• Головна
  • Офіційно про ситуацію на річці Хомора — ДЕІ у Хмельницькій області
14:49, 4 вересня 2019 р.

Офіційно про ситуацію на річці Хомора — ДЕІ у Хмельницькій області

Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області з метою оперативного реагування на факт загибелі водних живих ресурсів на річці Хомора, який стався наприкінці минулого тижня, було проведено обстеження річки до межі Житомирської області та відібрано проби поверхневих вод в рамках моніторингу для відповідних досліджень.

Нагадаємо: У річці Хоморі масово загинула риба (фото)

В ході проведеного разом з працівниками поліції обстеження, було зафіксовано загибель водних живих ресурсів на річці Хомора починаючи від водосховища в місті Полонному («Гамарня» – поверхневий водозабір). За попередньою інформацією, даний факт пов'язаний з порушенням експлуатації гідро-технічної споруди, що призвело до різкого зниження рівня води у водному об’єкті.

Крім того, було проведено визначення вмісту розчиненого кисню у водному об’єкті, який у шести контрольних створах коливався від 0,5 до 8.1 мгО/дм3. Найнижчий вміст (0,5 мгО/дм3) розчиненого кисню спостерігався у пробі воли, що була відібрана у створі  на межі Хмельницької та Житомирської областей. У контрольному створі 500 м.  вище випуску №1 ТОВ «ПКПФ-Україна»вміст розчиненого кисню дорівнював 5,9 мгО/дм3 при нормативі не менше 6 мгО/дм3.

Дослідження тривають.

За фактом загибелі водних живих ресурсів на річці Хомора Інспекцією вживаються заходи щодо нарахування збитків та передачі матеріалів до правоохоронних органів з метою встановлення винних та притягнення їх до відповідальності.

Станом на 4 вересня – Держекоінспекцією у Хмельницькій області продовжується обстеження річки Хомора з метою моніторингу стану річки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#загибель #риба #хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...