• Головна
  • Матір сина, що п'яним загинув на підприємстві, отримає моральну шкоду
09:59, 4 квітня 2019 р.

Матір сина, що п'яним загинув на підприємстві, отримає моральну шкоду

Матір сина, що п'яним загинув на підприємстві, отримає моральну шкоду

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін рішення Славутського міськрайонного суду у справі про стягнення моральної шкоди.

Матері, син якої загинув внаслідок нещасного випадку на виробництві, присудили з підприємства 95 тисяч гривень.

Як установив суд, на чоловіка впала металева конструкція. Основною причиною трагедії стало неякісне зварювання конструкції, супутніми – перебування потерпілого у стані алкогольного сп’яніння і невиконання виконробом своїх посадових обов’язків.

До апеляційного суду рішення оскаржили обидві сторони. Жінка стверджувала, що розмір морального відшкодування є замалим. А просила вона 500 тисяч гривень. На думку підприємства у позові взагалі потрібно було відмовити, бо вина його у смерті не доведена. Визначений першою інстанцією розмір відшкодування роботодавець загиблого вважав необґрунтованим.

"Докази у справі достовірно вказують на те, що підприємство не створило безпечні умови праці на робочому місці загиблого, що призвело до настання нещасного випадку з останнім. Також до цього випадку призвело невиконання виконробом підприємства своїх посадових обов’язків. Внаслідок смертельного травмування чоловіка, позивач зазнала душевних страждань і має право на відшкодування моральної шкоди. Ці збитки знаходяться у прямому причинному зв’язку з неправомірною бездіяльністю підприємства, - йдеться у постанові апеляційної інстанції.  

Колегія суддів дійшла висновку, що відповідати за моральну шкоду має саме підприємство, не зважаючи на те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом смерті чоловіка не закінчене. 95 тисяч гривень суд визнав обґрунтованою сумою, враховуючи ступінь вини підприємства і причетність самого потерпілого до нещасного випадку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#моральна_шкода #смерть_на_підприємстві #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...