• Головна
  • Хмельниччина посіла друге місце у рейтингу прозорості сайтів обласних рад
08:47, 21 листопада 2019 р.

Хмельниччина посіла друге місце у рейтингу прозорості сайтів обласних рад

Громадська організація «Міжнародний центр перспективних досліджень» (МЦПД) провела рейтингове дослідження сайтів 22 обласних рад України.

За показниками рейтингового дослідження цього року 17 з 22 регіонів та 48 з 50 міст покращили свою оцінку порівняно з попередніми показниками прозорості у 2016 році, пише НГП.

Середній показник прозорості по регіонах значно збільшився з 45,45% у 2016 році до 62,59% у 2019 році.

Хмельниччина посіла друге місце у рейтингу прозорості сайтів обласних рад, фото-1

Нагадаємо: Хмельницький Аеропорт - мрія, що все таки може стати реальністю — міський голова

Найдинамічніше покращення балів спостерігається у Хмельницькій області (+14 позицій та +47 процентних пунктів) та Вінницькій області (+14 позицій та +46 процентних пунктів).

У рамках підготовки рейтингу було розроблено 67 показників у 9 основних сферах, які відображають ситуацію щодо транспарентності обласних рад. Найбільш важливими сферами визначено інформаційну політику, складання бюджету, участь громадян, а також професійну етику та конфлікт інтересів. Максимальна оцінка обласної ради з 9 сфер становить 100 балів.

У рейтингу оцінювались 22 обласні ради, за винятком тимчасово окупованих територій. У свою чергу, рейтинг прозорості обласних рад в Україні ґрунтується на даних, отриманих із наступних джерел: відповіді на опитувальник, направлений МЦПД до 22 обласних рад; відповіді на запити на інформацію, направлені МЦПД неофіційно – через третю особу («запит таємного клієнта»). Запити були спрямовані на виявлення реакції обласних рад на запити від пересічних громадян; інформація у відкритому доступі на офіційних сайтах обласних рад; інформація з профілів обласних рад у соціальній мережі Facebook.

Моніторинг прозорості здійснювався протягом вересня-жовтня 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рейтинг #хмельниччина #лідер
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...