• Головна
  • З 1 липня в Україні вводять нові правила розрахунку готівкою
18:24, 30 червня 2018 р.

З 1 липня в Україні вводять нові правила розрахунку готівкою

З 1 липня в Україні вводять нові правила розрахунку готівкою

Продавці будуть округляти суму в чеку, якщо у них не буде потрібних монет

З 1 липня в Україні підприємства торгівлі і сфери послуг в разі відсутності монет дрібних номіналів будуть округляти суму розрахунків готівкою за товари і послуги. Про це йдеться в повідомленні НБУ.

"Закруглення буде застосовуватися тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця він може видати покупцеві здачу цими номіналами", - йдеться в заяві.

При цьому в НБУ додали, що з 1 липня в Україні припиняється карбування і випуск в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, а натомість будуть карбувати тільки монети номіналами 10 і 50 копійок.

В НБУ передбачають, що це дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обороту на більш ніж 90 млн гривень на рік. При цьому монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, введені в обіг раніше, і надалі будуть використовуватися як засіб платежу. Вони будуть звертатися необмежений період часу до окремого рішення.

#монети
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...