• Головна
  • Хмельницьку АЕС з робочим візитом відвідав Петро Порошенко
21:16, 18 березня 2019 р.

Хмельницьку АЕС з робочим візитом відвідав Петро Порошенко

На Хмельниччину з робочим візитом завітав президент України – Петро Порошенко.

Він відвідав Хмельницьку атомну електростанцію у Нетішині, де взяв участь у нараді з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки.

Під час наради, Петро Порошенко розповів, що у 2018 році підписав Меморандум про співпрацю з американською компанією "Holtec Internationa" щодо використання малих модульних реакторів SMR-160 в Україні. Меморандум розглянув плани компаній про будівництво малих модульних реакторів на АЕС України.

Президент зазначив, що цей проект є поштовхом до стрімкого технологічного розвитку нашої держави. Завдяки цьому Україна зможе вийти на новий рівень можливостей та створення тисяч нових робочих місць.

Порошенко також розповів, що ще 15 років тому навіть мріяти не могли про те, щоб увійти до країн, які займаються виробництвом ядерних реакторів. А в Україні для цього є все. І насправді це дуже амбітна ціль. Та варто не боятись підіймати цю планку амбіцій.

Під час обговорень президент наголосив, що зустріч на Хмельницькій АЕС не випадкова, адже саме тут на старті знаходяться два дуже важливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави. Один з них це Енергетичний міст «Україна – ЄС», другий проект – добудова 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

Як пояснив Петро Порошенко, ці проекти дозволять в перспективі здійснити інтеграцію. Завдяки отриманому досвіду можливо якнайшвидше об’єднати енергетичні системи України з європейською мережею ENTSO-E.

За словами президента, дуже важливо в умовах військових дій на сході країни унеможливити терористичні загрози та посилити фізичний захист атомних електростанцій. На сьогодні заходи безпеки збільшені в десять разів.

"Україна – одна з небагатьох країн світу, яка має власну урановидобувну галузь. Стратегічне завдання її зберегти та створити необхідні умови для її розвитку. Також зараз в Україні розпочалась реформа енергетичного ринку, яка має на меті формування цін на електроенергію як для виробників, так і споживачів шляхом створення конкурентного відкритого ринку", - наголосив Порошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Президент #Хмельничина #ХАЕС #Нетішин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...