фестиваль їдуть, бо там випуски, останній дзвоник. Але я думаю, що це буде крута подія, і збереться купа народу.
- Одне із завдань фестивалю, це зробити Хмельницький містом подієвого туризму. Так як, архітектурними, історичними пам’ятками туристів сюди заманити не вдасться це виглядає не поганим рішенням.
Я якраз сьогодні думав: ось в Львів я їжджу близько 10 разів у рік, але їду туди на якісь події, не лише подивитися місто. Так і всі люди, раз побачили архітектуру, а далі вони вже їздять не заради цього, а на якісь події, фестивалі, взяти участь в крутих заходах. Тому, те що тут небагато пам’яток не повинно стати на заваді туристам, головне щоб були події, цікаві, різноманітні. Якщо буде механізм, який заставляє місто рухатись — люди будуть їхати.
- Знову таки до музичної частини фестивалю. Список місцевих гуртів, вже готовий?
Ще ні, бо комітет приймає заявки до 29 квітня і ми просто дивимось, хто там подає, але ще не маємо права відбирати. Десь 5-го травня оголосимо всі гурти, які будуть виступати. До речі, багато заявок отримуємо з інших міст, цього року відійшли від схеми що будуть тільки місцеві гурти, бо це також розвиток подієвого туризму. Якщо гурт з Кривого Рогу чи з Києва приїде сюди, то вони потім поїдуть додому і розказуватимуть, як в Хмельницькому класно. Таке собі сарафане радіо.
- Окрім розвитку молодих гуртів, ще одна фішка Rock&Buh — вільний вхід. Наскільки великий простір для розвитку у фестивалю, що не продає квитки?
Це дуже круто, що вхід вільний. Зараз ми плідно співпрацюємо з міською владою і можу сказати, що він таким і залишиться, адже вважаємо, що кожен має право чути хорошу музику. Простір для розвитку фестивалю в такому форматі є; можна в майбутньому підключати партнерів, спонсорів, робити все те ж, що комерційні фестивалі, але вхід залишати вільним. Головне, щоб залишався свій чіткий формат, якого немає в інших містах. Не перетворити його на ярмарок шашлику, хоч шашлик там також має бути, але все повинно бути організовано.
- Цього року Хмельницький відкриває великий фестивальний сезон на Rock&Buh та закриває його на Respublica. Нещодавно таких подій в місті не було взагалі. Перенасичення не варто побоюватися?
Та ні... Треба привикати. Якщо взяти європейські міста, я 10 років прожив закордоном, то там фестивалі кожен день: музичні, фольклорні, літературні, ІТ, гастрономічні. Це важливо, це соціалізація людей. Вони виходять на вулицю, знайомляться… В нас всі люди закриваються, хочуть огородити себе заборами та й там сидіти. А як приємно, коли ти виходиш в Хмельницькому на центральну вулицю і бачиш купу людей, не в кожному місті так.
Ми зараз йдемо вірним курсом. Раніше, 5-6 років тому, не було ні фестивалів, ні ініціатив, яких підтримувала влада. Якийсь холодець по якому ходиш і не знаєш, що робити. Зараз, я відніс би Хмельницький до п’ятірки найцікавіших міст України. Тут можна запропонувати цікавий проект і влада його підтримає, є конкурс громадських ініціатив. В місті є рух і якщо так продовжиться далі, то буде круто…
Про сюрпризи першого для Хмельницького фестивалю «Respublіca», кількість гуртів, та чому до нас приїдуть гості з Італії, Німеччини, Нідерландів та, навіть, Аргентини вже скоро у другій частині інтерв’ю з Андрієм Зоіним.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:54
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
Оголошення
14:02, Вчора
10:12, 1 жовтня
15
live comments feed...