• Головна
  • На Хмельниччині можуть зникнути безліч аптек
11:14, 11 серпня 2018 р.

На Хмельниччині можуть зникнути безліч аптек

На Хмельниччині можуть зникнути безліч аптек

Депутати ВРУ зареєстрували законопроект, яким, серед іншого, пропонується суттєво скоротити їх кількість. Так, проект ЗУ передбачає зменшення концентрації українських аптек за територіальною ознакою.

Мотивують свою ініціативу законодавці тим, що у такий спосіб аптеки стануть більш прибутковими. Також, як йдеться у документі, скорочувати кількість аптек потрібно і через надмірну конкуренцію на ринку, яка, на думку парламентарів, унеможливлює розвиток бізнесу. Задля цього аптеки мають розташовуватися не ближче, аніж 500 метрів одна від одної, вважають депутати.

"При цьому, конкретна та раціональна відстань у 500 метрів враховує інтереси маломобільних груп населення та громадян похилого віку, а також інтереси пацієнтів лікувально-профілактичних закладів", - вважають автори проекту ЗУ.

Зауважимо, що, на думку експертного середовища, висока конкуренція між аптеками, яка спостерігається сьогодні на ринку, навпаки, спонукає до конкурентних цін на ліки. Відповідно, у разі скорочення кількості аптечних закладів, конкуренція буде знижуватися. Ті ж аптеки, що залишаться, теоретично можуть стати більш прибутковими. А тому, ймовірний і ріст цін на ліки, зокрема, через посилення впливу виробників на формування остаточної вартості фармацевтичної продукції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#скорочення #аптеки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...