• Головна
  • Лідер виборчих перегонів по 189-му округу – Олександр Буханевич!
Політичні новини
19:32, 15 липня 2019 р.

Лідер виборчих перегонів по 189-му округу – Олександр Буханевич!

Політичні новини

Кожного разу, коли мова йде про 189-ий виборчий округ, привертає увагу цікавий соціальний казус – в його межі входять Білогірський, Ізяславський, Красилівський, Теофіпольськийрайони та окреме місто Нетішин.

Якщо дивитися с точки зору електоральної карти округа, то маємо деяку розбіжність в менталітеті потенційних виборців, що саме і є казусом. Тобто, якщо по районах переважно живуть люди, професія яких пов`язана з аграрною сферою, то Нетішин – це місто молодих фахівців-атомників, життя яких залежить від Хмельницької АЕС. Це місто територіально відірвано, тому можна казати, що електорат в Нетішині голосує зовсім не так, як сільські райони. І цей «нюанс» дає непередбачені наслідки під час підрахунку голосів. Але не тільки цим знаменитий 189-ий округ. Це вотчина відомого олігарха Олександра Гереги і під час кожних виборів стає питання – чи зможуть люди нарешті позбавитися фактичної диктатури?

 Є вибір, але виходу немає?

З першого погляду перегони до Ради 2019 року вражають багатством вибору кандидатів. Але давайте подивимось на картину майбутніх виборів очима виборців, яким прийдеться зовсім скоро віддати свій голос за одного з них. Основний лідер, про якого лунає з кожної праски – ставленик клану Герег, менеджер супермаркету «Епіцентр» Вадим Лозовий. Він об'єднує ту частину політичного, економічного та тіньового середовища, яка раніше підтримувала чинну владу, але зараз їй опонує.

 Електоральна вага Лозового складається з голосів мешканців переважно аграрних районів, де Гереги активно скупали душі виборців. Це банальна частина політичних технологій, яка, на жаль, добре працює. Тому, що стосується конкретного виборця, ситуація доволі проста – він бачить людину, яка принесла «гречку», він йде до дільниці та ставить галочку біля знайомого прізвища.

 Кого ще бачить виборець? Не нове, але досить бридке явище – технічний кандидат. Це смішно, але майже половина кандидатів – ті самі підставні люди, завідомо непрохідні, єдина задача котрих відтягнути голоси від лідерів. Як розпізнати такого? По-перше, це маловідома людина, що з`являється в списках майже з нізвідки. Або в окрузі все ж її знають, але сама, за свої гроші, зареєструватися вона ну ніяк не могла – це признак того, що за такою персоною стоїть інша, більш впливова фігура.

 Боротьба за лідерство

Щодо технічних кандидатів, то округ 189 також б`є рекорди. Фактично, лідерів на парламентських перегонах тут одиниці – Вадим Лозовий, людина олігарха Гереги; колишній ставленик того ж клану Андрій Шинькович; пропрезидентська людина Олена Копанчук та самовисуванець Олександр Буханевич. Але ж зареєстровано по 189-му округу аж 26 кандидатів, а зараз в перегонах беруть участь 20 осіб. І половина з них – технічні люди, переважно з «гереговських плантацій». Відомо, що Герега зареєстрував трьох охоронців з фірми «Корвег», що працює на його магазини: Олександр Мищенко, Василь Скобкльский та їх колега з Харківщини Ігор Мамекін.

 План Гереги щодо такого «різноманіття» своїх кандидатів зрозумілий. Його мета збити виборців з пантелику.

 Представник інтелектуальної еліти Олександр Буханевич

Що до кандидатури Олександра Буханевича, то він в списках лідерів не випадково і має непогані шанси. Першими спробами пройти в парламент були вибори 2014 року. Але «перебити» апетит олігарха не вдалося – за Герегою стояв і стоїть зараз масштабний ресурс, фінансовий та адміністративний. Чому ж Буханевич, попри всі ці «мінуси», все одно ставить свою кандидатуру проти такої вагомої фігури? Олександр – представник інтелектуальної еліти Хмельниччини, він саме той, хто свідомо йде до парламенту з власними ідеями та програмою. І він може бути єдиним шансом вивести округ з під впливу олігарха.

Лідер виборчих перегонів по 189-му округу – Олександр Буханевич!, фото-1

 Зрозуміло, що в електоральних процесах ті політичні сили, що ідейно і технологічно відбулися, завжди мають пріоритет над авторськими виборними проектами. Також зрозуміло бажання знайти логіку в голосуванні за самовисуванцяБуханевича. Давайте йти класичним шляхом від зворотного – знайти раціональні причини голосувати за нинішню владу в окрузі неможливо. Але негативний досвід - теж досвід.

 На Хмельниччині склалася прозора ситуація, коли одна людина прибирає до рук шматки самої родючої землі, скуповує за безцінок аграрні підприємства та паї. І не важно, що ця людина, тобто Олександр Герега, відношення до Хмельницької області по суті і не має. То ж чи не варто віддати свої голоси тому, хто готовий битися за свій край та відстоювати інтереси саме хмельничан?

Катерина Шевченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...