• Головна
  • Щоденно хмельничани стають жертвами шахраїв: поради від поліцейських експертів
18:12, 16 жовтня 2019 р.

Щоденно хмельничани стають жертвами шахраїв: поради від поліцейських експертів

Щоденно на Хмельниччині у відділках поліції реєструють щонайменше дві заяви про шахрайства. І щоразу шахраї вигадують все нові і нові схеми виманювання коштів у довірливих громадян.

Шахрайські дії різноманітні настільки, наскільки різноманітні відносини між людьми. Вони є наслідком обороту товарів, використання онлайн сервісів або банківських карт. Тому кожна сфера привертає до себе увагу зловмисників, які постійно винаходять нові способи обману і зловживання довірою.

Щоденно хмельничани стають жертвами шахраїв: поради від поліцейських експертів , фото-1

Фахівці відділу розкриття злочинів проти власності управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області підготували декілька простих порад, які допоможуть вберегтися від шахраїв:

1. За жодних обставин не впускайте незнайомців до своєї оселі. Якщо незнайомець представляється працівником екстрених служб (газовиком, працівником з обслуговування водо- чи тепломереж і т.п.), не соромтеся попросити посвідчення, а також зателефонуйте у відповідну службу і перевірте, чи дійсно у них працює така людина і чи заплановані і них будь-які перевірки.

2. Щоб не стати жертвою телефонних аферистів, зберігайте спокій і не перераховуйте нікому гроші. Перевіряйте усю інформацію. Якщо кажуть, що родич потрапив до відділку поліції — уточніть, до якого самі і одразу туди перетелефонуйте.

3. Ніколи не зачитуйте по телефону всі платіжні реквізити, кодове слово у банку та, тим паче, CVV-код. Запам’ятайте, такі дані не запитує навіть банківський працівник.

4. Користуючись інтернетом, не переходьте за сумнівними посиланнями. Для розрахунку за покупки через інтернет краще створіть окрему інтернет-карту.

5. Замовляйте товар, квитки, послуги лише через надійні та перевірені сайти.

6. Якщо розміщуєте оголошення про купівлю чи продаж будь-яких речей, в жодному разі не вказуйте номер телефону, який «прив’язаний» до вашої банківської картки, краще придбайте інший стартовий пакет.

7. Не втрачайте голову від щастя, якщо хтось повідомляє вам про «випадкову» перемогу у розіграші. Особливо, коли вас починають просити перерахувати якісь кошти (податок, соціальні внески, гроші на доставку призу і тому подібне). Пам’ятайте, що шахраї грають на знанні психології та емоціях людини.

8. І найголовніше: довіряйте, але завжди перевіряйте будь-яку інформацію! Ну і якщо вже стали жертвою шахраїв — не зволікайте зі зверненням до поліції. Чим швидше ви повідомите правоохоронців, тим більше у них шансів затримати злодії за гарячими слідами.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький #шахрай
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...