• Головна
  • У Хмельницькому поліція проти насильства за 2 місяці склала 8 заборонних приписів
19:10, 22 листопада 2019 р.

У Хмельницькому поліція проти насильства за 2 місяці склала 8 заборонних приписів

Новостворена поліція проти насильства у Хмельницькому за два місяці склала 20 адміністративних протоколів за домашнє насильство та 8 заборонних приписів.

Незабаром в Україні стартує акція «16 днів проти насильства». Цього року в роботі поліції з’явився кардинально новий підхід до боротьби з цим антисоціальним явищем — це спеціально підготовлені мобільні групи реагування на факти домашнього насильства. Члени цих груп пройшли відповідний курс для роботи як з самими насильниками, так і з їхніми жертвами.

Такі групи два місяці тому з’явились і на Хмельниччині. Екіпажі у складі одного патрульного та одного дільничного офіцера поліції на спеціально виділеному автомобілі чергують у цілодобовому режимі і готові будь-якої миті виїхати для надання кваліфікованої допомоги.

Поліцейські мають право виносити заборонні приписи та складати адміністративні протоколи за домашнє насильство.

Довідка7 грудня 2017 року був прийнятий закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Декларуючи нульову толерантність до домашнього насильства і визнаючи його суспільну небезпечність, держава впровадила нові підходи до протидії цьому соціальному явищу. Зокрема, був запроваджений такий новий юридичний інструмент, як терміновий заборонний припис.

Відповідно до п. 16 ст. 1 Закону про домашнє насильство терміновий заборонний припис — це спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства. Цей припис виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький #насилля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...