10:51, 6 лютого 2020 р.
У Хмельницькому зареєстровано 45 випадків серозних менінгітів
В 2019 році в місті Хмельницькому зареєстровано 45 випадків серозних менінгітів.
За аналогічний період 2018 року було зареєстровано 115 випадків серозних менінгітів, з них 88 дітей та 27 дорослих, повідомляє лікар-епідеміолог Хмельницького міськміжрайонного відділуДУ «Хмельницький обласний лабораторнийцентр МОЗ України» Г.В.Гордєєва
Захворіло 16 дорослих та 29 дітей. За віковою структурою захворюваність становить: віком 1-4 роки – 3 дітей, 5-9 років – 16 дітей, 10-14 років – 7 дітей, 15-17 років – 3 дітей.
Серед захворівших організовані діти становлять 64 % (захворіло 7 дітей дитячих дошкільних закладів та 22 – школярі). Згідно даних лабораторних досліджень у 2-х хворих виявлено ентеровіруси.
В Хмельницькому районі за 2019 рік зареєстровано 8 випадків серозних менінгітів, проти 11 – в 2018 році за аналогічний період. За віковою структурою захворюваність становить 1-4 роки-1, 5-9 років-2, 10-14 років-2, 15-17 років-1, 3 дорослих. За весь 2018 рік було 11 випадків, в тому числі 9 дітей, 2 дорослих. Серед захворілих 5 учнів шкіл в 2019 році.
У всіх випадках фахівцями Хмельницького міськміжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено комплекс протиепідемічних заходів: розроблені та направлені в дошкільні та шкільні заклади пам’ятки з рекомендаціями щодо встановлення меднагляду за контактними, проведення своєчасної заключної дезінфекції, санітарно-освітньої роботи по профілактиці захворювань на менінгіт.
Найбільш характерними симптомами менінгіту є: головний біль, ригідність потиличних м’язів, підвищення температури тіла до 39-400С, сплутаність свідомості, блювота, боязнь світла та гучного шуму, часто дратівливість та сонливість, виникає набряк головного мозку, що небезпечно для життя. Якщо є висип в ділянці живота то це вказує на те, що хвороба менінгококової етіології. Інкубаційний період становить від двох годин до 10 діб, через що має значення раннє звернення за медичною допомогою, щоб своєчасно розпочати лікування і уникнути ускладнень. Несвоєчасно розпочате лікування особливо у дітей може призвести до смертельного випадку або ускладнення – гнійні менінгіти, коли в ході захворювання приєднується бактеріальна флора.
Так в 2019 році в м. Хмельницькому зареєстровано 10 випадків гнійних менінгітів, в тому числі – 5 випадків пневмококової етіології. В Хмельницькому районі зареєстровано 4 випадки гнійних менінгітів. Найчастіше ця хвороба виявляється у дітей шкільного та дошкільного віку, у яких ослаблений імунітет через часті захворювання на ГРВІ, хворіють і дорослі.
Нагадаємо: У Хмельницькому перевищено епідемічний поріг
Основним шляхом передачі інфекції при серозних менінгітах є повітряно-крапельний, коли вірус виділяється при кашлі, чханні від хворого, а також фекально-оральним через немиті руки, вживання немитих овочів, фруктів, зелені. Причиною захворювання на менінгіти може бути ентеровірусна інфекція, яка передається оральним шляхом під час купання, споживання сирої забрудненої води, через немиті фрукти та овочі. Вірусний менінгіт може розвиватись у хворих, що перенесли гостру вірусну інфекцію, несвоєчасно проліковану, і як ускладнення в свою чергу енцефаліти, перикардити, захворювання нирок.
Щоб уникнути захворювання на менінгіт потрібно ще раз нагадати, що необхідно дотримуватись таких правил:
– дотримуватись правил особистої гігієни;
– не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;
– частіше прибирати житлові приміщення (2-3 рази на тиждень), своєчасно їх провітрювати;– вести рухливий спосіб життя, займатись спортом;
– вживати в їжу продукти, багаті вітамінами та мінеральними солями;
– перед споживанням овочів, фруктів їх необхідно добре промити проточною питною водою, обдати окропом, не купувати продукти на стихійних ринках;
– при захворюванні на гостру вірусну інфекцію дотримуватись постільного режиму та лікування згідно рекомендацій лікаря;
– уникати контакту з хворими на вірусні інфекції, зміцнювати імунітет;
– в період сезонного підйому захворюваності на гострі респіраторні інфекційні захворювання та грип необхідно уникати перебування в місцях великих скупчень людей, особливо в закритих приміщеннях;
– у випадку виявлення перших ознак захворювання потрібно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи або негайно викликати швидку допомогу, ні в якому разі не займатись самолікуванням.
Нагадаємо:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
08:19, 25 вересня
2
11:09, 23 вересня
6
12:16, 22 вересня
11:09, 23 вересня
42
live comments feed...