09:47, 29 липня 2019 р.
Патріотично-музичний фестиваль «Гальчевський-фест» вкотре пройшов у Хмельницькому
Протягом двох днів хмельничани мали можливість більше дізнатися про борців за українську незалежність початку ХХ століття.
В Хмельницькому відбувся патріотичний фестиваль «Гальчевський Фест» присвячений видатному державному діячеві Якову Гальчевському. Організатори доклали максимум зусиль, щоб відвідувачі заходу отримали нові знання та враження.
Після того, як 1920 року більшовики знищили оселю Якова Гальчевського в Подільській губернії (сьогодні Вінниччина), брата катували та розстріляли - головною ціллю його життя стала протидія більшовицькій Росії та комуністам. Ним керувала не лише особиста помста. Він був переконаний, що без боротьби за себе українці стануть «етнографічною масою», а Україна – «колонією чужих народів». Гальчевський проявив себе стратегічним полководцем в армії УНР і талановитим публіцистом.
Заходи патріотично-музичного фестивалю відбувалися на двох локаціях в Молодіжному парку міста та у Школі образотворчого та декоративно–прикладного мистецтва. Фестиваль вперше проходив просто неба.
В рамках фестивалю було презентовано працю «Микола будник і кобзарство» професора та етномузиколога Михайла Хая, книгу «Батькам скажеш, що був чесним» про російсько-українську війну 1917-1920 років від історика Романа Коваля.
Нагадаємо: Хмельничани в рамках фестивалю випробували себе в ролі військових НГУ (фото)
Молоді автори Мальва Крижанівська, Софія Руда, Сашко Обрій та Дмитро Ланюк на літературних читання виступили із громадянською та інтимною лірикою.
Працювала сцена авторської пісні. В окремій програмі виступали найкращі українські кобзарі та лірники - народний артист України Тарас Компаніченко, ветеран АТО Ярема Шевчук, Святослав Силенко, Андрій Ляшук, Михайло Хай.
Для любителів музики було організовано рок-концерт за участю гуртів «КораЛЛі» з Івано-Франківська та «Тінь Сонця» з Києва. Також заграли OLEUM, «Варйон», «Телері» та «PoliКарп».
В суботу фестивальний день завершився нічним кінопоказом просто неба стрічок «Кіборги» Ахтема Сеїтаблаєва та «Добровольці Божої чоти» Леоніда Кантера. В неділю - збірним етно-сейшном за участі всіх музикантів.
Загалом в програмі фестивалю було проведено історичні та навколо політичні диспути, виставки робіт народних майстрів, національно-патріотичної літератури, сучасної військової техніки та стрілецького озброєння, світлин воїнів учасників бойових дій на Донбасі та наданих ними експонатів, плакатів військових діячів армії УНР.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:54
Вчора
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
Оголошення
10:50, 25 вересня
12:11, 5 жовтня
live comments feed...