• Головна
  • Хмельницький готовий до початку нового опалювального сезону
10:09, 27 вересня 2019 р.

Хмельницький готовий до початку нового опалювального сезону

Хмельницький готовий до початку нового опалювального сезону

Про це йшлося на засіданні виконавчого комітету Хмельницької міської ради у розширеному складі.

На початку роботи міський голова Олександр Симчишин ознайомив присутніх із порядком денним та надав слово начальнику управління житлово-комунального господарства Василю Новачку. Першим питанням порядку денного члени виконкому заслухали проект рішення щодо готовності житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

Коментуючи готовність міського господарства до початку опалювального сезону, Василь Пилипович зазначив, що комунальними підприємствами міста проведена серйозна робота з підготовки міського господарства до зими. Замінено 5 км труб гарячого водопостачання, підготовлена уся снігоочисна техніка. Триває заготівля піщано-соляної суміші та солі. Хмельницькі теплопостачальні підприємства готові в будь-який момент подати тепло в помешкання хмельничан. Від моменту початку подачі протягом доби усі будинки та об’єкти соціальної сфери будуть з теплом.

З метою своєчасної та якісної підготовки житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період, комунальними підприємствами управляючими муніципальними компаніями, товариствами з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне об’єднання», «Керуюча Компанія «ДомКом Хмельницький» та організаціями міста, які обслуговують житлові будинки, виконані роботи з ремонту покрівель, під’їздів, вхідних та підвальних дверей, вікон на сходових клітках, підготовлені елеваторні вузли, внутрішньобудинкові системи центрального опалення, гарячого, холодного водопостачання та запірно-регулюючої арматури, відновлена ізоляція трубопроводів та герметизація інженерних вводів. Житлові будинки підготовлені до осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.

Протягом 2018-2019 років управлінням житлово-комунального господарства та управляючими муніципальними компаніями міста проведено значну роботу з мешканцями щодо співфінансування робіт з капітального та поточного ремонтів житлових будинків.

На виконання Програми співфінансування робіт з ремонту багатоквартирних житлових будинків міста на 2019-2023 роки в поточному році з міського бюджету виділено 5133,6 тис. грн. За рахунок співфінансування мешканців виконано капітальний ремонт покрівель в чотирьох житлових будинках, замінено вікна і двері в місцях загального користування в трьох будинках та розпочато заміну вікон та дверей в семи будинках, відремонтовано трубопроводи водопостачання, водовідведення та електропостачання в місцях загального користування в двох будинках.

На цей час до міського голови надійшло 42 звернення та протоколи від співвласників будинків щодо співфінансування робіт з ремонту покрівель, трубопроводів водопостачання та водовідведення, заміни вікон та дверей в місцях загального користування.

На виконання Програми співфінансування робіт з реконструкції покрівель багатоквартирних житлових будинків Хмельницького на 2018-2022 роки з міського бюджету виділено 100,0 тис. грн. На цей час мешканцями виготовлено проектно-кошторисну документацію, отримано позитивні експертні звіти на реконструкцію покрівель двох житлових будинків та розпочато тендерні торги на виконання робіт.

На виконання заходів з енергозбереження виконуються роботи з утеплення фасадів семи житлових будинків та утеплення покрівель трьох житлових будинків. Роботи заплановано завершити до кінця поточного року.

З метою уникнення аварійних ситуацій в роботі ліфтів, за рахунок міського бюджету проведено експертні обстеження 206 ліфтів, за результатами яких виконано заміну основних вузлів та деталей 99 ліфтів в 49 будинках. Роботи з поточного та капітального ремонту житлового фонду продовжуються.

Міським комунальним підприємством «Хмельницьктеплокомуненерго» та міським комунальним підприємством «Південно-Західні тепломережі» до початку осінньо-зимового періоду 2019-2020 років підготовлені всі котельні, центрально-теплові пункти, виконані роботи з реконструкції теплових мереж, ремонту газових котлів. Роботи з ремонту систем теплопостачання та гарячого водопостачання продовжуються. Підприємства готові до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Так, КП «Хмельницьктеплокомуненерго» виконано реконструкцію 5 котелень, реконструкцію теплових мереж із заміною труб на попередньоізольовані протяжністю 3, 2 км, замінено 8 зношених малопотужних котлів та замінено насосний парк в котельнях підприємства на сучасні енергоефективні аналоги. В свою чергу КП «Південно-Західні тепломережі» виконано реконструкцію теплових мереж із заміною труб на попередньоізольовані протяжністю 1,7 км, реконструкцію котельні з встановленням когенераційної установки потужністю 500 кВт на Курчатова, 8-Б, ремонт внутрішньобудинкових систем на суму 553,1 тис. грн (власні кошти).

Міським комунальним підприємством «Хмельницькводоканал» до роботи в осінньо-зимовий період підготовлені всі свердловини та водопровідні станції, виконано промивку та дезінфекцію водопровідної мережі. Продовжуються роботи з ремонту та заміни зношеної запірної арматури, ремонту та заміни аварійних ділянок водопроводу. Підприємство готове до роботи в осінньо-зимовий період.

Підбиваючи підсумки Олександр Симчишин подякував регіональній газовій компанії «Хмельницькгаз», АТ «Хмельницькобленерго», Державній службі України з надзвичайних ситуацій за співпрацю, адже три попередні зими працювали злагоджено та забезпечували функціонування міського господарства на належному рівні.

«Окремі слова подяки керівникам та працівникам наших комунальних підприємств за те, що незважаючи на фінансові труднощі, які виникають через державну політику, якісно підготували комунальне господарство міста до нового опалювального сезону. Плануємо на наступній сесії профінансувати чотири найбільших комунальних підприємства на 23 млн. грн для того, щоб нормально ввійти в опалювальний сезон. Ми щороку ставимо завдання проводити новий опалювальний сезон краще ніж попередній і цей рік не є виключенням. Ми маємо реальною роботою доводити свою готовність», - зазначив Олександр Сергійович.

Члени виконкому підтримали даний проект рішення. Після перерви роботу продовжили у звичайному складі і розглянули ще ряд питань, які стосувалися передачі приміщень в оренду, про квартирний облік, про демонтаж конструкцій зовнішньої реклами та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький #опалення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...