• Головна
  • Школярі з Хмельниччини їдуть на міжрегіональні дебати проєкту “Молодь дебатує”
09:52, 3 грудня 2019 р.

Школярі з Хмельниччини їдуть на міжрегіональні дебати проєкту “Молодь дебатує”

30 листопада у Львові пройдуть міжрегіональні турніри проєкту “Молодь дебатує”. Учасниками стали школярі Львівської, Вінницької, Хмельницької та Тернопільської областей.

Останні дві тільки цього року приєдналися до проєкту. 4 найкращих з них 16 лютого поїдуть на четверті національні дебати до Харкова.

Проект “Молодь дебатує” збирає українських школярів на дебати вже четвертий рік. Методика Jugend debattiert з’явилась у Німеччині 2001 року, і зараз по ній дебатують сотні тисяч німецьких школярів, а на фінал приходить президент Німеччини. Україна стала першою країною, де по німецькій методиці дебатують іншою мовою. Її основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти “так” чи “ні”. Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасникі дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень. Для дебатів завжди обирають актуальні теми. Так, минулого року на цьому етапі обговорювали “Чи варто поступово відмовитися від виробництва електричної енергії на атомних станціях України?”, а у фіналі дебатували на тему “Чи варто запровадити в україні електронне голосування на виборах?”.

Цього року на міжрегіональних дебатах в усіх регіонах учасникі та учасниці будуть давати відповідь на питання “Чи варто започаткувати офіційний день багатокультурності в Україні?”

Проєкт в Україні став постійним та кожного року залучає все більше учасників та навчальних закладів. Всього методикою за всі роки оволоділи більше 2200 українських школярів і школярок. А у поточному році в проєкті взяли участь 1000 школярів та школярок з 54 навчальних закладів. У свою чергу Міністерство освіти і науки України у своїх листах до місцевих департаментів рекомендувало школам долучатися до “Молодь дебатує”. Особливо успішно проєкт розвивається у Вінницькій області — там дебати проводять поза межами відбіркових етапів, у вихідні та на канікулах, а міський департамент освіти планує розширити досвід “Молодь дебатує” з наступного року на всі школи Вінниці.

В цьому році міжрегіональні дебати проходять у Львові, Житомирі, Запоріжжі та Одесі. Вони є відбірковими турнірами — в кожному з них обирають чотирьох найкращіх. Так складається перелік 16 дебатантів та дебатанток для участі у вирішальних національних дебатах у Харкові.

В міжрегіональному етапі у Львові участь беруть 12 закладів. Зокрема, Львівський ліцей №28 вже третій рік поспіль відправляє своїх дебанатів та дебатанток на турніри, а у 2017 році їх учень пройшов до національного фіналу. А Андрій Марцинюк з Якушинецького ліцею (Вінницька область) минулого року дійшов до національного півфіналу, та й цього року теж спробує свої сили.

Де:Ліцей №28 Львівської міської ради (Львів, вулиця Тютюнників, 2)

Коли:30 листопада, 11:00

Повний список закладів-учасників:

Львівська область:

·Львівська спеціалізована школа № 69

·Львівський ліцей № 28

·Львівська правнича гімназія

·Класична гімназія при ЛНУ ім.І.Франка

Тернопільска область:

·Тернопільська загальноосвітня школа №24

·Тернопільська загальноосвітня школа №28

Хмельницька область:

·Хмельницький навчально-виховний компекс №10

·Хмельницький навчально-виховний комплекс №9

Вінницька область:

·Хмільницька загальноосвітня школа №3

·Якушинецький ліцей

·Вінницька загальноосвітня школа № 26

·Вінницька загальноосвітня школа № 3

Проект проходить за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини і методичної підтримки Jugend debattiert.

Довідка

Проект «Молодь дебатує» з'явився в Україні в 2016 році. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів Jugend debattiert її автори вперше дозволили використовувати на іншій мові. І в 2016 році в українській версії проекту брали участь 113 учнів з 8 шкіл 4 регіонів країни: Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської областей. Переможцем фіналу став Едуард Бєлоусов з Дніпра.

У 2017 році проект продовжився в набагато більшому масштабі - вже 400 українських школярів спробували свої сили в дебатах. Вони представляли 25 навчальних закладів з 8 регіонів: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Житомирської, Львівської, Миколаївської, Сумської та Харківської областей. Переміг Максим Чеботарьов з Дніпра.

У 2018-2019 роках в проекті взяли участь 42 школи та близько 800 дітей з 12 областей України: це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Миколаївська, Львівська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Херсонська, Полтавська, Вінницька області. Перемогла Марина Хоменко з Миргорода Полтавської області.

Сайт проекту

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Школярі #Хмельниччина #їдуть #міжрегіональні_дебати #проєкт #“Молодь_дебатує”
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Шкільне життя - це бурхливе море, в якому зустрічаються юність, жага до знань та розкриття життєвих таємниць. Шкільні роки — це свята, подорожі, дружба й перше кохання. У школі ми вчимося дружити, прощати, бути милосердними, а це так важливо в наш час. Крім знань, зі школи ми винесемо найцінніше — вміння бути людиною. Знання — це мудрість.
Оголошення
live comments feed...