• Головна
  • Голодні та холодні: як живуть психічно хворі на Хмельниччині (фото)
16:28, 22 лютого 2019 р.

Голодні та холодні: як живуть психічно хворі на Хмельниччині (фото)

Голодні та холодні: як живуть психічно хворі на Хмельниччині (фото)

Моніторингова група у складі співробітників Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олени Темченко, Олени Прашко та громадського монітора Андрія Мазура здійснила візит до Мілівецького психоневрологічного інтернату на Хмельниччині.

Голодні та холодні: як живуть психічно хворі на Хмельниччині (фото), фото-1

В інтернаті проживають 130 жінок з психічними розладами, 12-ть з  яких є недієздатними. Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Підопічні проживають у двох двоповерхових корпусах, які дуже відрізняються за умовами проживання. Люди із складними станами проживають у кімнатах зі старими ліжками по 5-7 осіб. У спальнях холодно. Жінки цілодобово перебувають в кімнатах, навіть приймають їжу у ліжках. Натомість в іншому корпусі кімнати охайні, в них проживають від однієї до чотирьох осіб, є обігрівачі, меблі, килими на стінах та підлозі.  

Голодні та холодні: як живуть психічно хворі на Хмельниччині (фото), фото-2

В одному приміщень, у якому зберігався непотріб та сушилися речі,  монітори виявили жінку. Для неї там облаштували спальне місце. Замість туалету вона використовувала пластикове відро. Крім того, приміщення було замкнене на колодку. Втім, жодних записів у медичній документації щодо застосування ізоляції не було.

Голодні та холодні: як живуть психічно хворі на Хмельниччині (фото), фото-3

До того ж, в установі немає лікаря-психіатра та відсутня ліцензія на здійснення господарської діяльності з медичної практики, тому  застосування ізоляції є протиправним.

Крім того, в інтернаті навіть під час щорічного медичного огляду лікар-психіатр не призначає та не змінює медикаментозне лікування. Жінки продовжують приймати ліки, які їм було призначено під час прибуття до інтернату чи після стаціонарного лікування. Дехто приймає галоперидол у дозах, які не корегувалися.  

Усі підопічні скаржилися на погане харчування. Виявлені численні порушення на харчоблоці психоневрологічного інтернату свідчать про відсутність контролю за його роботою з боку керівництва установи. Зокрема, було виявлено, що м`яса у другу страву на обід заклали у половину менше від виданого. Підопічним не повністю видають й інші продукти. Працівники харчоблоку не змогли пояснити наявність на харчоблоці необлікованих продуктів: соку, хліба, вафель, молока та кефіру.

Жінки корпусу з посиленим наглядом здебільшого були одягнуті в речі, отримані як благодійна допомога. Деякі були з голими ногами, хоча температура у приміщенні  становила +18℃. Тим часом, на складах установи монітори виявили багато нового одягу. Зокрема 171 пар колгот, 97 кофт, 51 джемпер, 194 халати, 137футболок, 237жіночих сорочок.

Голодні та холодні: як живуть психічно хворі на Хмельниччині (фото), фото-4

Звіти з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень і поновлення  прав підопічних Мілівецького психоневрологічного інтернату будуть направлені до Хмельницької обласної державної адміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Психоневрологічний_інтернат #Хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...