На Хмельниччині фінські митники переймали кращий кінологічний досвід

У рамках реалізації домовленостей, досягнутих під час зустрічі керівників митних адміністрацій України та Фінляндії щодо проведення заходів з розвитку співпраці між обома країнами, Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, який знаходиться у Хмельницькому, з ознайомчим візитом відвідали представники Кінологічного центру Митниці Фінляндії.

Візиту передувала зустріч керівників ДФС України та Митниці Фінляндії, яка відбулася в листопаді 2017 року у Гельсінкі, де було зроблено важливі кроки до налагодження двохстороннього співробітництва, зокрема, визначено подальші напрямки спільної роботи, в тому числі домовлено про активізацію співпраці у напрямі підвищення кваліфікації кадрів.

Тож у Хмельницькому фінських колег ознайомили з основними завданнями, функціями та напрямками діяльності Департаменту СПКЗ,  його матеріально-технічною базою,  електронними ресурсами, системою спеціальної та спеціалізованої підготовки кадрів. Також презентовано діяльність Регіонального навчального центру та Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації, які уже два роки діють на базі Департаменту.

До речі, за цей час його фахівцями було організовано та проведено міжнародні кінологічні змагання в Ірпені, Тернополі та Хмельницькому, у яких кожного разу брали участь близько десяти представників Європейського Союзу.

Основну увагу фінський колег було зосереджено на питаннях кінологічного забезпечення  фіскальної служби, починаючи з порядку відбору інспекторів-кінологів до митниць ДФС, підбору та придбання службових собак; напрямками та термінами спеціальної підготовки кінологічних команд; порядком зберігання та використання в навчальних цілях наркотичних засобів, зброї, вибухівки, тютюнових виробів, предметів CITES; і закінчуючи методикою тренування службових собак, зокрема, з пошуку наркотичних засобів та психотропних речовин, зброї, вибухівки, грошових банкнот, тютюнових виробів а в цілому алгоритмом роботи мобільної кінологічної групи в митницях ДФС.

Для делегації Митниці Фінляндії було продемонстровано практичну роботу кінологічних команд під час проведення службових заходів. Тут свою майстерність показали не лише кінологи та їх чотирилапі помічники, які представляють Державну фіскальну службу, але й кінологічні команди Служби безпеки, Національної поліції, Державної прикордонної служби та Державної кримінально-виконавчої служби України.

За результатами заходу сторони висловили зацікавленість у подальшій співпраці з вказаних напрямків. Представники Митниці Фінляндії - головний методист Кінологічного центру Юха Папінахо, головний координатор з організації роботи Кінологічного центру Марко Кийскі та старший митний інспектор Пасі Тойванен були приємно вражені рівнем професійної підготовки українських кінологічних команд і залюбки ділилися своїми враженнями в інтерв‘ю для журналістів, які висвітлювали цю подію.

Для іноземних гостей було організовано екскурсію до  Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», база якого використовується у ході спеціалізованого курсу з питань контролю за переміщенням культурних цінностей.

Джерело
Хмельниччина фіни митники переймали кращий кінологічний досвід
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі