• Головна
  • В медичних закладах Хмельницького щеплення від дифтерії та правця можна зробити безкоштовно
13:31, 23 лютого 2019 р.

В медичних закладах Хмельницького щеплення від дифтерії та правця можна зробити безкоштовно

В медичних закладах Хмельницького щеплення від дифтерії та правця можна зробити безкоштовно

Про важливість вакцинації та небезпечні інфекційні хвороби, такі як дифтерія та правець, говорили під час засідання підсумкової колегії охорони здоров’я. Окремо медики зупинилися на важливості вакцинації хмельничан, як єдиного захисту від таких небезпечних хвороб та їх наслідків.

«В усіх амбулаторіях Хмельницьких міських центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 у достатній кількості є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих. Вакцина, яка є у наших медичних закладах, пройшла усі рівні перевірки і дуже гарної якості», - повідомила головний спеціаліст управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, міський педіатр Ірина Кондратюк.

Вакцинацію в комунальних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно. Для дорослих та дітей застосовують різні вакцини.

Для дітей віком до 6 років централізовано закуповують вакцину проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП (з цільноклітинним кашлюковим компонентом, що дає найкращий захист).

В медичних закладах Хмельницького щеплення від дифтерії та правця можна зробити безкоштовно, фото-1

Є вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП для дітей 6-річного віку та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для старших дітей та дорослих.

Якщо ви раніше ніколи не вакцинувалися від дифтерії і правця, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Вакцини проти дифтерії та правцю вводять вперше у дитячому віці. Проте імунітет проти них не зберігається на все життя. Тому періодично необхідне повторне введення вакцин – ревакцинація.

Діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі – кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тож першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення.

За 10 місяців 2018 року в Україні зареєстровано 9 випадків захворювання на дифтерію (серед них 3 дітей та 6 дорослих) та 17 випадків захворювання на правець (5 дітей та 12 дорослих).

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та призводить до запалення переважно слизових оболонок ротоглотки з утворенням сірих нальотів-плівок та супровджується загальною інтоксикацією й ураженням серцево-судинної та нервової систем. Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія). Вона стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб; кип’ятіння та 1% розчин сулеми знищують палички через 1 хвилину.

Від зараження до перших проявів проходить від 3 до 10 днів. Джерело інфекції – хвора людина або носій коринебактерії, яка виділяє токсигенні штами збудника.

Хоча дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, також можна заразитися через предмети побуту (посуд, іграшки).

Правець – це захворювання, яке вражає центральну нервову систему та проявляється через судоми на тлі постійного напруження скелетних м'язів. Хвороба передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Можна інфікуватися правцем при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини.

Обробка рани антисептиками не може знешкодити бактерії.

Після того, як людина перехворіє на правець у неї не формується імунітет, тож без вакцинації вона може захворіти знову. Від людини до людини це захворювання не передається.

Під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

В медичних закладах Хмельницького щеплення від дифтерії та правця можна зробити безкоштовно, фото-4

Читайте також: Голодні та холодні: як живуть психічно хворі на Хмельниччині (фото)

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, на канал в TelegramInstagram та паблік Viber.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вакцинація #хмельницький #безкоштовно
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...