• Головна
  • Хмельницький підписав Меморандум про відкриття інформації у сфері будівництва та ремонту вулиць
15:08, 26 листопада 2019 р.

Хмельницький підписав Меморандум про відкриття інформації у сфері будівництва та ремонту вулиць

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин та виконавчий директор громадської організації Ініціатива з прозорості інфраструктури («CoST Україна») Святослав Абрамов підписали Меморандум про співпрацю та приєднання міста Хмельницького до Ініціативи CoST (Infrastructure Transparency Initiative).

Меморандум передбачає ефективну взаємодію влади і громадськості та створення партнерських дій у сфері будівництва об’єктів дорожньої інфраструктури в місті Хмельницькому, підвищення організаційної та фінансової ефективності, поліпшення стандартів безпеки дорожнього руху та запровадження у роботі Хмельницької міської ради нового рівня прозорості та доступності інформації для зацікавлених сторін, запобігання корупційним діям і зловживанням, максимальної економії та забезпечення ефективного ведення господарської діяльності.

Тож тепер процеси будівництва інфраструктурних об’єктів у нашому місті мають стати ще більш прозорішими, оскільки CoST публікуватиме на порталі «Прозора інфраструктура» http://portal.costukraine.org/ інформацію щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проектів інфраструктури у відкритому доступі.

В рамках пілотного проекту співпраці передбачається публікація даних про проекти капітального ремонту дорожньої мережі м. Хмельницького.

До відома:

Хмельницький перше місто, яке оприлюднило відкриті реєстри в режимі онлайн на своєму веб-порталі відкритих даних https://mycity.khm.gov.ua/OpenData.

Хмельницький став лідером серед обласних центрів в рейтингу оприлюднення відкритих даних, який проводила Урядово-громадська ініціатива «Разом проти корупції» по методології розробленої Державним агентством з питань електронного урядування України спільно з проектом USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS”, та в рейтингу прозорості найбільших міст України, який проводив Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) в рамках реалізації проекту «Прозорість та фінансове здоров’я міст та регіонів в Україні».

Місто підключено до порталу https://map.shtab.net/ Антикорупційна карта ремонтів, який створено волонтерами громадської організації Антикорупційний штаб. На карту автоматично в режимі реального часу з державної платформи prozorro.gov.ua завантажуються усі ремонти в інфраструктурних об’єктах комунального значення: житлові будинки, школи, дитячі садки, лікарні, бібліотеки і тощо.

Довідка ПРО COST

Ініціатива з прозорості інфраструктури CoST (Infrastructure Transparency Initiative) – міжнародна організація призначена для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів. Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу з метою:

  • забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти;
  • підвищення ефективності використання публічних коштів;
  • зменшення неефективного управління під час будівництва та експлуатації інфраструктурних об’єктів та подолання корупції.

В Україні Ініціатива CoST розпочала свою активну роботу у 2015 році за підтримки Світового Банку та активної позиції Уряду України, зокрема Міністерства інфраструктури.

Метою Ініціативи CoST в Україні є створення дієвої платформи співпраці влади, бізнесу та громадянського суспільства.

«Розкриття інформації» в рамках проектів CоST, це оприлюднення об’єктивних розкритих даних наданих закупівельними організаціями, які є замовниками будівельних/ремонтних робіт. Крім того, закупівельні організації погоджуються надавати додаткову інформацію в рамках «Реактивного розкриття», включаючи технічні характеристики, звіти, загальну характеристику об’єктів та ефективність від реалізації проектів. Обсяг даних, які розкриває закупівельна організація, базується на міжнародних стандартах CoST IDS (Infrastructure Data Standard) та публікуються у вигляді набору відкритих даних за міжнародним стандартом OC4IDS.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...