• Головна
  • Міська влада контролює рівень заробітної плати хмельничан
17:49, 18 травня 2018 р.

Міська влада контролює рівень заробітної плати хмельничан

Міська влада контролює рівень заробітної плати хмельничан

Управління праці та соціального захисту населення продовжує роботу, направлену на дотримання законодавства про працю роботодавцями міста. Зокрема, вживаються заходи щодо своєчасності виплати заробітної плати та недопущення заборгованості з її виплати.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 року №1104 затверджено Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (постанова оприлюднена в ЗМІ 23.02.2018 р.).

До даного переліку входять виконавчі органи міських рад міст обласного значення. Нагадаємо, у жовтні 2017 року посвідчення інспекторів праці отримали 7 посадових осіб управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.

Відповідно, на сьогодні немає жодних перешкод для здійснення контролю за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин, шляхом здійснення інспектувань.

Інспекторів праці наділено широкими правами. Зокрема, інспектори, за наявності службового посвідчення, безперешкодно та без попереднього повідомлення мають право:

- під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин, самостійно і в будь-яку годину доби, з урахуванням вимог законодавства про охорону праці, проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;

- фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки.

- за наявності ознак кримінального правопорушення та/або створення загрози безпеці інспектора праці залучати працівників правоохоронних органів.

На підставі зазначеного вище, з метою соціального захисту працюючих громадян, інспектори праці управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради спільно з інспектором праці Управління Держпраці у Хмельницькій області 15 травня 2018 року взяли участь в інспекційному відвідуванні роботодавця, у якого невчасно виплачується заробітна плата, внаслідок чого виникла заборгованість з її виплати.

Інспектування проведено в Хмельницькому УВП УТОС. Встановлено, що на підприємстві існує заборгованість із заробітної плати внаслідок порушення встановлених строків її виплати, більш як за один місяць.

За наслідками інспектування розглядатиметься питання щодо притягнення до відповідальності керівника підприємства, згідно до ст. 265 КЗПП України, а саме – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (11,2 тис.грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 3723 грн.)

Керівника підприємства також попереджено про відповідальність за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (не виплата індексації заробітної плати, не виплата заробітної плати за роботу у святкові та неробочі дні, у нічний час, за понаднормову роботу та ін.) передбачено штрафні санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (37,2 тис. грн.).

Також, враховуючи, що на підприємстві працюють громадяни із вадами зору, увагу роботодавця акцентовано на необхідності створення та дотримання безпечних умов праці.

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради звертається до працівників підприємств з проханням повідомляти про факти порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю за номерами телефонів: 70-41-46, 65-22-81 та 65-73-90, відділ праці. Адреса управління праці та соціального захисту населення: вул. Проскурівського підпілля, 32.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#контроль #заробіток #хмельничани
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...