На Хмельниччині зберігся млин-довгожитель

Раритетне спорудження, яких всього кілька в Україні, зберіглося в невеликому містечку Сатанів

У Хмельницькій області зберігся млин-довгожитель. Йому 228 років, а він досі меле. Раритетне спорудження, яких всього кілька в Україні, збереглося в невеликому містечку Сатанів, що на Хмельниччині. Тамтешнє борошно колись знали в усій Австро-Угорській імперії, його везли до Відня і Будапешту. Історія млина оповита містичними легендами, пише segodnya.ua.

За переказами, Сатанівський млин працює з 1790 року. Коли мололи зерно, в повітрі висів борошняний пил шкідливий для здоров'я, тому мірошники – для профілактики – вживали горілку. А під мухою, особливо вночі, могло привидітися все, що завгодно.

Тому не дивно, що вважалося наче на млинах живе всяка нечисть: чорти крутять жорна вночі, у воді біля млина яка майже не замерзає, живуть русалки, а щоб був прибуток, мірошник повинен догодити водяному, інакше вода млин знесе.

Сучасний мірошник Ігор це все називає вигадками. Але все ж визнається не вирішується вночі працювати на млині сам.

Водяні млини, які вціліли, переходять на електрику. Ігор поки робити цього не хоче. По-перше, невигідно вода все ж дешевше струму, а по-друге прагне зберегти Сатанівський млин як частину історії свого міста.

млин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі