10:07, 16 січня 2019 р.
Диктаторські закони та каструльні протести: чим жила Україна 5 років тому
Сьогодні виповнюється 5 років з дня ухвалення так званих «Диктаторських законів» 16 січня.
Тоді у приміщенні Верховної Ради України Народні депутати підняттям рук, без використання системи «Рада» та без обговорення, прийняли пакет законів, що на думку більшості експертів, обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство. В результаті протистояння в центрі Києва та інших містах України посилились, а вже через тиждень 22 січня сталась перша смерть на київському майдані.
239 голосів «За». Було заборонено участі в мітингах, зборах, проїзд у колонах більше 5 автомобілів (навіть весільний чи похоронний кортежі), заборона знаходитись на масовому заході у масці чи шоломі. Тоді на хмельницькому майдані виступив Сергій Рижук, мешканець Нетішина, що вирішив перевірити нові закони на прикладі… походу з друзями в баню (адже похід більше 10 людей міг класифікуватись, як мітинг).
Мітингувальників такі дії Ради більше розсмішили, ніж збентежили. По всій Україні люди почали виходити на «каструльні протести». Зокрема відбулась така хода і в Хмельницькому 18 січня.
Що пам’ятають про події 5-річної давності хмельничани вийшов запитати журналіст 0382. Добре запам’ятав пан Віктор, 63 роки: «Заборона мітингів в масках, заборона масових зібрань, диктаторські закони. Звісно ж я пам’ятаю, як це було».
Дещо гірше це збереглось у пам’яті 23 річного Валентина: «Певно щось зв’язане зі свободою слова, журналістами» (хоч дійсно журналісти проводили акції проти прийнятих законів).
«Не пам’ятаю, не знаю і не цікавлюся» - коротка та лаконічна відповідь пані Надії, 35 років.
Серед Народних депутатів що проголосували «за» було й четверо з Хмельниччини. Це Сергій Лабазюк (сам Сергій Петрович заперечує, що тоді голосував), Олександр Герега, Сергій Буряк та Віктор Бондар. До речі троє з них (Лабазюк, Герега та Бондар) були обрані до складу нині чинного 8-го скликання Верховної Ради України.
Усього ж з 239 депутатів, що тоді проголосували "за", 63 пройшли до нового скликання.
Читайте також: План заходів у Хмельницькому щодо відзначення Дня Соборності України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
29 листопада
ТОП новини
Оголошення
19:24, 21 листопада
15:38, 28 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
live comments feed...