• Головна
  • Нова українська школа: 5 нововведень для учнів
15:51, 24 серпня 2018 р.

Нова українська школа: 5 нововведень для учнів

Нова українська школа: 5 нововведень для учнів

Які нововведення чекають школярів та їхніх батьків з 1 вересня.

Отже, до 1 вересня залишилося декілька днів. І згідно з обіцянками чиновників з МОН, вже з цього року першокласники заживуть по-новому.

Що саме зміниться в 2018-2019 навчальному році?

12-років за шкільною партою

Шкільний набір 2018 року стане першим, який буде вчитися вже 12 років, за новими стандартами та підручниками.

Читайте також: 3 вересня 4 000 хмельничан вперше сядуть за шкільні парти

Як пояснюють чиновники, 12-річне навчання необхідно, щоб діти освоїли нову шкільну програму та отримали те, чого не було раніше: розвиток емоційного інтелекту, критичного мислення, розуміння своїх почуттів, почуттів інших, вміння взаємодіяти в команді, екологічну компетентність, підприємливість, інноваційність, фінансову грамотність.

Нічого вміти до школи не потрібно

В цьому році, крім того, що надходили в школу діти виключно за місцем реєстрації та без співбесід, вступили в дію й інші шкільні правила.

Наприклад, як свого часу під час прямої лінії в "КП в Україні" розповіла радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко, не потрібно готувати дітей, вчити читати й писати. Всьому навчать вже після початку навчального року.

Без домашніх завдань і оцінок

Ще одним нововведенням, за словами чиновників з МОН, стане скасування домашніх завдань для першокласників. Вони з'являться вже в другому класі, але не повинні займати понад 45 хвилин часу на виконання.

Не буде і оцінок. Вони з'являться не раніше наступного класу. Про успішність дітей будуть розповідати батькам. Оцінки з'являться з другого по четвертий клас, але не з усіх предметів, оцінювати будуть знання тільки з математики, природознавства, читання та української мови.

Класи будуть новенькими

Як обіцяють в МОН, першокласники підуть вчитися в класи, які спеціально обладнають відповідно до вимог МОН. Приміщення обладнують новими партами, дошками і іншим, необхідним для самих маленьких.

Читайте також: У Хмельницькому відповідно до нового законодавства обладнують школи. ВІДЕО

Крім, відповідно до закону, з 2018 року школярі вчитимуться за новими підручниками, які будуть безкоштовними. Також передбачається створення сайту з підручниками, де підручники будуть у вільному доступі та завантаживши підручники на планшет, можна буде цілком обходиться без важезних рюкзаків.

Звичного продовженого дня не буде

Не буде більше і батьківської чарівні палички - звичних груп продовженого дня. Про це теж розповіли в МОН. Міністерство освіти та науки розробило новий порядок створення груп продовженого дня в навчальних закладах. Групи не прибирають повністю, але серйозно змінюють правила.

Так, наприклад, більше не буде груп продовженого дня, в які ходили діти різних вікових категорій, наприклад, з 2-5-х класів. Згідно з ідеєю МОН, в групі будуть діти, у яких різниця у віці не більше року. Винятком є ​​тільки школи, що знаходяться в сільській або гірській місцевості, там як і раніше зможуть створювати групи продовженого дня для учнів різного віку через умови життя і складнощів по дорозі додому.

Крім того, групи, як і основне навчання, повинні формувати в учнів ключові компетентності, а також забезпечувати виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

А як у них?

У Німеччині діти йдуть в перший клас в 6 років. Відвідування школи - захід обов'язкове для всіх. Перед надходженням дітей батьки йдуть до відомства у справах школи і дізнаються, до якої школи вони відносяться за місцем проживання.

У німецьких школах немає форми, діти ходять в звичайному одязі. На уроках не ставлять оцінки, отримують їх лише за самостійні роботи і тести. Немає тут і великих домашніх завдань. Часто шкільні заняття проходять у формі ігор, під час яких першокласники виконують завдання самі або ж в команді.

Японська школа складається з трьох ступенів: початкова, середня і старша. У початковій школі діти вчаться шість років, у середній і старшій - по три роки. У початковій школі немає домашніх завдань, не потрібно виконувати і здавати серйозні роботи і іспити. Тут головна мета - дати дитині загальні знання і навички, підготувати до інших, більш відповідальних етапах. Вчать арифметику, природознавство, соціальні та гуманітарні знання, англійська мова, основи праці, музику, творчість, фізкультуру і державна мова, при чому як сучасний, так і середньовічний, і древній японський. У початковій школі, як правило, не буває більше чотирьох уроків на день, які тривають по 45 хвилин.

Спільних підручників для японських шкіл теж немає: міністерство освіти дає рекомендації і кожна школа сама вирішує, що пріоритетне в навчанні. Шкільну форму також вибирає навчальний заклад. Носять її все школярі.

У Фінляндії школа ділиться на молодшу - 1-5 класи, і старшу - 6-9 класи. Школа повністю забезпечує підручниками, робочими зошитами, альбомами для малювання та канцелярією. Перший і другий клас сидять в одному кабінеті і вчитель у них один. Основні предмети: математика, читання і правопис, фізкультура, музика і природознавство.

Спілкування вчителів з батьками проходить на шкільному сервері, там же - розклад уроків, всі новини. Батьківських зборів немає, але раз на півроку вчитель запрошує батьків разом з дитиною на зустріч - розповісти про успішність і дати рекомендації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #нова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...