• Головна
  • На 35-й сесії міської ради затверджено бюджет міста Хмельницького на 2020 рік
09:42, 12 грудня 2019 р.

На 35-й сесії міської ради затверджено бюджет міста Хмельницького на 2020 рік

Завершилася чергова, 35-та сесія Хмельницької міської ради. Найголовніша новина: місто Хмельницький з бюджетом на 2020 рік!

Докладніше – у коментарі міського голови Олександра Симчишина:

«Проект головного кошторису підтримали одностайно! Дякую колегам-депутатам за конструктивну та плідну роботу! Загалом розглянули 95 питань порядку денного.

Бюджет 2020 – «найбідніший» за останні роки. І це при тому, що власні доходи, тобто надходження до міської казни з коштів платників податків суттєво зростають. Зростають, бо збільшується кількість робочих місць (нових і виведених з «тіні»). Для порівняння у 2015 році кількість працюючих у місті було близько 78 тисяч осіб, а в 2019 році – майже 93,5 тисяч осіб (плюс понад 15 тис!!!). Власні доходи міського бюджету за останні роки зросли майже втричі. Було 775 млн грн., стало - 2 млрд 179 млн грн. Але, тільки реверсної дотації до державного бюджету на 2020 рік вилучено понад 71 млн грн (в 2015 році, наприклад, було 10 млн. грн. Ріст у 7 разів!!!) Крім цього, місту додають фінансового навантаження - видатки, які раніше забезпечувала держава (дофінансування зарплати вчителям, дофінансування медичної субвенції, фінансування ПТУ, пільгові перевезення тощо). Тому наперед перепрошую, якщо надалі різко відповідатиму на коментарі "експертів" про те, що Хмельницький розвивається завдяки децентралізації. Хмельницький розвивається завдяки коштам платників податків, раціональному їх використанню та нашим зусиллям щодо наповнення дохідної частини. Аби тільки не «допомагали»!

Бюджет розвитку міста у 2020 році на 240 млн грн менший, ніж був у 2019 році і навіть на майже 100 млн грн менший, ніж був у 2015 році! Та ми ні на що не нарікаємо, ми не посипаємо голову попелом. Ми будемо, як завжди, активно і активно працювати. Будемо працювати з бізнесом, виводити робочі місця з тіні, будемо стимулювати створення нових робочих місць, будемо стимулювати підвищення зарплат, будемо сприяти залученню інвестицій, будемо вміло управляти фінансами - тобто, будемо робити максимум, щоб перевиконати власні доходи і мати змогу профінансувати все заплановане. Ми не збавимо взятий темп! Місто і далі буде змінюватися Щодня! Бо Хмельницький – ЩодняНовий!

По видатках на 2020 рік:

Продовжуємо будівництво всіх розпочатих навчальних закладів (новий дитсадок в Лезневе, нова школа на Озерній, добудова НВО 1, НВК 10, ЗОШ 8, ліцей 17). Загалом – 41,2 млн грн;

-34 млн грн виділяємо на придбання 10 нових великогабаритних автобуси;

- 29 млн грн виділяємо на поточні і капітальні ремонти прибудинкових територій;

- 30 млн грн на капремонт доріг і 50 млн грн. на ремонт доріг суцільним методом. Завершуємо будувати нову дорогу на Січових стрільців і починаємо будувати нову дорогу на вул. Мельникова (від Зарічанської до Трудової);

- Понад 21 млн грн на ремонт житлового фонду (дахи, ліфти, дитячі майданчики, мережі), ще 8 млн грн – на термомодернізацію житлового фонду;

- 10 млн на будівництво Палацу Спорту;

- майже 10 млн грн на заходи по реконструкції нашого сміттєзвалища та співфінансування по будівництву сміттєпереробного комплексу;

- 33 млн грн - на підтримку і модернізацію наших комунальних підприємств;

- Збільшуємо надбавку за престижність вчителям, хоча вона і до того була однією із найвищих в країні. Тепер маємо 30% від окладу. Ми свого слова про підняття зарплати дотримуємося! До слова, медикам ми до кінця року виплатимо премію (60-70% посадового окладу)

- Збільшуємо суми фонду шкіл з 200 грн на учня до 250 грн та фонду садочків з 300 грн на дитину до 350 грн;

- Більше коштів виділяємо на харчування:

в школах на учня в день з 13,00 грн до 15,00 грн; в садочках на дитину в день з 25,00 грн до 28,00 грн; в медичних закладах на 2 гривні;

- Підвищуємо посадові оклади тренерам дитячо-юнацьких спортивних шкіл в залежності від кваліфікаційної категорії тренера (від 20 до 80%).

- Збільшуємо стипендію для обдарованих діток – тепер це 1100 грн;

- Продовжують функціонувати медичні програми (ліки на тумбочку, медикаментозне забезпечення пологів, безкоштовні МРТ, КТ тощо). Забезпечення ліками діток з цукровим діабетом – 2 млн грн, окрема програма для онкохворих – 1,2 млн грн.

- 10,5 млн грн виділяємо на нове медичне обладнання.

- Купуємо 25 смарт-бордів для шкіл (тепер він буде у кожній школі), 14 функціональних класних кімнат, 1,7 млн грн виділяємо на ремонт санвузлів в навчальних закладах, 4,5 млн грн на придбання парт і комп’ютерної техніки.

- 1,5 млн грн на початок проекту "Школа робототехніки" у Палаці Творчості

- Будуємо 6 спортмайданчиків біля шкіл (ЗОШ №25, ЗОШ №13, ЗОШ №6, ЗОШ №1, ЗОШ №21, НВО №5). Плюс ЗОШ №12 плануємо виділити кошти навесні.

- Майже 9 млн грн на підтримку учасників російсько-українськоі війни (придбання житла, навчання, медичні послуги, реабілітація).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет #хмельницький #2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...