• Споортсмени з Хмельниччини вдало виступили на чемпіонаті світу з фехтування (фото)
17:05, 25 липня 2019 р.

З 15 по 23 липня столиця Угорщини Будапешт приймала чемпіонат світу з фехтування. Для українців він став одним із найуспішніших за останні роки, адже здобуто 4 нагороди.

Золоту медаль в індивідуальному турнірі серед 147 шаблісток, де виступала і нетішинка Аліна Комащук, виборола лідер нашої збірної Ольга Харлан. Обоє партнерок по команді вдало долали суперниць на шляху до медалей.

У поєдинку за вихід до півфіналу вони зустрілись між собою. На перерву дівчата пішли, коли лідирувала Аліна – 8:7. Однак, після хвилинної паузи Харлан зрівняла рахунок, і тепер уже боротьба йшла удар в удар. Як результат – перемога більш досвідченої Ольги з рахунком 15:14, яка в подальшому і стала чемпіонкою. Таким чином, Харлан виграла вже четверте золото світових першостей в особистому заліку, ще дві золоті нагороди Ольга раніше здобула в командних змаганнях. Аліна ж задовольнилась 8-м місцем.

Інший представник Хмельниччини – нетішинець Дмитро Пундик, посів 46 позицію в індивідуальному турнірі серед 159 шаблістів. Дві бронзові медалі на рахунку українських шпажистів в особистих змаганнях: у Ольги Кривицької серед жінок та в Ігоря Рейзліна серед чоловіків. А чоловіча команда з фехтування на шпагах дійшла до фіналу і здобула срібні нагороди.

Жіноча збірна з фехтування на шаблях у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Вороніної та Юлії Бакастової посіла шосте місце. В 1/16 фіналу українки не помітили Тайланд (45:22), далі розібрались із Японією (45:34), а в поєдинку за вихід у півфінал програли майбутнім віце-чемпіонкам турніру – Франції (34:45).

У боях за 5-8 позиції українські шаблісти виграли в США (45:38), а після, поступились господаркам – Угорщині (40:45).

Чоловіча збірна України з фехтування на шаблях, в складі якої був Дмитро Пундик, зайняла 13 місце серед 32 команд.

Названі українські призери чемпіонату, наша Аліна Комащук та команда шаблісток покращили свої рейтинги і мають хороші шанси на здобуття путівки для потрапляння на Олімпійські ігри 2020 року.