• Головна
  • Фестивальне місто: Андрій Зоін розповів «про рок, про Буг» та нову «Республіку» в Хмельницькому (ЧАСТИНА 2)
16:34, 27 квітня 2018 р.

Фестивальне місто: Андрій Зоін розповів «про рок, про Буг» та нову «Республіку» в Хмельницькому (ЧАСТИНА 2)

Фестивальне місто: Андрій Зоін розповів «про рок, про Буг» та нову «Республіку» в Хмельницькому (ЧАСТИНА 2)

Продовження інтерв’ю про великі фестивалі у Хмельницькому з організатором Андрієм Зоіним. Що чекає хмельничан на оновленій "Республіці" в Хмельницькому.

Читайте першу частину розмови:  Фестивальне місто: Андрій Зоін розповів «про рок, про Буг» та нову «Республіку» в Хмельницькому (ЧАСТИНА 1)

Фестивальне місто: Андрій Зоін розповів «про рок, про Буг» та нову «Республіку» в Хмельницькому (ЧАСТИНА 2), фото-1

- Власне, про «Республіку». Переїзд фестивалю у Хмельницький - це «нарешті» чи все ж вимушений крок, бо в Кам’янці просто не вміщалися? Планували її переносити сюди ще кілька років тому?

Ну, і це, і інше. Ми побачили, що в Кам’янці «Республіка» так розкачалася, що всі вже не влазять. Тому ми робили декілька сцен, щоб розосередити трошки натовп по різних локаціях. Ми не могли привезти великого хедлайнера, бо якщо ти привозиш хедлайнера всі люди йдуть до однієї сцени. Тому якісь плани були, адже фестиваль повинен розвиватися.

- Чому саме Хмельницький? Варіанти з іншими містами були?

Ми шукали якесь хороше місце, дійсно, в різних містах. Дивилися і на Вінницю, і на Хотин, і на Хмельницький, також на Схід нас деякі міста кликали. Але в Хмельницькому ми побачили цей рух, потенціал і купу молоді, яка приїжджала на «фест». Ну і великим плюсом була підтримка влади, яка хотіла великий фестиваль, що може привезти туристів. Останнім пазлом стало класне місце проведення, яке ми знайшли саме.

- Цю «поляну» за пляжем одразу запримітили, чи розглядали ще й інші локації?

Їздили в аеропорт дивилися, в Гринівці на ракетну базу, заводи закинуті… Загалом багато місць розглядали, але хотіли таке, щоб туристи могли швидко добратися. Поляна ніби і за містом і не далеко від центру. Дуже цікаве місце.

- Те, що фестиваль проходитиме подалі від будинків, дозволить його провести без часових обмежень?

Дозволяє, але ми дивимось на тенденції і бачимо, що останнім часом фестивалі не проводять до третьої чи там до четвертої години ночі, бо люди втомлюються слухати музику. Тобто, ми будемо довше, ніж в Кам’янці, не до 11-ї вечора, а десь до першої ночі.

- Особливість «Республіки» в тому, що це не лише музичний фестиваль, а фестиваль розвитку міста, фестиваль муралів та мистецтва. Що, скільки і де будете малювати в місті?

Цього року дуже багато заявок є від художників з Італії, Аргентини, Британії… І ми з допомогою місцевої влади будемо привозити їх сюди і це буде цікаво. Тому вже точно у Хмельницькому будуть малювати художники з Британії, Аргентини, з Молдови дівчина хоче приїхати та художники з Італії. Три-чотири стіни точно розмалюємо. Також, окрім муралів ми співпрацюємо з голландським фестивалем по обміну музичними гуртами, тобто до них на фест поїдуть наші музиканти, а на «Республіці» виступатимуть гурти з Голландії. На стадії перемовин проект з Гамбургом. Тут ми хочемо поєднати два види мистецтв танці та музику: від нас будуть музиканти, а від них брейкдансери. Ну і ще є кілька проектів цікавих, але про них казати не буду, бо ще йдуть перемовини.

Фестивальне місто: Андрій Зоін розповів «про рок, про Буг» та нову «Республіку» в Хмельницькому (ЧАСТИНА 2), фото-2

- Щодо музичної частини, то з більшістю гуртів вже визначилися?

Це найскладніше питання, бо якщо ти слідкуєш за музикою, то бачиш, що багато цікавих і сильних гуртів везуть в Київ цього року і фестивалі, які роблять в регіонах не мають стільки грошей, підтримки та партнерів, як мають київські. Зараз ми продумуємо стратегію. Привеземо сюди крутого хедлайнера, але слабшого за того, що в Києві, то турист не приїде, тому обираємо все ж розвивати Хмельницький і цього року завдання, щоб 50% людей на фестивалі були хмельничани, а інша половина – туристи.

- Трьома сценами з різними музичними стилями плануєте охопити ширшу та різнопланову аудиторію, в тому числі й хмельничан?

Так, буде три сцени: рок, поп та електро, бо бачимо запит від молоді на електронну музику. В Україні є багато цікавих виконавців і це не тільки рок. Молодь зараз слухає різну музику.

- А якщо конкретніше, хто приїде?

Ну про багатьох я ще сказати не можу, бо йдуть перемовини. Все, що є в Україні цікаве, можливо буде у нас також. Можу сказати, що буде близько 50 гуртів з України та Європи. Ми вже анонсували британський гурт. Буде ще французький, голландський ну і, напевне, німецький. Зрозуміло, приїдуть багато білорусів, там також є цікаві молоді виконавці, яких ми привеземо.

- І наприкінці: можете виокремити кілька «must have» місій «Республіки» у Хмельницькому на майбутнє?

По-перше, ми хочемо добитися того, щоб Хмельницький з’явився на культурній мапі України, через 2-3 роки вдвічі збільшити кількість туристів, які їдуть у Хмельницький. Також хочемо розрухати місцеву молодь, щоб було багато гуртів, музики, лабораторій музичних, репетиційних баз, хочемо з’явився якийсь гурт, який змінить Мотор’роллу та буде бажаним на всіх фестивалях країни. Звичайно ж, потрібно продовжити малювати, бо тут багато районів, щоб місто стало музеєм під просто неба. Ну і тут багато покинутих заводів та площ, на території одного з них хочемо створити, якийсь потужний музичний хаб, де протягом року не залежно від пори постійно щось відбувалося б. Реалізувати таку Європейську практику в місті.

Коли?

  • Нагадаємо, що фестиваль Республіка відбудеться з 31 серпня по 2 вересня у Хмельницькому.

Де?

  • Місце проведення, площа за міським пляжем.
Фестивальне місто: Андрій Зоін розповів «про рок, про Буг» та нову «Республіку» в Хмельницькому (ЧАСТИНА 2), фото-3

Ціна питання?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Зоін #Республіка #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...