• Головна
  • Подорожувати з улюбленою собакою стане важче
16:12, 23 травня 2018 р.

Подорожувати з улюбленою собакою стане важче

Подорожувати з улюбленою собакою стане важче

В Україні змінені правила супроводу домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом.

З 1 червня вивезти собаку за кордон можна буде тільки за паспортом встановленого зразка.

За наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 1 серпня 2014 № 288, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 3 жовтня 2014 за № 1202/25979, внесено зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, в зокрема в частині визначення єдиної форми бланка ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини - кішки, собаки).

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини;

2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, що надаються Госпотребслужбой, органами і установами, які належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 і становить 51 грн. 29 коп.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта невстановленого зразка установами, уповноваженими на їх видачу, була підставою для численних запитів інших контролюючих служб, які призводять до проведення відповідних розслідувань.

Звертаємо увагу, що в даний час право надання даної адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

Читайте також: З початку року подоляни віддали на потреби українського війська понад 100 мільйонів гривень

Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорта певні частини сьомої статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:

1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об'єкті);

2) неможливість безпосереднього огляду об'єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об'єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантин, відповідних досліджень та / або експертного висновку.

Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину діє до моменту його смерті.

Зараз Госпотребслужбой вживаються заходи з припинення видачі ветеринарно-санітарних паспортів для домашніх тварин невстановленої форми. Проводиться роз'яснювальна робота серед населення.

Для супроводу домашніх тварин при їх переміщенні за межі території нашої держави з 01.06.2018 до уваги будуть братися тільки ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка, зміст яких розміщені в мережі інтернет, зокрема на сайті Верховної Ради України за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#собака #перевезення #кордон #паспорт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...