11:32, 5 липня 2018 р.
У Хмельницькому засудили чоловіка, який зберігав боєприпаси
56-річному хмельничанину визначили міру покарання.
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області засудив до 5 років позбавлення волі хмельничанина, 1962 року народження, що зберігав у гаражі кілька одиниць зброї та боєприпаси до неї. Такі дії чоловіка кваліфіковано за ч. 1 ст. 263 КК України – зберігання, придбання, збут вогнепальної зброї та боєприпасів, повідомила прес-секретар Хмельницького міськрайнного суду Алла Плінська.
Так, встановлено судовим слідством, що обвинувачений маючи досвід поводження із зброєю і боєприпасами та знаючи вимоги законодавства України про те, що зброя та боєприпаси відносяться до речей, які вилучені із цивільного обороту і не можуть знаходитися у власності громадян без спеціального дозволу, протиправно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи можливість настання суспільно-небезпечних наслідків і бажаючи їх настання реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на збут вогнепальної зброї, перебуваючи в гаражному масиві в м. Хмельницькому, під час здійснення контролю за вчиненням злочину незаконно збув особі під зміненими анкетними даними гвинтівку виготовлену (зібрану) саморобним способом з складових частин різних магазинних гвинтівок, зразка 1891 року, яка є придатною для проведення пострілів.
Крім цього, продовжуючи свої злочинні дії спрямованні на збут вогнепальної зброї, усвідомлюючи протиправність своїх незаконних дій, в подальшому повторно незаконно збув особі під зміненими анкетними даними двохствольну мисливську рушницю виробництва Іжевського механічного заводу, яка належить до категорії мисливської нарізної вогнепальної зброї та придатна для стрільби.
Також в належному обвинуваченому гаражі, під час обшуку, було виявлено ряд зброї та боєприпасів, а саме:
- тридцять три набої, які є боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї - 7,65 мм. (7,65 мм. «Browning») пістолетними набоями з кулями зі свинцевим осердям, виробництва компанії «Sellier & Bellot» (Чехія).
- тринадцять набоїв, які є боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї - 9 мм., (9x17мм.) пістолетними набоями з кулями зі свинцевим осердям, виробництва компанії «Sellier & Bellot» (Чехія),
- один набій, який є боєприпасом до нарізної вогнепальної зброї - 9 мм., (9x21мм.) пістолетним набоєм з кулею зі свинцевим осердям, виробництва компанії «Fiocchi» (Італія).
- одинадцять набоїв, які є боєприпасами до нарізної стрілецької вогнепальної зброї - пістолетними набоями, калібру 7,62 мм (7,62x25 ТТ), з кулями зі свинцевим осердям, з яких чотири набої виробництва Юрюзанського механічного заводу, СРСР, 1944 року випуску; п’ять набоїв виробництва Ульянівського машинобудівного заводу, СРСР, (два 1947, один 1944, один 1945, один 1945 років випуску).
- шість набоїв, які є боєприпасами до нарізної стрілецької вогнепальної зброї, пістолетними набоями калібру 9x18ПМ., з яких п’ять набоїв з кулями зі сталевим осердям (два - виробництва Луганського станкобудівного заводу, Україна, 2001 року випуску; три - виробництва Юрюзанського механічного заводу, СРСР, 1964, 1973 та 1977 років випуску); один набій з кулею зі свинцевим осердям виробництва Луганського станкобудівного заводу, СРСР, 1957 року випуску,
- один набій, який є боєприпасом до нарізної стрілецької вогнепальної зброї 8 мм. (7,92 мм.) гвинтівковим набоєм «Маузер», до гвинтівки мод. 98. та іншої нарізної вогнепальної зброї калібру 8x57 мм.,
- один набій, який є боєприпасом до нарізної стрілецької вогнепальної зброї - 9 мм (9x19 Parabellum), пістолетним набоєм з експансивною кулею типу «HP» (Hollow Point), виробництва компанії «Geco», Німеччина.
- один набій, який є боєприпасом до нарізної стрілецької вогнепальної зброї, 5,45 мм, проміжковим набоєм з кулею зі сталевим осердям, до автоматів (АК-74, АКС-74, АКС-74У,) ручного кулемета РКК-74, виробництва Барнаульського станкобудівного заводу СРСР, 1981 року випуску,
- один набій, який є боєприпасом до нарізної стрілецької вогнепальної зброї - 7,62 мм, снайперськими гвинтівковими набоєм з кулею зі сталевим осердям, виробництва Барнаульського станкобудівного заводу, СРСР, 1974 року випуску,
- один набій, який є боєприпасом до нарізної стрілецької вогнепальної зброї, спортивним пістолетним набоєм калібру 7,62 мм (7,62x26SR), виробництва Юрюзанського механічного заводу, СРСР, 1981 року випуску,
- сім набоїв, які є боєприпасами до нарізної стрілецької вогнепальної зброї 7,62 мм, револьверними набоями з кулями зі свинцевим осердям, з яких шість виробництва Юрюзанського механічного заводу, (три 1978 року випуску; два 1953 року випуску; один 1957 року випуску), СРСР.
- тридцять шість набоїв, які є боєприпасами до нарізної стрілецької вогнепальної зброї - 7,62 мм., спортивними револьверними набоями з безободонковими кулями, виробництва Юрюзанського механічного заводу, 1987 року випуску, СРСР.
- двадцять один набій, які є боєприпасами до нарізної стрілецької вогнепальної зброї - 7,62мм, револьверними набоями виготовленими шляхом спорядження саморобним способом гільз виготовлених заводським способом, виробництва Юрюзанського механічного заводу, СРСР (сімнадцять 1957 року випуску; чотири 1967 року випуску), кулями та метальними зарядами.
- пістолет, який належить до категорії короткоствольної вогнепальної зброї та гладкоствольним самозарядним пістолетом, виготовленим шляхом переробки, саморобним способом, (видалення заглушки) сигнального (стартового) пістолета «Zoraki» модель 914, № 029068, калібру 9 mm. Р.А.К.
- пістолет, який належить до категорії короткоствольної нарізної вогнепальної зброї та є самозарядним пістолетом виготовленим із використанням заводського обладнання (модель та виробника зброї невідомі) № В 7у238, калібру 9 мм (9x19 «Parabellum»).
В судовому засіданні обвинувачений винним себе у пред'явленому йому обвинуваченні визнав повністю та зазначив що збирав вогнепальну зброю та бойові припаси до неї з метою колекціонування. Продати гвинтівку та двухствольну мисливську рушницю вирішив у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем його сім’ї. Щиро розкаюється у вчиненому.
Тож суд, оцінив усі докази в сукупності та врахував, що чоловік повністю визнав свою вину, щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину, що є обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченому та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України звільнив від відбування покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк тривалістю 3 (три) роки із покладенням наступних обов'язків:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу уповноваженого органу з питань пробації;
- періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.
Вирок набрав чинності тож працівниками суду вчиняються дії щодо його виконання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:54
Вчора
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
Оголошення
10:49, 25 вересня
22:00, 25 вересня
2
16:04, 24 вересня
live comments feed...