• Головна
  • У Хмельницькому продовжують виявляти нелегальних працівників
12:44, 5 серпня 2019 р.

У Хмельницькому продовжують виявляти нелегальних працівників

«Тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата – явища, які, на жаль, міцно увійшли в життя нашого суспільства.

Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема. Влаштуватися на роботу без укладання трудового договору – без проблем. Але через таку зайнятість соціально незахищеними залишаються, в першу чергу, працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду – це неповний список порушення вимог трудового законодавства роботодавцями.

З цим пов’язана також можливість (наприклад, у випадку конфлікту з роботодавцем) невиплати заробітної плати працівнику. У такому разі більшість юристів навіть не хочуть братися за трудові спори, оскільки знають, що практично безнадійно притягнути до відповідальності працедавця, який не заплатив своєму працівнику.

Слід зазначити, що більшість приватних підприємців, які використовують найману робочу силу, ведуть недостовірний облік робочого часу, тобто працівники працюють по 10-12 год. на добу, подеколи без вихідних, а заробітна плата в трудовому договорі встановлена на рівні розміру мінімальної зарплати. Оплата роботи в надурочний час, у святкові і неробочі дні не проводиться.

Важливо, аби наймані працівники зрозуміли, що легальні трудові відносини для них вигідніші. Працюючи нелегально, працівник отримуватиме мізерну пенсію та допомогу по безробіттю, за лікарняними та при втраті здоров'я, у зв’язку із нещасним випадком на виробництві.

Та й роботодавець, працюючи у "тіні", також почувається невпевнено, адже ризикує втратити бізнес, якщо до нього завітають з перевіркою. Kегалізація зайнятості населення на сьогодні є одним з пріоритетних завдань Хмельницької міської ради. Управління праці та соціального захисту населення продовжує роботу, направлена дотримання законодавства про працю роботодавцями міста, зокрема вживаються превентивні заходи щодо легалізації «тіньових» трудових відносин та, відповідно, на наповнення бюджету м. Хмельницького. Зокрема, відділом праці проводяться відвідування виробничих приміщень.

Так, 1 серпня 2019 року відвідано 7 суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність по вул. Чорновола та по вул. Пілотській (2 швейних цехи, цех з виробництва пластикових вікон, гаражі, які використовуються як автомайстерні).Під час заходу 14 громадян не змогли впевнено пояснити, що вони офіційно працевлаштовані або здійснюють діяльність як приватні підприємці. Матеріали, за наслідками відвідувань, направлено на адресу Держпраці та ГУ ДФС у Хмельницькій області.

В ході відвідувань роботодавцям наголошується на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на тому, що за одного неоформленого працівника та за виплату заробітної плати «в конверті» передбачено штраф в розмірі 125,2 тис.грн. і що не варто ризикувати своїм бізнесом, оскільки розмір штрафу в рази більший, ніж сума податків, які необхідно сплатити протягом року за цього ж працівника.

Також увага роботодавців звертається на те, що залишається чинною постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р. № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення», зокрема зазначеного вище, в сумі 125,2 тис.грн.

Читайте також: Область на 61,0 % підготовлена до опалювального сезону 2019-2020 роки

Загалом протягом року управлінням праці у складі відповідної робочої групи, створеної рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради, відвідано 2775 роботодавців. В ході відвідувань 671 громадянин не зміг ствердно відповісти про своє офіційне працевлаштування або здійснення підприємницької діяльності, зареєстрованої у встановленому порядку.Робота, направлена на підвищення рівня заробітної плати та легалізацію трудових відносин, буде проводитись і надалі.

Шановні працівники, повідомляємо, що в разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, ви можете звертатись в відділ праці управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради за адресою: вул. Проскурівська, 56, тел. 70-41-46.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нелегальна_праця #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...