• Головна
  • В Хмельницькому презентували новий екскурсійний маршрут
15:16, 19 грудня 2019 р.

В Хмельницькому презентували новий екскурсійний маршрут

Днями музей історії міста Хмельницького зібрав у своїх стінах шанувальників військової історії, пов'язаної безпосередньо з Проскуровом та теренами нинішньої Хмельниччини.

Привід зустрічі - проведення науково-краєзнавчого круглого столу "Чорні запорожці в Проскурові в період Української революції 1917-1921 рр". Учасники засідання обговорили низку питань з історії формування та військових дій українських збройних формувань періоду Української революції 1917-1921 років. Гостям заходу також презентували останню наукову розробку музейників - новий екскурсійний маршрут «Проскурів в роки Української революції 1917-1921 років». Волонтери музею, активісти товариства збереження історії України МГО «Січ» влаштували військово-історичний флешмоб просто неба з метою привернення уваги пересічних хмельничан до вивчення подій часів буремної доби УНР у Проскурові.

Щонайменше 18 разів змінювалася влада в повітовому центрі Проскурові після лютневих подій 1917 року. Піднесення українського національно-визвольного руху охопило й прикордонну Проскурівщину. Місто й повіт опиняються у вирі революційних змін, які охоплюють усі сфери суспільного життя. Різні національні та соціальні групи населення по-різному сприйняли факт початку будівництва самостійної Української Народної Республіки, за утвердження якої тисячі і мільйони українців і тих, хто солідаризувався з українським визвольним рухом, поклали життя.

Ми і досі не так багато знаємо про подвиг героїв, які змагалися за Українську державність на теренах нашого краю. Таких, як, приміром, одна з найславетніших військових формацій Армії Української Народної Республіки – Запорізький Корпус Дієвої Армії УНР та його найзавзятіший військовий підрозділ – полк Чорних запорожців. Вшанувати імена звитяжців Українських Визвольних змагань запросив шанувальників військової історії музей історії міста Хмельницького на засіданні круглого столу «Чорні запорожці в Проскурові в період Української революції 1917-1921 років. Петро Дяченко та інші славні лицарі Запорозької групи».

Учасники круглого столу обговорили низку питань з історії формування та військових дій українських збройних формувань періоду Української революції 1917-1921 років.

Директорка музею Галина Барабаш розповіла, зокрема, про одну з найсильніших збройних формацій Армії УНР – Запорізький корпус та уславлений полк Чорних запорожців на чолі з Петром Дяченком, що воював у його складі.

Імена командирів та бійців Запорозької групи, які мужньо боронили Українську державність у боях із більшовицькими та денікінськими загарбниками, увійшли до історії нашого обласного центру та краю.

Згадали й основні віхи життєвого шляху організатора Запорізького корпусу, будівничого Українських збройних сил полковника армії УНР Петра Болбочана.

В рамках засідання наукова співробітниця музею Оксана Собко презентувала новий екскурсійний маршрут «Проскурів в роки Української революції 1917-1921 років».

А на вулиці Проскурівській волонтери музею, активісти товариства збереження історії України МГО «Січ» влаштували флешмоб – історично-військову реконструкцію: у військових одностроях вояків і козаків Армії УНР роздавали запрошення на нову атмосферну екскурсію та закликали хмельничан вивчати історію рідного міста.

Замовити екскурсію пам`ятними місцями Української революції у Проскурові можна в музеї історії міста Хмельницького за адресою: Проскурівська, 30, тел.: 65-23-94.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький #туризм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...