16:35, 3 липня 2018 р.
На Хмельниччині значно зросла кількість мототранспорту
Сезонний фактор, плюс економність витрат на паливо і як результат - значна кількість мототранспорту на автомагістралях.
Так, якщо в 2016-му році в сервісних центрах МВС Хмельниччини вперше зареєстрували 333 мотоцикли, то наступного, 2017–го, –472, а за 6 місяців 2018 року такого виду транспорту вже було зареєстровано 386 –інформує прес-служба Регіонального сервісного центру МВС в Хмельницькій області.
Спостерігається зростання кількості проведених операцій з мопедами. У 2016-му році сервісні центри МВС Хмельницької області вперше зареєстрували 68 мопедів, а вже у 2017–му – в 8 разів більше – 532. Та за підсумками 6 місяців поточного року за такою послугою вже звернулось понад 432 особи.
Слід відзначити, що найбільше таку послугу громадяни отримують з допомогою мобільного сервісного центру МВС, який функціонує на території Хмельницької області з квітня 2017 року та обслуговує громадян у віддалених куточка області.
Також нагадуємо про перелік документів, які обов’язково потрібно мати для керування мопедом або мотоциклом на дорогах України, та ще раз роз'яснюємо, як їх отримати.
Читайте також:Якщо загубили номерний знак під час дощу: що робити та куди звертатися хмельничанам
Посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки – обов’язкові документи для керуваннямототранспортом.
Посвідчення водія можна отримати після проходження навчання в автошколі, де здійснюють підготовку категорій А; А1; В1 (обрати акредитовану автошколу можна за допомогою сайту) та після здачі теоретичного і практичного іспитів у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС (для підготовки до іспитів можна скористатись онлайн-тренажеромтаознайомитись з білетами теоретичного іспиту).
Категорії, які відповідають типам мототранспорту:
А1 — мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт;
А — мотоцикли та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50куб.см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;
В1 — квадро- і трицикли, мотоцикли з боковим причепом, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні)мототранспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів;
Підготовка водіїв категорій А1; А проводиться для осіб, які досягнули 16-річного віку, для категорії В1 — для осіб, які досягнули 18-річного віку.
У сервісному центрі МВС додають, якщо громадянин вже має посвідчення водія з категорією, яка дозволяє керувати легковим автомобілем, теоретичний іспит на знання ПДР для відкриття категорій А; А1; В1 складати не потрібно. Необхідно скласти лише практичний іспит з водіннямототранспортом.
Реєстрація транспортного засобу проводиться у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС, де видається свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки. (Перелік необхідних документів на сайті сервісних центрів МВС).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:26
14 січня
09:30
13 січня
Оголошення
13:39, 17 січня
17:17, 17 січня
10:32, 10 січня
17:17, 17 січня
10:32, 10 січня
live comments feed...